429_20230505_145344.jpeg

Poslední liga kluků 2012

Před posledním ligovým kolem jsme s klukama týmově vyrazili poznat jiný sport. Tímto sportem se stal softball. Ve spolupráci s předním českým softbalovým oddílem SK Joudrs Praha měli kluci připravený trénink na jejich domácím hřišti. Velkou pikantností, která nám trenérům přinesla přímo obrovskou radost, bylo rozlosování. Díky němu obě družstva pořádala na domácí hale v Letňanech oba víkendové dny.

BLACK

Poslední ligový turnaj pro tým Black Angels 2012 Black. Zároveň to byly domácí zápasy pořádány v BB Aréně v Letňanech.

BLACK ANGELS 2012 Black vs. Tatran Střešovice - 7:6

První klasický zápas. Ospalá první půlka, kde nás podržel gólman. Ale i přes špatnou první půlku, se kluci nabudili a konečně začali hrát. V druhé půlce nasázeli dva rychlé góly a bylo vyrovnáno. Následovalo drama, kde jsme inkasovali gól vždy střídání po tom, co jsme ho vstřelili. Nakonec jsme z tohoto zápasu odcházeli s vydřenou výhrou 7:6.

BLACK ANGELS 2012 Black vs. FAT PIPE Florbal Chodov - 5:3

Druhý zápas už byl o parník lepší. Od začátku kluci chtěli hrát, snažili se, běhali a nahrávali si. Po chyceném nájezdu a proměněném nájezdu Jáchyma Jenyšty si už kluci výsledek pohlídali a vyhráli 5:3.

BLACK ANGELS 2012 Black vs. ACEMA Sparta Praha - 3:9

Další zápas nás čekal nejtěžší soupeř naší ligy. Sparta za celou sezónu prohrála jeden zápas proti Tatranu (zrovna v tento hrací den). Vlažná rozcvička byla znát a Sparta vedla skoro hned po úvodní buly. Kluci se snažili, běhali, ale zápas jim prostě nesedl. Do druhé půle jsme se snažili se zápasem něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo. Naše jediná prohra byla celkem vysoká, 3:9.

BLACK ANGELS 2012 Black vs. Předvýběr.CZ Florbal MB - 4:1

Úplně poslední zápas ligové soutěže. Kluci měli za úkol si řídit zápas sami, udělali si sami lajny a do brány šla jedna z našich největších opor, Vašík Beránek. I když je Vašík výborný hráč, tak nás v bráně hodně podržel. Kluci hráli s klidem, což bylo na hřišti vidět. Mladá Boleslav se snažila vzdorovat, ale dokázala vsítit jen jeden gól. Poslední zápas jsme vyhráli 4:1. 

Turnaj bych hodnotila kladně. Myslím si, že kluci si zápasy užili a prohráli jen jeden zápas ze 4. Byl to pro ně poslední turnaj jako elévy, protože se příští sezónu ukáží jako mladší žáci.

Tímto chci poděkovat i rodičům za velkou pomoc při pořádání.

Anet

WHITE

I kluky 2012 White čekalo pořádní na posledním ligovém turnaji této sezóny. Díky pořádání jsme se posunuli tabulkou výše, ovšem z hlediska kvality soupeřů to spíše vypadalo, že jsme si pohoršili.

BLACK ANGELS 2012 White vs. Kladno - 13:3

Kluci závěrečný turnaj pojali hezky pěkně, jak se sluší a patří a rozhodli se, že se budou bavit florbalem. Hezkou akci střídala ještě hezčí akce a tak kluci nenechali nikoho na pochybách, že první utkání vyhrají rozdílem třídy. Konkrétně to bylo rozdílem deseti gólů.

BLACK ANGELS 2012 White vs. Unhošť - 5:1

Druhý soupeř nám trochu zavařil, zejména v prví půli, kdy jsme namlsaní z prvního utkání přestali hrát aktivně a ze hry se trochu stala šachová partie. Aby bylo o zábavu postaráno, první půle skončila 1:1 díky pro soupeře šťastnému gólu přes celé hřiště.

O přestávce jsme s klukama promluvili a přineslo to ovoce. Uběhlo jenom pár vteřin z druhé poloviny a v zápase jsme byli ve dvoubrankovém vedení. Z náskoku se nakonec stal rozhodující trhák, který jsme nakonec dotáhli na rozdíl čtyř gólů.

BLACK ANGELS 2012 White vs. FBC Rakovník - 13:2

Zápas s Rakovníkem byl jednoznačně v naší režii. Skoro každý útok zaváněl gólem v soupeřově brance. Kdybychom více zvedali hlavu a byli pořád připraveni, mohlo být i vice gólů. Ke konci zápasu měla lajna Adama s Kryštofem oba po dvou gólech a hecovali se, kdo dá hattrick. Tak bylo zajímavé sledovat, jestli začnou hrát sami na sebe nebo si přihrají a risknou, že gól dá ten druhý. Gól se jim už nepodařilo dát, ale pozitivní je, že si dokázali i v téhle situaci nahrát. Zápas odmakán a zasloužená výhra 13:2.

BLACK ANGELS 2012 White vs. DDM Horní Počernice Orka - 5:2

Na poslední zápas nás čekal soupeř, který také ještě nepoznal chuť porážky. Takže se to podobalo ve florbale tak oblíbenému Superfinále. Tým, který vyhraje, postoupí do vyššího koše a kdo ne musí počkat na šanci v příští sezóně. Z naší strany to byl asi nejhorší výkon na turnaji. Jestli to bylo únavou nebo v hlavě, se můžeme jen dohadovat, ale bude to nejspíš kombinace obojího. Soupeři to taky moc nelepilo, takže i přes náš neuspokojivý výkon se nám podařilo pár zajímavých akcí a postupně jsme dokráčeli k vítězství a postupu do vyššího koše.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za super a úspěšnou sezónu a už teď se těšíme na tu další.

Bleci čůůůůůs!

Jirka a Kuba