583_20240331_153518.jpg

Nový generální manažer Black Angels - Tomáš Večeřa

Jako novou posilu týmu Black Angels vítáme Tomáše Večeřu, našeho nového GM!

Poprvé vítáme u Blekáckého rozhovoru našeho nového GM, pana Tomáše Večeřu.

Tomáši, jak se cítíš po podepsání spolupráce? Cítíš na sebe tlak a jak si ceníš tohoto kroku ve svém životě?
"Poslední měsíce byly v Black Angels velmi turbulentní a nechci být jeden z mnoha, který přijde s velkou pompou a zase se vytratí jako pára nad hrncem. Cítím velkou úlevu a zároveň odpovědnost, která s mou pozicí přichází. Musím říct, že pro mou osobu to byl velký krok v osobním i profesním životě, který jsem ve své hlavě pečlivě rovnal skoro dva měsíce. Nevnímám tlak, ale spíše ohromnou výzvu něco dokázat."

Nyní ohledně tvých zkušeností, kde jsi ve své florbalové kariéře zatím působil a jak ses k této nabídce dostal?
"Hráčská kariéra začala pod hlavičkou FBC Vlci. Následoval přestup do SSK Future a na sklonku mé hráčské kariéry jsem se mihnul v juniorské kategorii Black Angels, což ví už jen pár pamětníků. Pokud se budeme bavit o pozici ve vedení oddílu, tak jsem v minulosti působil v užším vedení Prague Tigers, kde jsem měl na starosti mimo jiné starost o A-tým. Po konci v Tigers mě kontaktovaly Kralupy Wolves, kde jsem měl na starosti marketing. Klukům bych tímto ještě jednou poděkoval, byla to jízda! A k poslednímu dotazu – Vojtěch Pavlík a Tomáš Janeček přišli začátkem února s plánem mě obsadit do vedení Black Angels, kde byly nastíněny plány pro další roky včetně různých scénářů. Vojta poté vytvořil takové podmínky na které jsem kývl."

Jak bude vypadat náplň tvé práce?
"Nerad bych specifikoval celou moji pozici, jelikož by to asi nebyl článek na jednu stránku. Pro všechny členy bude největší změnou to, že budu přítomen v kanceláři každý pracovní den a společně se Šárkou Munduchovou jim budu k dispozici. Samozřejmě po nějaké dřívější komunikaci. Pak tu bude běžná každodenní agenda spjatá s klubem, který budu zastupovat ve všech ohledech."

Jaké budou tvé první kroky? Prosím specifikovat vizi změn které chceš provést uvnitř klubu, ale také ve vztazích navenek?
"Nejprve se budu chtít osobně sejít se všemi trenéry, abych navnímal klubovou situaci i jednotlivé týmy. Trenéři jsou pro nás nositeli klubových hodnot a první kontakt s rodiči, což považuji za nejdůležitější článek celého systému. Nerad bych měl v týmu někoho, kdo se neztotožňuje s vizí a plány Black Angels.
Jednou ze změn bude to, že tu chci být pro lidi a komunikovat s nimi. Rád bych se více zapojoval do komunity a neřídil klub od stolu. Dále bych chtěl trochu refreshovat značku Black Angels, protože nejenom já vnímám, že se toho dá rozhodně dělat více než jen promovat nejvyšší soutěž mužů." 

Co vidíš jako největší výzvu do přicházející sezony?
"Konec nejistoty a spekulací. Nastavení směru, jak budeme vypadat uvnitř i navenek. Stabilizace klubu po všech stránkách. Nastavení dílčích procesů tak, aby z toho mohl těžit do budoucna každý v klubu."

Jaký je podle tebe největší potenciál klubu Black Angels?
"Jednoznačně fungující mládežnická struktura, která vždy patřila mezi špičku v ČR. Nicméně vnímám, že vlivem okolností se z cesty mírně ustoupilo. Nyní nastal čas se vrátit ke kořenům a vrátit ji lesk. Bez pevných základů totiž dům nepostavíme. Dalším důležitým bodem je komunita Black Angels, která je velmi silná a v případě, že se třeba nedaří, tak dokáže zapnout na vyšší rychlostní stupeň."

Mockrát děkujeme za rozhovor, přejeme hodně štěstí do nového angažmá a těšíme se na spolupráci.

DYCKY BLACK!