459_20230616_085256.jpg

Mlži a strži na NISA OPEN 2023

Za Nisou hlubokou tak, že by se dala krájet, je Ještěd...Ježíši, to je ale jiná pohádka. Teda otázkou je jestli to bude pohádka, dobrodružný román, thriller nebo sci-fi. Každopádně přijměte malé pozvání do Podještědí na každoroční měření sil s názvem NISA Open. Mám pro Vás rovnou dvě vstupenky na Mlže a Strže. Chtěl jsem Vás vzít i na plže, ale ti zalezli do ulit a odmítli se akce zúčastnit. I tak toho bude dost, takže konec vykecávání a jdeme rovnou na první páteční zápas. O ten se nám postarali Mlži a nastoupili proti týmu Lovosic.

BA Mlži vs. ASK Lovosice LFP Black - 0:5

Co říci na úvod o soupeři? Použiji klišé a napíšu, že kluci byli dlouzí jako Lovosice. Ano, výšková převaha mluvila v jejich prospěch, a přestože herně nebyl soupeř o parník, byl nebezpečnější a nakonec i úspěšnější, a dokonce hned třikrát v první půlce. Bohužel směrem dopředu jsme neměli vůbec, ale vůbec nic. Ve druhé půlce jsme šli navíc do oslabení a to paradoxně přineslo naší největší šanci, kdy jsme soupeře přečíslili, ale nedokázali jsme to proměnit v gól a z následného brejku jsme inkasovali počtvrté. Vše jsme dovršili, když nám sjel míček z čepele před naší brankou, to pak bylo nejen nás na hřišti, ale i na výsledkové tabuli pět. Naší hře chybělo v podstatě úplně všechno a nebojím se říci, že to byla neředěná bída, a tak jsem asi nebyl sám, když jsem si připadal jak Poláčkův Zilvar z chudobince. Večer nás ještě čekají Strži a my doufáme, že si spravíme chuť.

BA Strži vs. TJ Sokol Koberovy - 4:2

Po úvodním oťukávání, kdy jsme zbytečnými ztrátami dali soupeři falešnou naději, že by mohl pomýšlet na vítězství, se náš výkon stále zlepšoval a přestože konečně skóre nevypadalo tak jednoznačně, naše herní dominance dávala do dalších zápasů dobrý příslib.

BA Strži vs ORKA Čelákovice 8:1

Na zápas jsme se museli přesunout na jinou halu, ale spojili jsme to se snídaní v Doku. Tak jak jsme si pochutnali my, pochutnali si i hoši z Orky. Začali jsme sice fatálem v obraně a soupeř šel do vedení, ale to bylo všechno, z čeho se mohl radovat. První půlku dostal jasnou vizitku v podobě pěti gólů a v druhé půlce je kluci třemi trefami definitivně dorazili dobrou hrou, která hýřila pěknou kombinací a přesným zakončením.

Opět následoval přesun do výchozího místa, tedy do haly míčových sportů, na druhý zápas ve skupině Mlžů.

BA Mlži vs TJ Sokol Šestajovice 0:2

Bylo to o poznání lepší představení než včera, ale k dokonalosti vede dlouhá cesta. Dlouho se čekalo na gól a čekání neutnulo ani nařízené trestné střílení, které se opřelo jen do tyčky. Nakonec na to nestačila ani celá polovina zápasu. Branku jsme prostě dát nedokázali, a tak soupeř otevřel v nabídnuté přesilovce skóre. Ani přes závěrečný tlak a hru v šesti, kdy jsme je dost přitlačili, gól nepadl. Totiž... nám nepadl, soupeř ještě využil našeho zaváhání a uzavřel skóre na 0:2. Tohle už až na výsledek nebyla ta bída, co včera, ale aspoň jen takový bídný střik.

BA Strži vs Pardubický kraj 0:7

Poslední zápas skupiny a máme proti sobě výběr kraje, což bylo od začátku znát. Převyšoval nás v rychlosti, důrazu, a jakmile se dostal do gólové šance, trestal. Po půlce byl stav 0:3 a přesně odpovídal jejímu průběhu. Ve druhé polovině jsme přidali, ale rozjetý vlak se nám nedařilo zastavit ani výrazně přibrzdit. Navíc pro náš větší důraz neměl pochopení rozhodčí a tak jsme před playoff ochutnali porážku a to poměrně nepříjemnou, ale i tohle je důležité a může to být ku prospěchu věci.

