412_20230328_104023.png

PLAY OFF. Juniorky získaly bronz a ženy pokračují v semifinále.

Juniorky bohužel padly v semifinálové sérii s Olomoucí po výsledcích 0:1 a 2:4, nakonec díky tomu, že Chodov zvítězil nad Bohemians tak mohou naše holky slavit historický úspěch, a to zisk bronzových medailí. Ženské áčko čeká tuto neděli rozhodující třetí zápas semifinálové série s Třincem.

JUNIROKY

Juniorky šly do vyřazovací části s 55 body na kontě ze třetího místa. V osmifinále narazily na Florbalovou akademii Mladá Boleslav, se kterou si hravě poradily 9:2 a následně 11:4. Po hladkém postupu je ve čtvrtfinále čekal souboj s Vítkovicemi. S moravským celkem byly zápasy o něco náročnější, i tak zvládly Andělky zvítězit poměrem 9:2 a 7:3. Semifinálový souboj nabídl střet s obhájcem titulu z minulé sezóny, Olomoucí. 

První duel byl na programu v sobotu 25. března v SH Čajkaréna od 15 hodin. I když se holky snažily seč mohly, hráčky Olomouce byly nakonec ty, kterým se podařilo skórovat. V 18. minutě neměla Eliška Svrčková proti střele Terezy Hlaviznové žádnou šanci, jejíž projektil doputoval až do branky a nakonec rozhodl celý zápas, jenž dopadl fotbalovým výsledkem 1:0 pro domácí Olomouc. I tak ale utkání nabídlo skvělou podívanou, ve které se blýskly oba týmy a rozhodně se ani poražené Andělky neměly za co stydět.

Pro BA tak byl klíčový druhý duel, který byl na programu hned další den, tentokrát však na poli pražské Čakoarény od 12:30. I druhé utkání této semifinálové série začalo ve vysokém tempu, což ocenili všichni přítomní fanoušci na hale. Od začátku zápasu měla dle očekávání více práce domácí obrana včetně Elišky Svrčkové, která však společně se svými spoluhráčkami držela naděje na vyrovnání nad vodou. 

Naneštěstí ani blokující obrana a skvěle chytající Svrčková nedokázaly odvrátit 4 branky Olomouce, o které se postaraly Mrázková, Stoklasová a dvakrát Vaculová. Reagovat zvládla před koncem prostřední části Denisa Výborná a následně necelou minutu před koncem už jen korigovala na konečných 2:4 Linda Fuchsová. Olomoucké hráčky tak v Čakovicích získaly druhý zápas a mohly se tak radovat z postupu do finále. Pro hráčky BA to byla velice emotivní prohra, avšak později jejich hořkost trošku zmírnilo to, že Chodov v semifinále porazil FbŠ Bohemians a Andělky tak zaznamenaly historický úspěch, když získaly bronzové medaile.

ŽENY

Ženy A nejprve prohrály v úvodním duelu semifinále s celkem FBC Intevo Třinec konečným poměrem 0:2, kdy hostujícím hráčkám získala vítězství Kláry Kociánová, která si v utkání připsala bilanci 1+1 a po zásluze se tak stala hráčkou zápasu. Utkání bylo zajímavé i z pohledu brankářek, protože jak domácí Markéta Antalová, tak i třinecká Pytlíková předvedly parádní výkony, kterými držely své celky nad vodou. Šťastnější nakonec mohla být Simona Pytlíková, která si díky 19 úspěšným zákrokům připsala čisté konto.

Hráčky Angels však ukázaly obrovskou mentální sílu a v druhém zápase v Třinci nenechaly nic náhodě a nakonec se tak mohly radovat z výhry 7:4. Lví podíl na ní měla Ema Košťálová, která se pod srovnání série podepsala 4 kanadskými body za 2 vstřelené góly a stejný počet asistencí. Její snahu podpořila i Eliška Koželuhová, která přidala jednu branku a 2 asistence. Obdobně jako v sobotu, tak i v neděli byla obrovskou oporou BLACK ANGELS i jejich brankářka Markéta Antalová, jež 12 zákroky také velmi přispěla k tomuto velice důležitému vítězství.

Rozhodující souboj se odehraje v neděli 2. dubna od 15 hodin v domácí Čakoaréně. Holky budou potřebovat podporu každého fanouška BLACK ANGELS, aby se jim tento obrovský úspěch vydařil. Přijďte holkám pomoct za cestou do finále PLAY OFF 1. ligy žen v neděli od 15:00 do SH Čakovice!