Kluci 2013 vyhráli první koš

V neděli 19.11. se tým 2013 vydal do Arény Barrandov na další ligový turnaj. Večer před turnajem přišla nemilá zpráva, že jeden z tahounů družstva lehnul, a tím pádem bude svůj tým podporovat z postele. Níže se dočtete, jestli se ukázala sila družstva a dokážeme hrát bez jednoho důležitého hráče, nebo jestli vyhoříme.

BLACK ANGELS 2013 vs. OLYMP FLORBAL Apollon - 2:1

Před zápasem jsme si řekli, že bychom chtěli hodně střílet a být pořád v pozoru. Kluci mě vzali naprosto vážně a úplně ze všech pozic stříleli. I když to bylo z dálky, z rohu nebo nebyli vůbec připravení, tak stříleli. Viditelně to nemělo úspěch a po první půli to bylo stále 0:0. O přestávce jsme si řekli, jak a kde bychom se měli snažit střílet, ale nedařilo se. Soupeř se ujal vedení. Kluky to nesrazilo a brzy po dobrý práci Patrika Beránka před brankou srovnáváme na 1:1 a následně po individuální akci Thea a krásné střele k tyči otáčíme výsledek v náš prospěch. Ke konci při nás stáli všichni svatí, soupeř naštěstí srovnával až po siréně.

BLACK ANGELS 2013 vs. ACEMA Sparta Praha WHITE - 9:2

Druhý zápas byl mnohem florbalovější a zábavnější než ten první. Kluci si vzali rady z minulého zapasu k srdci a přidali k tomu ještě vetší nasazení. K tomu všichni makali, jak dopředu, ale hlavně i dozadu. Rychle jsme se ujali vedení a už jsme ho nepustili, i když Sparta kousala, vše však končilo na dobře chytacím Kubovi. Na rozdíl na druhé straně, kde se nám dařilo trefovat volná místa v brance. Co nás trápilo, bylo dlouhé přidržování míčků a následná zbytečná ztráta. I přesto jsme došli k poklidnému vítězství 9:2.

BLACK ANGELS 2013 vs. Tatran Střešovice - 7:3

Po druhém zápase se už ozývalo z hlediště, tak už máme splněno. Kluci však splněno neměli a chtěli porazit tým, jenž na tomhle turnaji porazil doposud neporaženou Mladou Boleslav. Do zápasu jsme vlétli jako uragán a naše snaha byla úspěšná a odměněná brzkou brankou. Následovaly další dvě branky a Tatran z toho zkoprněl. Do poločasu zvládnul Tatran snížit na 1:3. Bohužel se jejich nejlepší hráč dostal do výběhu a nikým nehlídán bez problému proměnil svou šanci. Hned ze začátku nám bohužel Tatran vstřelil gól a začalo to být trochu nervózní. Po chvilce se nám podařilo zase odskočit na vetší brankový rozdíl. Dvě minuty před koncem za stavu 5:3 šel Tatran do hry bez brankáře a docela nás tlačil. Nám se však podařilo dát 2 branky do prázdné a zápas tak rozhodnout v náš prospěch. Tohle byl výkon, který si musíme dlouho pamatovat.

BLACK ANGELS 2013 vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Black - 1:3

Kluci namotivovaní s chutí Mladou Boleslav porazit. Zápas to byl dost podobný jako s Tatranem. Aktivní hra, hra nahoru dolů, a především bojovnost zdobila tohle utkání. Myslím si, že jsme byli lepším týmem a měli jsme vice šancí. Bohužel jsme některé akce nedohrávali a nechodili před branku dorážet. Protože pokud bychom měli hráče před brankou, minimálně 3 šance mohly skončit dorážkou do prázdné. Soupeř bohužel proměnil o dvě šance více a vyhrál tak 1:3.

I přes prohru v posledním zápase jsme skončili díky lepšímu skoré na prvním místě v 1. koši. Jak jste si mohli přečíst, síla 2013tek je velká a zvládají úspěšně hrát za jakékoliv situace proti jakémukoli soupeři.