441_20230517_202300.jpg

PFC pohledem ročníku 2011

Tak nám to zase vypuklo, slunko svítí všechno se nalejvá a pučí. Nechme stranou, kdo naleje mě a kdo mi půjčí... Každopádně jaro se už probouzí stejně jako alergie, a tak halové sporty jsou, nejen pro mě a nejen kvůli tomu, vítány. Ve skupině nás čekají tři zápasy - Surikaty z Košic, Draci z Říčan a Draci z Hořovic, jak by řekla babička bude to samá havěť. Otázkou je, jak se s havětí vypořádáme. Babička by nastražila pastičky, Maryša nasypala trochu jedu do kávy, ale jak to uděláme my, ukáže až samotný průběh. V pátek ráno tedy vyrážíme do našeho prvního a hned mezinárodního klání.

BLACK ANGELS 2011 vs. Surikaty Košice - 5:5

Pozdravem černá, bílá to jsou barvy naše, rozsekáme soupeře a vítězství je naše, jsme soupeře trochu znejistěli a to přesto, že hlášení bylo pro soupeře v cizím jazyce. Začali jsme výborně a balónek jsme Surikatám vůbec nepůjčili. Nebylo tedy překvapením, že jsme šli do vedení. Jenže po velké hrubce bylo rázem srovnáno. Pokračovali jsme sice v naší hře a tlaku a jen ojediněle pustili Košice do nějaké akce a nakonec jsme si vzali vedení zpět, ale to nevydrželo a po hloupé chybě bylo opět srovnáno. Poločas, který jsme herně ovládli skončil tedy 2:2. Přes zhoršenou hru, se kterou jsme začali druhou polovinu, jsme šli opět do vedení, ale poté, co nám do branky zapadl nečekaný pozdrav a v podstatě vzápětí další, jsme krátce vypadali na ručník. Naštěstí jsme se sebrali a poměrně rychle srovnali. Poté došlo ke kuriózní situaci, kdy si soupeř chtěl vzít timeout, ale to pravidla ve skupině neumožňují a rozhodčí musel zavelet k rozpuštění porady, což soupeř nějak nechtěl uposlechnout a my jsme tak po rychlém rozehrání standartky znovu vedli. Bohužel místo pojistky našeho vedení, přišel opět náš zkrat a z nařízeného trestného střílení bylo definitivně srovnáno. Škoda a jednoznačná ztráta bodů.

To bylo z pátku vše a nezbývá než vyhlížet sobotu.

Sobota pro nás připravila dva zápasy k dohrání skupiny, a jak jsme si řekli, jdeme dvakrát do boje s draky.

BLACK ANGELS 2011 vs. FBC Draci Hořovice - 6:3

Uvedli jsme se dobře, stejně jako proti Košicím, ale na ten jeden gól bylo třeba navázat, a to navazování nám trvalo až do konce půlky, během které jsme soupeře pustili ke střele na naši branku jen jednou. Ovšem to, co předváděla naše armáda spásy, která nabila na zápas slepými náboji, bylo až neuvěřitelné, takže bylo super, že se v zásobníku našly aspoň ty dva ostré. Přesilovka, kterou jsme si do druhé půlky skoro celou přenesli a záhy využili, nám dala třígólové vedení. Mohli jsme tak pokračovat ve hře na balónku, i v započaté mírové misi. Bohužel ani v tomto zápase jsme se nevyvarovali zbytečného propadnutí a soupeř nám s chutí pokazil čisté konto. Pak se strhla trochu přestřelka, my dali gól, po zbytečném propadnutí dal gól soupeř a vzápětí přidal další. Přestože jsme pokračovali ve střeleckém trápení, ještě jsme dva ostré po kapsách našli a zvítězili. Myslím, že si to naši "Míroví střelci", ale zbytečně komplikovali.

BLACK ANGELS 2011 vs. FBC Draci Říčany - 4:0

První půlka v duchu toho, co už jsme odehráli, a jací soupeři na nás ve skupině čekali. Byli jsme lepší, hráli na balonku, ale kombinaci chybělo k dokonalosti víc klidu a přesnosti, a tak to chvílemi vypadalo, že po hřišti místo míčku ženeme spíš káču. Proto bylo poločasové vedení nejhubenější z možných. Až druhá půlka obraz zápasu vylepšila, včetně ukazatele skóre. Přestože z toho nebyla bůh ví jaká kanonáda, dokázali jsme naši jednoznačnou převahu gólově vyjádřit a to se s ohledem na nedělní čtvrtfinále počítá.

Neděle a čtvrtfinále je tu.

BLACK ANGELS 2011 vs. Fbc Topgal Šternberk - 2:4

Vstup do zápasu byl jako uragán. Vyhraná bule, a po odehraných pěti vteřinách jsme vedli. Ne nadarmo se říká, první vyhrání z kapsy vyhání a tak uběhlo pouhých pět a dvacet vteřin a bylo srovnáno. Ještě do poloviny se odehrál podobný scénář, kdy jsme šli do vedení po parádně vymeteném vinglu ze standardky a soupeř krátce na to srovnal. Bohužel v závěru poločasu, nám do brány propadl laciný pozdrav, a tak jsme ji prohráli 2:3. V druhé polovině pokračoval vyrovnaný boj s vysokým nasazením na obou stranách. Přestože jsme makali a snažili se o vyrovnání, minutu před koncem poslal na naši branku soupeř pozdrav jak přes kopírák a bylo to o dva. Přes veškerou snahu o zvrat zápasu s tím ani timeout, ani závěrečná, skoro dvou minutová power play nic neudělala. Dostat míček do branky soupeře bylo pro nás prostě nemožné. A tak, přestože jsme hráli v Braníku, rezonovalo nám v uších Šternberk, konečná stanice, prosíme vystupte ....

Bylo z toho moře smutku, chtěli jsme hrát o placku a nebylo to nedostižné, ale střelecké trápení si vybralo svou daň, a tak pro nás zbyly jen další zkušenosti, jak se vypořádat s nezdarem, ale to je také součástí sportu a člověk se to musí naučit, aby byl příště úspěšnější.

Některé věci se mění, jiné zůstávají, a tak jsem požádal o krátké zhodnocení naše nové trenérské trio, jak je ustáleným dobrým zvykem a jeho tiskový mluvčí Vojta to zhodnotil následovně. „I přes relativní neúspěch, turnaj hodnotíme kladně. Po většinu času na hřišti jsme byli lepším týmem. Opět nás trápilo předržování balónku a špatné vyhodnocování situací, kdy přihrát a kdy ne. Ale je to náš první společný turnaj, takže do příště na zmíněných chybách zapracujeme a věříme, že si spravíme chuť.“

Tak budeme doufat, že se to povede už brzy na nějakém dalším turnaji, a že nás jich teď v dohledné době čeká. Držme si palce!

DYCKY BLACK!

Romič