Související zápas

Black Angels
BLACK ANGELSChodov
ne 25. 2. 2024 17:00 @ Městská SH Louny, Livesport Superliga, 25. kolo
569_20240224_233356.jpg

PREVIEW: Lounský souboj s Chodovem

V neděli Bleky čeká druhý zápas tohoto víkendu, tentokrát se vrátí do Loun, kde v místní sportovní hale vyzvou pražský Florbal Chodov. Pojďme si projít zápasové preview.

BLACK ANGELS se proti Chodovu budou muset opravdu snažit, jelikož jim body proti Spartě nevyšly. Utkání se Spartou sice pro Bleky začalo vcelku dobře. V první třetině se za Bleky prosadil Vilém Doležal, Vojta Novotný a Martin Obuškevič a BA tak úvodní dvacetiminutovku ovládli 3:0. Pak už to s nimi šlo z kopce a sparťanský vlak už nedostihli. Zápas nakonec skončil 3:13 z pohledu Angels a ti tak odcházeli bez bodu.

BA se tak nadále nachází na 11. příčce s celkovým počtem 23 bodů, na desáté SKV ztrácí 5 bodů. Toto bodové manko Blekům chybí i na dostižení deváté České Lípy. Bleci mají stále možnost ukořistit 6 bodů, což znamená, že boj o vyřazovací část je stále na stole. Samozřejmě by to znamenalo, že by buď SKV nebo Lípa nesměla nadále bodovat. Je však jisté, že hráči Angels půjdou do duelu s Chodovem v play-off módu.

Před 25. kolem Livesport Superligy vede bodování BA Matouš Burian, jenž má na kontě 28 kanadských bodů za 17 vstřelených branek a 11 asistencí. Jednu nahrávku si připsal právě v pátečním střetnutí se Spartou. Na čele střelecké statistiky je spolu s Jakubem Hromadou, se kterým shodně nastříleli 17 gólů. Pozici nejlepšího nahrávače drží s 15 asistencemi Jakub Renčín. Uvidíme, jak nedělní duel v plné lounské hale zamíchá s týmovou produktivitou, jelikož fanoušci hráče Angels velmi dobře motivují a podporují.

Ke konci základní části to zatím vypadá, že pozici brankářské jedničky do play off udrží Ondřej Matiášek. Dvaatřicetiletý Matiášek naskočil do 18 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 72,77 procent a průměr 7,09 inkasovaných branek. Statistiky mu lehce pohoršilo utkání se Spartou, kdy z 30 střeleckých pokusů inkasoval jedenáctkrát. Do zápasu pak naskočil i třiadvacetiletý Daniel Pfeifer, který tím rozšířil počet zápasů, do kterých naskočil na číslo 3. Prozatím si drží statistiku 68 % zákroků a průměr 12 obdržených branek na zápas. Je samozřejmě možné, že se do vyřazovací části vrátí na pozici dvojky Marek Netopilík, jehož mimo hru drží zdravotní trable.

Chodov se momentálně nalézá na 5. místě s 51 body na kontě. Stejný bodový účet má nyní i Sparta a na třetí Vítkovice tak chodovští hráči ztrácí 3 body, na druhou Boleslav body čtyři. Je tak jisté, že s vrcholem základní části Livesport Superligy, se každý tým bude snažit vybojovat co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací část. Jinak tomu nebude ani u svěřenců Davida Podhráského, který své hráče před tímto derby patřičně motivoval. O motivaci mají postaráno stoprocentně, jelikož nad BLACK ANGELS zvítězili naposledy v lednu 2021.

Kanadské bodování chodovského celku vede v současné době Tom Ondrušek, jenž má na kontě 52 bodů za 29 gólů a 23 asistencí, které stihl nasbírat v 24 kláních. Jednatřicetiletý útočník je nejlepším střelcem i nahrávačem pražského celku. Zároveň zaujímá 7. pozici v tabulce bodování Livesport Superligy.

Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Karel Hodík. Dvacetiletý gólman zasáhl do 19 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zásahů 78,43 procent a průměr 4,76 inkasovaných branek na zápas. Brankářem číslo dva je o jeden rok starší Tadeáš Dittrich. Jedenadvacetiletý Dittrich naskočil do 7 duelů, v rámci kterých kryl lehce přes 70 % střel soupeřů a průměrně inkasoval 6,67 gólů na zápas. 

Nedělní utkání slibuje velmi napínavý vývoj, jelikož se Chodov bude snažit přetrhnou černou sérii, jelikož BLACK ANGELS je porazili sedmkrát v řadě. Naopak Bleci budou mít snahu na tuto šňůru navázat a přiblížit se tak v tabulce pozici zajišťující postup do vyřazovací části. Utkání se odehraje tuto neděli 25. února od 17 hodin v MSH Louny. Pokud nemůžete na zápas přijít osobně, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF. Utkání bude zároveň vysíláno i na webu ČT sport, kde bude v sekci ČT sport plus.

Přijďte Bleky podpořit v tomto napínavém boji, budeme potřebovat každého z vás!

Související odkazy

Související články

Black Angels
532_20231126_002621.jpg

PREVIEW: Derby na Chodově

Mužské áčko minulou neděli nakonec bralo z prodloužení se Spartou pouze bod, v zítřejším derby s Chodovem by Angels rádi toto zaváhání napravili. Pojďme si společně projít předzápasový pohled.

533_20231127_201208.jpg

Dva body z dramatu na Chodově

Mužské áčko v neděli nastoupilo v SH Jižní Město k dalšímu pražskému derby proti místnímu Florbalu Chodov. Utkání nabídlo spoustu akce a bylo divácky velmi atraktivní. Pojďme si projít zápasový report.