Black Angels
HurricanBLACK ANGELS
ne 21. 1. 2024 17:00 @ HMS Karlovy Vary, Livesport Superliga, 21. kolo

Muži vezou z Karlových Varů 3 body

BLACK ANGELS zvládli zápas s Hurikány z Varů poměrem 9:4 a ze západu Čech tak s sebou do Prahy odvezli 3 body. Jak utkání probíhalo se dozvíte v článku níže.

Začátek zápasu patřil jednoznačně BLACK ANGELS. Již v polovině první minuty prověřili domácího brankáře Varádiho, který si tentokrát poradil. Na co už nestačil, byl však Burianova bekhendová střela, která proskákala až za Varádiho záda a Bleci tak šli v čase 02:02 do vedení. O necelou minutu později Obuškevič vypálil z poloviny, na jeho ránu domácí gólman neviděl a Angels se po necelých 3 minutách hry ujali vedení 2:0. Po 2 inkasovaných brankách následovaly další chyby domácích, které je dostávaly pod tlak.

V čase 06:15 byl za sekání vyloučen Lukáš Procházka a BA se tak museli bránit ve čtyřech. Ani to však Bleky nezastavilo od skórování. Poté, co Burian ukořistil míček a rozeběhl se podél mantinelu, tak posunul na volného Čáslavu, jenž si sám před samotným brankářem hravě poradil a skóre zápasu rázem bylo 3:0 pro pražský celek. Zbytek oslabení zvládli Bleci přestát bez inkasování branky.

Poprvé se Hurikáni prosadili v čase 11:36, kdy přihrávky Kúna využil Daniel Péc a snížil tak na 1:3. Na začátku 13. minuty byl na 2 minuty vyloučen domácí Adam Zahraj a Bleci tak dostali první přesilovku. I tady mělo více šancí oslabené mužstvo, více práce měl tedy hostující Matiášek. Do další dobré šance se v čase 16:01 dostal Matouš Burian, tentokrát byl však Varádi proti. Zhruba o minutu později dorazil před brankou Ludvíkovo nahození Vilém Doležal a vrátil tak Blekům tříbrankové vedení.

Úvod prostřední části nabídl pasáž, kdy se hra přelévala z jedné strany hřiště na tu druhou. Na začátku 26. minuty Varádi 2 těžkými zákroky zabránil dalším brankám. O 2 minuty později na 5:1 pro Bleky navýšil Matouš Burian, kterého dlouhým pasem našel Martin Obuškevič. Poté, co Burian utekl obráncům, Varádi ho vytlačil do prostoru za brankou. Útočník se 17 na zádech však lišácky objel ležícího Varádiho a zasunul do branky.

Na další branku se nemuselo čekat příliš dlouho. V čase 30:46 využil Adam Štyler přihrávky od Procházky a tvrdou ranou upravil na 6:1. Již na 7:1 změnil stav utkání Vilém Doležal, který nejprve ke skórování vybídl Renčína, který mu míček před poloprázdnou brankou vrátil a Doležal jednoduše zavěsil. Po sedmém gólu Bleků domácí hala značně ztichla.

Skóre na tabuli se nelíbilo domácímu kapitánovi, který tak v čase 38:33 snížil na 2:7. Michal Klápa zužitkoval Lebedovu nahrávku a nedal hostujícímu Matiáškovi šanci. Na Klápův gól navázal zhruba o minutu později Jiří Šťovíček a do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 3:7 z pohledu domácích Hurikánů.

Závěrečnou třetinu otevřela dobrá šance domácích, kterou však Matiášek dokázal zlikvidovat. V čase 45:08 na 8:3 navýšil Matěj Boček. Následně se Matiášek lehce zapotil, musel vytáhnout 2 těžké zákroky proti domácím hráčům. Ke konci 47. minuty šel na trestnou lavici za sekání Vilém Doležal. Domácí pětice početní výhodu využít nedokázala a pokračovalo se tak pět na pět.

V čase 52:31 ještě korigoval na 4:8 již svým druhým gólem v utkání kapitán Hurikánů, Michal Klápa. V polovině 57. minuty si ještě domácí tým vybral oddechový čas a následně to zkoušel v šesti. Z jejich strany to však branku nepřineslo, naopak se do odkryté klece prosadil Daniel Ludvík a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 9:4.

BLACK ANGELS se tak díky zisku 3 bodů osamostatnili na 11. pozici s náskokem 3 bodů právě na dvanácté Karlovy Vary. Držte nám palce do dalších bojů!