Black Angels
BLACK ANGELSChodov
ne 25. 2. 2024 17:00 @ Městská SH Louny, Livesport Superliga, 25. kolo

Konec vítězné šnůry nad Chodovem

Mužské áčko v neděli sehrálo v Lounech souboj s Chodovem. Blekům šlo o to, aby si udrželi šanci na postup do vyřazovací části a zároveň prodloužili vítěznou šňůru proti pražskému rivalovi. Jak zápas probíhal, si můžete přečíst níže.

Již od úvodního hvizdu bylo jasné, že utkání bude velice vyrovnané a že ani jeden z týmů nedá soupeři nic zadarmo. V čase 03:57 byl za opakované přestupky vyloučen chodovský Marek Matoušek. Bleci tak začali kombinovat v početní výhodě a po pasu Doležala se před Hodíka dostal Tomáš Čáslava, který bekhendem přehodil jeho nohu a poslal Bleky do vedení 1:0. Vedení však BA nevydrželo příliš dlouho, jelikož o cca 15 vteřin později vyrovnal na 1:1 Vojtěch Petráň.

Následně se k více šancím dostal hostující Chodov, naštěstí pro Bleky žádná z nich brankou neskončila. Po menším tlaku hostů přišlo několik pokusů z holí Angels, ani oni však své vytvořené šance nevyužili. V čase 16:06 se v pádu prosadil Vilém Doležal, jenž díky cloně Kroužka s přehledem prostřelil hostujícího Hodíka a vrátil BLACK ANGELS vedení 2:1. Ani tentokrát u kormidla Bleci nevydrželi příliš dlouho, zhruba o minutu později srovnal na 2:2 Marek Šmíd, který se nejrychleji zorientoval na brankovišti a dorazil tak Bauerovo nahození. Tento stav se domácím opět nelíbil a tak na začátku 19. minuty upravil na 3:2 kapitán BLACK ANGELS, Daniel Ludvík. Do šaten se šlo za stavu 3:2 pro domácí Bleky.

Prostřední část začala lépe pro hostující celek. Po 42 vteřinách hry vyrovnal stav utkání Marek Vávra. Pár rychlých sehrávek a následné nahození na Matiáškovu branku, kde se na brankovišti nejrychleji zorientoval právě Vávra a bylo tak rázem vyrovnáno. Na konci 22. minuty mohli Bleci opět do vedení, Matouš Burian však orazítkoval pouze tyčku za zády Karla Hodíka. Kdo se však nemýlil byl Daniel Eremiáš, který nekompromisně překonal Ondřeje Matiáška. Jeho vstřelená branka byla rozhodčími přezkoumávána, žádné pochybení zde sudí nenašli a branka byla uznána, což poslalo Chodov do vedení 4:3. I nadále byl silnějším celkem hostující Chodov, který však narážel na skvěle chytajícího Matiáška, jenž držel Bleky nad vodou.

Na co však skvělý Matiášek nestačil, byla tvrdá rána z hole Komárka, kterého v ideální střelecké pozici našel Marek Matoušek. Chodovský útočník s 9 na zádech tak navýšil na 5:3 ve prospěch svého týmu. Po dalším inkasovaném gólu se sice Bleci nadechli, hostující hráči dokázali míček včas odpálit a zabránit tak většímu nebezpečí. Radovat z gólu se ale v čase 35:44 mohl Marek Vávra, jenž upravil skóre zápasu již na 6:3 pro hosty. Ani šestým gólem tlak hostujících hráčů neskončil, do konce třetiny naštěstí pro domácí BA nezvládli chodovští skórovat. Po 40 minutách hry se tak do šaten odcházelo za stavu 3:6 z pohledu domácích BLACK ANGELS.

Ani úvod poslední dvacetiminutovky nezačal pro domácí Bleky tak, jak si představovali. Již v čase 44:29 navýšil na rozdíl 4 branek Marek Matoušek, jenž za Matiáškova záda dorazil vyraženou střelu. Zhruba o 5 minut později přidal Matoušek další gól do sítě Bleků, když ho ze standartní situace z rohu našel Marek Vávra. Po osmém gólu byla na domácích hráčích již vidět frustrace z aktuálního skóre, což podtrhl devátý obdržený gól, který padl o 25 vteřin později. Ondřej Vošta nachytal jmenovce Matiáška zpoza branky a rychlým pohybem zasunul míček k tyčce a upravil tak stav utkání na 9:3 pro Chodov.

Naději pro BLACK ANGELS vykřesal v čase 55:09 Vilém Doležal, který svou druhou vstřelenou brankou v tomto klání změnil skóre na 4:9. Po Doležalově gólu si trenéři domácího celku vybrali oddechový čas na přípravu hry bez brankáře. Tento pokus BA příliš nevyšel, jelikož v čase 56:17 uzavřel skóre zápasu do prázdné branky Mikuláš Komárek. Bleci tak s Chodovem padli poprvé od ledna 2021, kdy načali vítěznou sérii nad Chodovem, která jim tak vydržela celkem 6 zápasů. Pro BLACK ANGELS to tak znamená jediné - boj o udržení v play-down, které zahájí 9. března proti pardubickým Sokolům. Nejprve však 2. března od 17:00 proti stejnému týmu uzavřou základní část Livesport Superligy.