Stejně tak čeká i Mlže v posledním skupinovém zápase výběr, pro změnu kraje Libereckého.

BA Mlži vs IBK SPADAR 0:9

Bylo z nás cítit odhodlání, ale soupeř byl lepší a dával nám lekci za lekcí. První půlka byla za bura. A ani v té druhé nevypadalo, že by chtěl soupeř polevit nebo nás nějak šetřit. Sice jsme se nakonec uchránili od desítky, ale to bylo asi jediné pozitivum zápasu.

Tak jsme jako Mlži zakončili skupinu se strašidelným skórem 0:16 a čeká nás osmifinále. Když se za výkony ohlédnu, tak je těžké hledat nějaká pozitiva. Asi to nejdůležitější je, že se kluci ani při posledním zápase nesložili a dohráli to důstojně a to přes fakt, že to nebylo vůbec jednoduché. Na druhou stranu, pokud jsme žádný gól ve skupině nevstřelili, musel nám jich logicky do playoff zbýt plný pytel. A já se ptám, jsou Čelákovice dost velké na to, aby se do nich ten pytel vešel?

Sobotní večer začíná playoff a v něm se budou rozdávat jízdenky na cestu domů. První do něj naskočili Mlži.

Osmifinále BA Mlži vs ORKA Čelákovice 7:3

Na úvod mě zarazilo, že jsme nechali bílé dresy v bagu a oblékli rozlišováky jako nějaká úklidová četa nebo security. Vrhli jsme se na soupeře, jenže soupeř z prvního brejku otevřel skóre. Brzy jsme naštěstí srovnali a protrhli tak tu svou střeleckou nemohoucnost. Přestože šel soupeř znovu do vedení, převzali jsme od té doby otěže zápasu pevně do svých rukou a v polovině zápasu jsme vedli 4:2. Potom už jsme neměli konkurenci. Náš výkon se výrazně zlepšil, nebyl ideální, ale přesto na soupeře jednoznačně stačil.

Nás čekala krátká občerstvovací pauza V Ráji a hurá zpět na halu. Strži také startují playoff.

Šesnáctifinále BA Strži vs ORKA Čelákovice 4:2

Nasazení od úvodního hvizdu odpovídalo playoff. Začali jsme koncentrovaně, na balonku a dávali soupeři najevo, že chceme určovat vývoj zápasu. Jenže přišla chyba a soupeř uměl kousat a ukousl si vedení. Přestože jsme rychle odpověděli a na srovnávací branku přidali ještě jednu navíc, soupeři se podařilo srovnat. Držela ho dobře chytající gólmanka a pevně postavený obraný val, k jehož překonání nepomáhala naše nepřesná muška. Jenže tlak jsme měli takový, že bylo jen otázkou času, kdy to zlomíme. A zlomili jsme to dvěma rychlými góly. Na to už soupeř nedokázal nijak reagovat a my tak jdeme dál.

Je neděle a hned od rána máme napilno, Zabalit, nalodit a zaujmout místo u HMS2.

Osmifinále BA Strži vs PASKOV SAURIANS 3:2

Bylo vidět, že soupeř rozhodně nespěchá na dopolední vlak a rád by si pobyt v Liberci ještě protáhl. My jsme měli samozřejmě stejný záměr a tak bylo jasné, že nás čeká těžká šichta. Hráli jsme od začátku dobře, ale s jalovou koncovkou. Protože měl Paskov kliku, šel do vedení. Stále jsme se ve hře zlepšovali, ale koncovka zůstávala za očekáváním. Soupeř neměl takové trápení, štěstíčko mu bylo nakloněno a skóre ukazovalo už 0:2. Jenže, kdo zná tenhle tým, nedělal si z toho žádné vrásky. Kluci hráli tak, že bylo jasné, že až nám to tam padne, bude to ten "break point". A přesně tak se i stalo. Poté, co jsme vstřelili branku, si sedla mířidla a zanedlouho bylo srovnáno. Necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem jsme definitivně zápas otočili a poslali soupeře balit. Fantastický obrat a koncentrovaný týmový výkon. Bravo Bleci!

