PLAY OFF pokračuje. Muži se pokusí v Lounech a ve Kbelích vrátit sérii do Vítkovic

Muži budou v Lounech a ve Kbelích bojovat o udržení sezóny proti Vítkovicím. Ženy si se Spartou hladce poradily a postupují do čtvrtfinále. Na soupeře si počkají do středy, kdy se rozhodne série mezi Slavií Plzeň a Florbalem Chomutov. Juniorky po porážce Vítkovic postupují do semifinále, avšak na soupeře si ještě musí počkat. Junioři nestačili na Tatran a po vypjatém nedělním zápasu končí.

Muži

A-tým můžu zvládl skvěle odvety proti Libereci a po obřím dramatu v Lounech vydoloval postup do čtvrtfinále. Liberec nedostal míček za Matiáškova záda ani po velkém tlaku v posledních vteřinách a díky gólu Vojty Novotného, který byl ještě rozhodčími přezkoumán na videu po výzvě trenéra, mohli Blaci slavit se skvělými fanoušky.

Ve volbě soupeřů byl tým Black Angels zvolen týmem Vítkovic. První zápasy mají muži už za sebou. V obou víkendových zápasech Blaci bojovali jak jen mohli, nakonec ale nedokázali s hráči z Vítkovic držet krok celý zápas. V sobotním duelu byl zápas vyrovnaný až do poslední třetiny, kdy Vítkovice nastřílely čtyři góly a urvaly první zápas.

Druhý zápas čtvrtfinále začali Blaci velmi dobře. Po většinu zápasu drželi otěže v rukou hráči v bílém. Nakonec ale ani tři body Jakuba Bočka na vítezství nestačily. Blaci sice ještě šest minut před koncem vedli, nakonec ale Vítkovice dokázaly zápas otočit a ujmout se v sérii vedení 2:0. Další zápas odehrají Black Angels podobně jako s Libercem ve vítězné hale v Lounech od 19:00. Den poté se vrátí do Kbel kde rozehrají zápas v 17:00.

Ženy

Tento týden do PLAY OFF nastoupilo i ženské áčko, a v prvním kole splnilo roli favoritek. Do PLAY OFF vstoupilo v sobotu na UNYP aréně proti Spartě. V zápase šly sice do vedení nejprve holky Sparty, ale o necelou minutu později srovnala Adéla Košvancová. Zbytek zápasu už patřil čakovickému celku, a Sparta už jen na konci zápasu upravila skóre na končených 2:8.

Druhý den už byl od začátku v režii našich holek, které první třetinu ovládly 4:0. Sparta se prosadila poprvé až v polovině zápasu za stavu 5:0. Blekyně ale žádné drama nedopustily a celý zápas držely náskok minimálně pěti branek. Končený stav zápasu zní 9:3 a v příštím kole se utkají se Slavií Plzeň v sobotu od 16:00 ve Kbelích. Odveta je naplánovaná na další den od 18:00 v Plzni.

Junioři

Andílci se v osmifinále postavili neoblíbenému soupeři z Brna, Gullivers. V sezóně s brněnským týmem nedokázali uhrát ani bod, a do série šli tak z pozice favorita pouze díky umístění v tabulce. V prvním zápase klukům trvalo než se napojili na PLAY OFF mode, ale následně předvedli parádní výkon, a díky poslední třetině kterou vyhráli 7:1, mohli slavit první výhru. Druhý den se však už tak nedařilo, a díky velkému odhodlání Gullivers, nedokázali Blaci postup potvrdit. Rozhodující třetí zápas ukázali Blaci jeden ze svých nejlepších výkonů v sezóně, a díky vítezství 9:4, postoupili do čtvrtfinále, kde je čekal Tatran.

Série s Tatranem by se dala popsat pojmem dejavu, jelikož probíhala stejně jako minulý rok. V prvním zápase díky zbytečným chybám hráčů Black Angels, vyhrál střešovický celek bez problému 14:3. Druhý den se ale ve Kbelích ukázal úplně jiný tým, který rozhodně nechtěl Tatranu dát postup zadarmo. Poslední třetina nabídla velmi dramatický souboj, kdy Blaci dokázali Tatran dohánět. Nakonec ale ani gól necelé dvě minuty před koncem kapitána Jakuba Kocourka na 5:6 nestačil, a junioři se tak loučí se sezónou ve čtvrtfinále.

Juniorky

Z třetí pozice si vybíraly soupeře naše mladé holky, a zvoleného soupeře Florbalová akademie MB jasně přejely. Jako dalšího soupeře si holky zvolily Vítkovice, se kterými se utkaly netradičně na SH ZŠ Kunratice. V prvním zápase se nepřipouštělo žádné drama, a hned tři minuty po začátku zápasu šly naše holky do vedení po zásluze Lindy Fuchsové a do konce třetiny přidala ještě gól Agáta Procházková. I přes vedení, však ale hráčky Angels jejich soupeřky přestřílely 5:9. Do druhé třetiny už holky nastoupily o dost lépe a vybudovaly si náskok, který už hráčky Vítkovic nedokázaly dohnat.

Druhý zápas byl už o poznání vyrovnanější. Na konci druhé třetiny byl stav vyrovnaný 2:2 a do třetí třetiny se tak šlo s očekáváním velkého drama. Juniorky dokázaly ze začátku třetí třetiny vstřelit vedoucí branku díky zásluze Nicol Fryčové. Tři minuty před koncem se díky asistenci brankářky Elišky Svrčkové dostaly BA do dvoubrankového vedení, a následně Agáta Procházková zamířila do prázdné brány na 5:2. Vitkovické hráčky ještě dokázaly snížit na 6:3, ale dvě vteřiny před koncem pečetila výhru gólem do prázdné brány Fryčová. Juniorky tedy postoupily a ve středu se dozví soupeře pro osmifinále.

Držte Blekům do dalších vyřazovacích bojů palce!