355_20221213_133746.jpeg

Poslední letošní turnaj 2012 white - do poslední vteřiny!

K poslednímu letošnímu turnaji se tým 2012 White vydal do Černošic. Turnaj byl neočekávaně doprovázen góly okolo poslední sirény, což zvedalo rodiče ze sedaček.

BA 2012 white vs. Alien Nation Černošice - 4:9

V prvním utkání nás čekal domácí tým vetřelců. Utkání bylo od začátku ve velice slušném tempu a každý chvilku tahal pilku. Tři čtvrtiny zápasu jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem s rozdílem jediné branky. Pak jsme se ovšem dopustili tří individuálních chyb, které nás stály tři branky a tím i celý zápas.

BA 2012 white vs. ACEMA Sparta Praha - 4:5

Druhé utkání bylo opět velice pohledné a my jsme dopláceli na naší zbrklost v zakončení. Soupeř měl v brance velkého gólmana, který na naše střely naslepo na branku stačil s přehledem. V utkání jsme ke konci druhé části ztráceli již dokonce dvě branky, ale 7 sekund před koncem se nám povedlo snížit na rozdíl jediného zásahu.

Po oddechovém čase jsme nastoupili rovnou ve čtyřech hráčích v poli a nemožné se málem stalo skutečností. Po buly se nám podařilo přenést hru z jedné strany na druhou a po výběhu do středu hřiště i vystřelit a vstřelit vyrovnávací gól, který ovšem přišel se sirénou. Po debatě trenérů a brankáře soupeře jsme se shodli, že gól padl chvíli po zaznění sirény. Na pozápasovém přezkumu dané situace u VARu u rodičů musím konstatovat, že můj první dojem byl správný. Siréna se rozezněla v momentě, kdy střela vletěla do velkého brankoviště. Škoda, že zde neplatí basketbalová pravidla...

BA 2012 white vs. Wizards DDM SO Praha 10 - 9:1

Tým Wizards dorazil na turnaj v oslabené sestavě, což ho ve finále stálo sestup do nižšího koše. My jsme do utkání vlétli jako uragán a kluci pořádně bojovali. Po první polovině jsme vedli 4:0 a po důrazném apelu, že pro nás začíná další část za stavu 0:0, jsme přidali soupeři dalších pět gólů a až v závěru jsme přišli o čisté konto. Škoda ho.

BA 2012 white vs. OLYMP Florbal Apollon - 7:8

Poslední utkání, které nám mohlo dát jistotu udržení se, pro nás nezačalo vůbec dobře. Kluci ve vidině, že soupeřových hráčů je také pomálu, šli do zápasu i přes varování lehkomyslně a první tři minuty dali ráz celému zápasu. Ty jsme bohužel prohráli 1:4.

Do konce první části se nám sice podařilo snížit na rozdíl jediné branky (4:5), ovšem soupeře jsme díky začátku utkání vybičovali k velkému výkonu. Ve druhé polovině jsme zápas vyrovnali. Poté soupeř opět odskočil a dalšího vyrovnání jsme se dočkali 20 vteřin před koncem.

Na ty byli nasazeni naši nejzkušenější hráči, kteří ovšem udělali pár vteřin před koncem zbytečnou taktickou chybu, kdy jsme nesměli prohrát, ale oni se až příliš tlačili dopředu a nemysleli na zadní vrátka. Soupeř tohoto zaváhání využil a čtyři vteřiny před koncem utkání rozhodl.

Celkově musím říct, že jsme odehráli tři naprosto vyrovnaná utkání, která nás posunula zase o kus dál. U každého se ukázalo, na čem je potřebovat zapracovat. Teď je jen otázka, jak se na tom projeví salát, cukroví a další pochutiny, které nás čekají. Snad nebudeme muset v lednu prohlásit známou hlášku z okresního přeboru "Na váhu!".

Díky,

Jirka Kolínský