PLAY OFF. Ženy a juniorky slaví postup. Muži narazili na Vítkovice.

Mužské áčko se bohužel loučí se sezonou po čtyřech zápasech s favority z Vítkovic. Fanoušci černých andělů však nemusí smutnit dlouho, spravit chuť si můžou hned o víkendu, kdy ženy i juniorky rozehrají své semifinálové série. V sobotu přijďte podpořit ženy do Kbel proti Třinci, v neděli juniorky do Čakovic, které vyzvou obhájkyně titulu z Olomouce.

Muži

Muži o uplynulém víkendu odehráli dva domácí zápasy své čtvrtfinálové série s Vítkovicemi. Čekal je náročný úkol – odvrácení brzkého konce za nepříznivého stavu 0:2. Týden předtím totiž prohráli obě venkovní utkání i přes urputný boj, kdy andělé vždy první dvě třetiny vedli, ale v posledních částech náskok ztratili.

V sobotu klub navázal na úspěšnou spolupráci s Florbalem Louny a opět vyvezl zápas na sever Čech. Téměř čtyři stovky diváků opět vytvořily parádní atmosféru. V první třetině Bleci drželi s favority krok. Do druhé části vstupovali ještě za stavu 1:2, během následujících dvaceti minut ale Vítkovice odskočily o další čtyři branky. Ve třetí části už jen Matouš Burian korigoval finální výsledek dvěma góly.

V neděli se již hrálo klasicky ve Kbelích. První třetina připomínaly první dva zápasy v Ostravě. Black Angels poctivě bránili a poctivou trpělivostí se dočkali vedení z hole Viléma Doležala, které si přenesli do druhé části. Pak ale bohužel přišla smršť a Vítkovice si pohlídali svůj postup do semifinále v nejkratším možném čase po prohře 2:10. Muži se tak se sezonou loučí a těší se již na příští, kde se pokusí prolomit brány semifinále.

Ženy

Po hladkém průběhu prvního kola PLAY OFF proti Spartě čekala naše ženy série se Slavií Plzeň, která se v základní části umístila na čtvrtém místě v západní skupině ligy. Čekal je proto těžší soupeř, který je dokonce jednou v sezoně porazil, byl tedy jen jedním ze tří týmů, který dokázal nad Black Angels vyhrát za tři body.

V sobotu se odehrál první zápas série v domácím prostředí ve Kbelích. Ženy diktovali tempo zápasu, na vyšší gólový rozdíl ale odskočily až ve třetí třetině, kdy Adéla Košvancová dokonala svůj hattrick. Ten následně spustil smršť, do konce třetiny se ještě Blekyně trefily čtyřikrát a potvrdily roli favorita.

Další den se série přesunula do Plzně, výhra Black Angels by znamenala ukončení série a postup do semifinále. Zápas začal zostra, první branka padla již po čtrnácti sekundách, postarala se o ní opět Košvancová. Plzeň ale neztrácela naději a celý zápas se držela na dostřel. Když už to vypadalo, že Black Angels odskočili do trháku, Slavie snížila. Dotáhnout se však nikdy nedokázala, postarala se o to mimo jiné i Ester Janušková, která zaznamenala hattrick. Na další zápasy se můžeme těšit hned příští víkend, Black Angels vyzvou druhý tým po základní části z východní části – FBC Intevo Třinec.

Juniorky

Rovněž naše juniorky postoupily do semifinále po úspěšné sérii proti Vítkovicím. O svém dalším soupeři ale nevěděli až do neděle, kdy čekaly na rozuzlení série Olomouce s Libercem. Po těsném utkání vyhrál tým z Hanácké metropole, který se tak stal naším vyzyvatelem.

V základní části se juniorky střetly s Olomoucí pouze jednou. Black Angels hráli venku a konečným výsledkem byla prohra 1:4. O vítězi se však rozhodovalo skutečně do posledních minut. Do třetí části vstupovaly Blekyně pouze s jedno-gólovým mankem, v čase 17:53 se za nás prosadila Tereza Staňková. Po závěrečném tlaku a mnoha šancích na srovnání dvě minuty před koncem zápasu Olomouc odskočila o další gól a následně přidala další, který již definitivně potvrdil výsledek utkání.

Juniorky musí doufat v parádní výkon svých brankářek. Jak Eliška Svrčkovátak Hana
Kuchařová patří mezi absolutní špičku v České republice, což potvrzuje jejich účast na reprezentačních akcích juniorské reprezentace. Kuchařová byla součástí stříbrného týmu z Katowic, Svrčková je součástí navazujícího cyklu, jehož součástí je i její soupeřka z Olomouckého brankoviště Klára Hodulíková.

První zápas se odehraje v Olomouci, soupeřky Blekyň se totiž umístily v základní části na prvním místě a potvrdily tím, že v loňské sezoně nezískaly titul náhodou. V neděli se přesune série do Čakovic, přijďte tam holkám zafandit a poposunout je k historickému úspěchu!