398_20230302_150827.jpg

PLAY OFF je tu!!!

Základní část skončila a přichází vrchol sezóny. Muži budou v osmifinále v sobotu bojovat proti Liberci netradičně na TJ SOKOL Vinohrady. Junioři budou hrát proti neoblíbenému soupeři z Brna. Ženy si na svého soupeře ještě počkají, nicméně cíl mají jasný. A to je extraliga. Juniorky si do osmifinále zvolily celek Florbalové akademie MB.

Muži A

Mužské áčko jde do vyřazovací části z osmého místa s celkovým počtem 36 bodů. Jako osmifinálový soupeř se jim postaví FBC Liberec. Vzájemná bilance těchto celků z letošní sezóny zní 1:1 na zápasy, kdy oba skončily 9:5. Z individuálního pohledu to bude souboj Šimona Stránského z Liberce a Matouše Buriana z BA. Stránský zakončil letošní sezónu s 65 kanadskými body za 33 vstřelených branek a 32 asistencí. Dvacetiletý Burian vsítil pouze o 3 branky méně než Stránský, tudíž bude zajímavé sledovat střelecký souboj těchto dvou mladých talentů. 

Po delším zranění se do branky BLACK ANGELS vrátil Ondřej Matiášek, jenž na konci ZČ ještě odchytal 2 utkání, ze kterých jednou odcházel vítězně po triumfu 8:6 nad Otrokovicemi. Uvidíme tak, zda dvaatřicetiletý gólman zopakuje parádní formu, kterou předvedl v loňském play-off, kdy si již v závěru základní části ukořistil parádními výkony pozici jedničky do vyřazovacích bojů, kde v nastolených výkonech pokračoval. Letos je scénář kvůli zranění trošku jiný, dá se očekávat, že na pozici brankáře číslo jedna vstoupí do série s Libercem jeho mladší kolega Daniel Körber. Sedmadvacetiletý Körber zakončil letošní základní část ligy jako druhý nejvytíženější brankář, jelikož naskočil do 23 duelů z 26 možných. Z nich si odnesl úspěšnost zákroků 72,64 % a průměr 6,63 inkasovaných branek na zápas. Což na takto vysoké vytížení vůbec nejsou špatná čísla. Bude Körber oporou Bleků i v play off? 

Úvodní zápas osmifinálové série je na programu již tuto sobotu 4. března od 18 hodin na půdě TJ Sokol Královské Vinohrady. 

Ženy A

Elitní ženský tým ovládl 1. ligu žen a do nadstavbové části postupuje z první příčky se ziskem 61 bodů. Na svého soupeře do osmifinále si holky budou muset ještě počkat, jelikož zatím nejsou známy výsledky předkola. Ať už to bude kdokoliv, tým svěřenkyň Anet Jarolímové po celou základní část ukazoval, že si letos rozhodně svou cestu za postupem do Extraligy žen chce zopakovat a pokusí se celou cestu zakončit úspěchem. I po individuální stránce se holkám velice dařilo, což dokazuje umístění v top 10 bodování ligy hned 3 hráček z kádru BLACK ANGELS. 

Šestá Ester Janušková zakončila ZČ s 50 kanadskými body na kontě za 31 gólů a 19 asistencí. Na osmé pozici jí následovala s 44 body za 22 branek a stejný počet asistencí Adriana Fricová. Poslední hráčkou do tohoto trojlístku je kapitánka pražského celku, Eliška Nová. Ta s 42 body za 28 vstřelených gólů a 14 nahrávek zaujala devátou příčku. Ofenzivní statistiky jsou jedna věc, ale bez opory v brankovišti se vyhrává velice těžko.

Ani toto však hráčky Angels trápit nemusí, jelikož jim záda kryje nejlepší brankářka 1. ligy žen. Hana Kuchařová naskočila do 15 klání, ze kterých si odnesla úspěšnost zákroků přes 90,5 procent a průměr 2,33 obdržených branek na zápas. V obou těchto statistikách kraluje všem maskovaným v 1. lize žen. Své konstantně dobré výkony korunovala navíc 2 čistými konty. Pokud Kuchařová a celý kádr BLACK ANGELS naváže na výkony ze základní části, můžeme se těšit na dlouhou a doufejme, že i úspěšnou cestu vyřazovací částí.

Holky čeká první zápas v sobotu 11. března, na který naváží druhým kláním v neděli 12. března. 

Junioři

Juniorský tým udržel osmou příčku, čímž postoupil přímo do osmifinále. Tam je čeká soupeř Gullivers Brno, s nímž junioři v sezóně dvakrát prohráli. Poslední zápas navíc odehráli v předposledním kole v Brně a na víkendový duel se budou muset pořádně připravit. Tým se v sezóně nejvíce opírá zejména o první formaci, která jako jediná neprochází velkými změnami. Do sestavy se už také vrací Matěj Lubas, který v posledních kolech chyběl a elitní pětka bude tedy kompletní. Otazník ale visí nad Vilémem Doležalem, který díky skvělým výkonům zamotal hlavu trenérovi A-týmu Janečkovi. Za který tým o víkendu nastoupí tedy není jisté, nicméně junioři už několikrát dokázali odehrát velmi dobré utkání i bez dalších hvězd týmu.

V přípravných turnajích junioři ukazovali v PLAY OFF výborné výkony. Na letošních Prague Games je zastavil až Tatran Střešovice v čele s brankářem Tomášem Jurcem. Na turnaji v Bratislavě si tým došel pro zlato a letní přípravu zakončil nádherným druhým místem na Salming Cupu. V sezóně navíc Andílci ztratili všechny body pouze se čtyřmi týmy. Jeden z nich jsou právě brněnští Gullivers. Série začíná v sobotu doma ve Kbelích od 14:00.

Juniorky

1. liga juniorek už také zná dvojice do PLAY OFF. Holky z Black Angels se utkají s výběrem Florbalové akademie MB. Zápasy v sezóně dopadly lépe pro černobílý tým. Juniorky nedaly týmu Boleslavi žádnou šanci a s celkovým skóre 13:1 z obou zápasů nastoupí do prvního kola jako favoritky. Tým se může opřít o kvalitní hráčky kádru, jako například o Denisu Výbornou, která zakončila základní část na 5. místě kanadského bodování s celkovým počtem 53 bodů. Za zmínku určitě stojí i ještě dorostenecká brankářka Eliška Svrčková, která má za sebou i reprezentační zkušenosti, stejně jako její spoluhráčky Agáta Procházková a Linda Fuchsová, které věkem ještě dorostenky nádherně vklouzly do nejvyšší juniorské soutěže.

Tým Anety Jarolímové má nejvyšší ambice, a dokazuje, že to s útokem na titul myslí opravdu vážně. Juniorky prohrály pouze pětkrát, z toho 3krát v nastaveném čase, připsaly si porážku druhého Chodova, a nastřílely po Chodovu nejvíc branek. První zápas je čeká v sobotu od 20:00 v SH Kbely.

Držte všem Blekům do PLAY OFF palce.

DYCKY BLACK!