368_20230110_141049.jpg

Obhajoba na PFC klukům 2012 těsně nevyšla

Po delší odmlce způsobené covidovými restrikcemi se uskutečnil již tradiční pražský lednový turnaj PFC. Pro kluky 2012 ještě netradičně a výjimečně v trojkovém herním systému. Kluci zde obhajovali loňské prvenství z letního turnaje PFC a nechybělo mnoho a podařilo by se jim to.

Hned v prvním utkání nás čekal nový soupeř a to Sokol Koberovy. Soupeř dorazil v oslabené sestavě, ovšem to v prvním zápase vícedenního turnaje nehraje roli. Ačkoliv jsme v týdnu před turnajem měli dvě přátelská utkání, bohužel i do tohoto utkání jsme vstoupili stejně laxně, jako do čtvrtečního proti klukům 2011 a rychle jsme prohrávali. Obrovská laxnost na naší polovině činila soupeřovy útoky smrtícími. Naštěstí se klukům povedlo ve druhém poločase zápas dotáhnout do remízového stavu 4:4, o který jsme málem v posledních sekundách zápasu díky naší další laxnosti přišli. Naštěstí se tomu tak nestalo a byl to právě tenhle moment, který rozhodl o tom, zda budeme vůbec hrát o medaile.

Upřímně doufám, že toto bylo pro kluky velké memento do dalších zápasů. Osobně jsem byl po tomto zápase velice trpký a těžko hledám v hlavě horší předvedený výkon, kdy hlavou v zápase byla jen třetina kluků.

Štěstěnu jsme si tak vybrali hned v prvním utkání turnaje a nezbývalo, než začít těžkou dřinu. Bylo nám jasné, že pokud zbylá utkání vyhrajeme, budeme muset mít lepší skóre, než Koberovy. Zbylí dva soupeři, kterými byli ORCA Krnov a FBC Draci modří, nám již nečinili žádný problém a po pěkných výkonech a výsledcích 13:1 a 13:0 jsme nedali šanci Koberovým, aby vůbec mohli pomyslet na lepší umístění díky skóre. A tak jsme postoupili do finálové skupiny.

V prvním utkání nás čekal další neznámý soupeř, a to sice Hornets Brno. Utkání mělo úplně jiný náboj a bylo ve velmi slušném tempu, kdy se oba týmy snažily předvádět pěknou kombinační hru. Kluci k zápasu přistoupili již správně a i přes drobné nešvary jsme utkání vyhráli 7:3.

Tímto pro nás skončil sobotní program a všichni jsme očekávali první nedělní klání proti již známým Karlovým Varům. Soupeř z Varů nás ničím nemohl překvapit a všichni jsme věděli, že nesmíme nechat soupeře střílet a hlavní oříšek bude gólman soupeře. Klučina z Ostrova u Karlových Varů vyniká ve dvou věcech. Jednak svojí velikostí, kdy na středním typu branky není prakticky místo na přímou střelu až do sítě, jak ale nebývá zvykem u velkých gólmanů, tak i pohyblivostí.

Utkání pro nás začalo dobře a brzy jsme šli do vedení. Ovšem jsme nechali soupeře rychle srovnat a díky našim individuálním chybám i otočit vývoj zápasu. Poté jsme se ještě jednou dostali na dostřel, ovšem to již bylo z naší strany gólově bohužel vše a utkání jsme prohráli 2:5. Určitě nejde klukům upřít snaha, bojovnost a množství šancí, které jsme si vypracovali a i dobře zakončovali, holt soupeřův brankář čaroval. Ovšem mrzí nás individuální chyby kluků, po kterých padaly góly. Každý děláme chyby a to je dobře, protože víme, v čem se máme zlepšit. Tyto chyby byly bohužel z kategorie opakujících se pořád dokola a je třeba se jim pro příště vyvarovat. V posledním roce jsme se s florbalisty z Varů potkali již potřetí a zatím si držíme příznivou bilanci 2:1 na zápasy. Další zápas bude mít o to větší náboj.

V dalším utkání nás čekal známý soupeř Prague Tigers a všem nám bylo jasné, že vítěz bere stříbro. Nám by stačila prakticky i remíza, jelikož skóre jsme měli jasně lepší a v posledním utkání se čekalo, že bude prostor i pro jeho další vylepšení. Do utkání jsme nevstoupili nejlépe a hned po buly jsme nechali soupeři až moc prostoru, aby mohl vypustit jedovatý projektil na naší branku. Ten naštěstí díky skvělému zákroku gólmana zůstal před brankovou čarou a poté jsme se rychle ujali vedení a následně jsme odskočili soupeři o dvě branky na 2:0. Poté, jako bychom opět polevili a pustili jsme soupeře do zápasu opět naší laxností na naší obranné polovině. Závěr zápasu už byl dohrán zkušeně na balónku u soupeře za brankou a tak bylo již jasno, kdo si odnese stříbro.

V posledním zápase jsme si až překvapivě jednoduše poradili s tachovským týmem vysoko 9:0 a následně jsme si došli pro stříbrné medaile.

Celkově turnaj hodíme kladně. Kluci předváděli krásné výkony, ale škraloupem je laxnost některých kluků v defenzivní práci a je potřeba v každém utkání začít poctivě pracovat s nohami na zemi a ne s hlavou v oblacích.

První placka roku 2023 je doma a na letní verzi turnaje nás čeká již pětkový florbal. A tak je na co se těšit!

Bleci čůůůůůůs!

Jirka