Čtvrtfinále BA Mlži vs ASK Lovosice LFP Black 4:5

Tak to už jsme tu měli, a máme to tu zas. Ve skupině to nebylo dobré, ale playoff je jiná soutěž a i my jsme předvedli mnohem lepší vstup do zápasu a mnohem lepší výkon. Přes to všechno první gól padl do naší branky, ale naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Celá tato situace se opakovala podruhé, ale potom soupeř znovu odskočil a konec první půlky utnul možnost naší rychlé odpovědi. Šli jsme tak do té druhé o jeden gól kratší. Bohužel jsme nevyužili nabídnutou početní výhodu, byť byla celkem dobře sehraná na balonku, chyběl jí ale ten potřebný gól. Za to jsme byli potrestáni a ztráceli góly dva. Kluci přidali a soupeře, který nás ve skupině úplně vymazal, dostali pěkně pod tlak, ale znovu se potvrdilo staré platné "nedáš, dostaneš", a tak to s námi vypadalo zase o kus hůř. Žádné vypuštění nebo rezignace se ale nekonala. Kluci přiložili pod kotel a šli si pro zasloužený gól s ještě větším odhodláním. A odměnou jim bylo postupné snížení až na 4:5. Času už nebylo mnoho, do konce zbývala minuta a čtyřicet vteřin. Hra v šesti už gól nepřinesla a my tak zůstali jen krůček od srovnání a případného obratu. Přesto to byl dobrý výkon a soupeř byl dost překvapený. Počítal nejspíš s procházkou růžovým sadem, a tak trenérský štáb chvílemi připomínal legendární hlášku "Plha se hlásí", když se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku. Nikdy ale kupodivu proti sobě, přestože tam rozhodně bylo k čemu se přihlásit…

Nedá se nic dělat, končíme ve čtvrtfinále, ale Strže ještě boj o semifinále čeká a my se na něj přesuneme.

Čtvrtfinále BA Strži vs Pardubický kraj 0:5

Na úvod se zeptám, samozřejmě řečnicky. Co je to za pavouka? To je tu tak málo týmů, že se už ve čtvrtfinále setkáváme se soupeři ze skupiny? No nic, soupeř jako soupeř, chtělo by se napsat. Faktem ale je, že pokud má tým v názvu výběr, mělo by to být to nejlepší. Průběh zápasu ne nepodobný tomu ve skupině, byl určen prvními pěti minutami. Soupeř na nás vletěl jako utržený ze řetězu a my rychle prohrávali 0:3. Stejně jako ve skupině jsme se tempu soupeře přizpůsobovali, ale bohužel pomalu. Rovněž jsme nenašli recept na skvělého gólmana, kterému pomáhala dobře fungující obrana.

A tak končí ve čtvrtfinále oba naše týmy. Nebyla to žádná ostuda. Mlži sice začali hrát až v playoff, ale tam podali hodně slušný výkon. Hra, kterou předváděli Strži po celý turnaj byla velice pohledná. Když k tomu navíc přidáme sebevědomý obrat z 0:2 proti Paskovu, tak to byl slušný turnaj. Závěrem si neodpustím poznámku. Rozmohl se nám tu takový nešvar, je to sousloví „Výběr kraje“ a já se ptám, komu to prospěje?

Dnes to bylo hodně dlouhé a nejen pro pisatele vyčerpávající. Stejně jako sám turnaj, doslova to bylo chvíli V Ráji, chvíli v pekle. Aspoň, že se pro unaveného pocestného našel Kousek piva. Proto si necháme hodnocení trenérů až třeba na Brno, těch příležitostí k hodnocení bude mezi těmi všemi turnaji, co nás čekají habakuk. Takže díky hoši, můžeme být a budeme lepší. Těšíme se a držíme Vám palce!

DYCKY BLACK!

Romič