427_20230505_142023.jpeg

Poslední ligový turnaj 2013

Před posledním ligovým kolem jsme s klukama týmově vyrazili poznat jiný sport. Tímto sportem se stal softball. Ve spolupráci s předním českým softbalovým oddílem SK Joudrs Praha měli kluci připravený trénink na jejich domácím hřišti. Bylo krásné sobotní dopoledne a skoro by si člověk řekl, že bychom měli jít ven a užívat si po dlouhé době slunce. 2013 black však vyrazili na poslední ligový turnaj v sezoně 2022/23 a to do haly ve Vinohradech. Jak se jim dařilo se můžete dočíst níže.

BLACK ANGELS 2013 Black vs. TJ Sokol Vinohrady - 3:1

Hned v prvním zápase nás čekali domácí z Vinohrad. Hra byla vcelku vyrovnaná a oba týmy měly svoje šance. Jako první využil soupeř jednu ze svých šancí, a ujal se tak vedení. Po chvilce se zmocnil na středu hřiště míčku Hynek a svojí střelou srovnal na 1:1. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale díky dobře chytajícímu Kubovi do naší branky už nic nepadlo a nám se podařilo ještě 2x vsítit branku. Zasloužená výhra 3:1.

BLACK ANGELS 2013 Black vs. Floorball Club Falcon - 3:1

Soupeř, který převážnou část sezony strávil 1. koši, a především měl v sestavě jednoho fakt šikovného kluka, který umí rozhodnout zápas úplně sám. Po celou dobu bylo poznat, že Falcon je na tom mnohem lepe s fyzičkou než my. To způsobovalo mnoho ztrát a střel na naši branku, kde však opět stál vynikající Kuba. V zápase se nám podařilo dát rychlý gól a ten jsme dlouho drželi. Pak přišlo vyrovnáni střelou, kterou snad ani nešlo chytit. Naštěstí to byla jediná střela, která prošla Kubovi za záda. Nám se následně ještě podařilo vsítit 2 góly a zrodila se vybojovaná výhra 3:1.

BLACK ANGELS 2013 Black vs. SK Florbal Benešov - 4:7

Třetí zápas byl ve znamení naší velmi špatné obrany a zároveň neproměňování šancí, které jsme měli. Když se sejde oboje, prostě nemůžeš vyhrát. Ze začátku tam bylo několik tutovek, kde jsem už začínal slavit a místo toho jsem se chytal za hlavu. Soupeř nás vůbec nelitoval a svoje šance proměňoval. I když jsme se postupně přibližovali, tak si soupeř pořad hlídal klidný náskok a už nedovolil drama. Bohužel jsme si zápas prohráli sami a pro nás zasloužená prohra 4:7.

BLACK ANGELS 2013 Black vs. Viking TJ Kobylisy - 7:3

V posledním utkání na turnaji nás čekal asi nejlehčí soupeř. Bylo to znát, vyhrávali jsme souboje a dostávali jsme se vcelku v pohodě do zakončení. V tomhle zápase, ale i v těch dalších, se ukázalo, jak nám chybí klid na hokejce a nebát se s ním běžet dopředu před branku. Mnohokrát jsme se mohli dostat do lepší střelecké pozice, ale my místo toho buď vystřelíme nebo se dostaneme do rohou hřiště. Kaňkou na tomhle zápase byla zase naše defenzíva a zbytečné 2 góly v naší brance. I přes to výhra 7:3.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za parádní úspěšnou sezónu. Věřím, že v příští sezóně budeme zase o něco lepší a už teď se na ní těšíme.

Kuba Hlaváček