420_20230421_154901.jpeg

Poslední ligový zápas 2011

Jaro se hlásí o slovo a nás čeká pořádání posledního ligového turnaje. Chtělo by se říct Home sweet Home, jak říkají za mořem. My to máme sice až za kolejemi, ale v hale jsme jako doma a tak to pořádání bude o poznání příjemnější než minule v Radlicích. V sestavě chybí Dejv, Matěj a Vojta, ale na to se nemůžeme vymlouvat a musíme je prostě zastoupit týmovým výkonem. Z lavičky to bude řídit Naty a Vojta a od pořádacích stolků BA Family.

BLACK ANGELS 2011 vs. Butchis - 2:2

Hned na úvod jsme změřili síly s Butchisem a přestože bylo už devět hodin ráno, tempo bylo ospalé. Začali jsme se probouzet o něco dřív než soupeř a hrát pěkný celoplošný kombinační florbal. A tak než se Butchis úplně probudil, otevřeli jsme skóre. Bohužel jsme měli dát gólů víc, jenže to se nestalo a tak za nevyužití náskoku v probuzení a herní převahy přišlo srovnání. Do poločasu jsme museli a nutno říct, že celkem s přehledem přežít oslabení, z něhož se 6 vteřin přelilo i do druhé části. Střídali jsme ve hře světlé okamžiky s těmi tmavšími, a když nám posléze soupeř nabídl přesilovku, dokázali jsme jí využít už za 9 vteřin, to byl ten světlejší moment. To, co následovalo pak, byl ten tmavší. Ukolébáni hubeným vedením, vyvolávala naše hra srdeční arytmii a nabízela se tak otázka, kde tu mají defibrilátor.... A tak přišlo, co přijít muselo, a půl minutu do konce bylo srovnáno. Jen díky skvěle chytající Terce, která musela nejednou v brankovišti kouzlit a našemu neproměňování šancí, jsme se rozešli se spravedlivou remízou.

BLACK ANGELS 2011 vs. Prague Tigers - 1:3

Od začátku bojovné a vyrovnané utkání s naším místním rivalem. V prvním poločase jsme jednou inkasovali. Krásy utkání nepobralo mnoho, jestli se o kráse dá vůbec mluvit, byl to prostě boj a z toho boje vytěžili Tigers dvojbrankové vedení. Nám se povedlo záhy snížit, ale absolutní zmatek před naší brankou využil soupeř k vrácení dvougólového vedení na svou stranu. Nevzkřísil nás ani timeout, a tak jestliže nás některé po prvním zápase bolelo u srdce, nyní se k tomu přidaly i oči. Soupeře jsme nedokázali ničím překvapit ani zaskočit, byl to trochu zmar a zasloužená prohra, bohužel...

BLACK ANGELS 2011 vs. Falcon Black - 2:3

Do dalšího měření sil, tentokrát proti Falconu, jsme vystřídali gólmana, nutno jen připomenout, že to nebyla naše Achillova pata. Místo Terky poklekl mezi tyče Hynek. Začátek byl jako z chladničky vyndaný oběd. Vlažný výkon jsme korunovali připomínkou Velikonoční pomlázky z minulého týdne a tak dlouho jsme si fatálními chybami vzadu koledovali, až jsme si vykoledovali gól. A protože zbytek hracího času proběhl, víceméně bez chutě a bez zápachu, skončila první půlka 0:1. Srovnat se povedlo po standardce, i když podle mě s minimálně jednou nohou v brankovišti. Fair play, ale dalo o sobě rychle vědět a z následného útoku šel Falcon znovu do vedení. A zanedlouho s námi bylo ještě hůř, hráč si od mantinelu vyběhl nehlídaný na střed a i v tomto zápase jsme ztráceli dva góly. Dokázali jsme se ještě vrátit na dostřel, po pěkném přitisknutí, ale to bylo za daného stavu všechno a my se poroučeli ze hřiště s další, nutno říci zbytečnou prohrou...

BLACK ANGELS 2011 vs. Florbalová akademie MB - 4:5

Nedělám to často, ale musím zmínit dění na tribuně soupeře. Soupeř asi zapomněl jednoho trenéra/ku zde, nebo jestli to byla ozvěna? Nevím, ale malinko nás rušily stále se opakující vydávané příkazy a pokyny.

Otoč se…., dopředu to hraj!

Nebo, jezdi Veverko…, bacha běží...

A ten asi nejdůležitější. Teď střílej, ne teď už ne…

Vše nasvědčovalo, že soupeř byť vedený dobrými radami nebude pro nás překážkou a potvrdili jsme si tu domněnku vedením 1:0. To nám nevydrželo bůhví jak dlouho a pravým nefalšovaným vlastňákem jsme srovnali. A tady někde se nám to dnes celé definitivně rozpadlo. Sice jsme v podstatě vzápětí s pomocí štěstí šli znovu do vedení, ale to bylo dnes naposledy. Do sirény oznamující konec poločasu jsme už opět o gól prohrávali a v druhé části jsme dostali ještě dva fíky. Vytratila se hra, ale co hra, obrana se nám vytratila a ne ta abstraktní, ale konkrétní hráči se nám ztrácejí…. Ani nevím, jestli chci vědět, kde je mlíkař. Pak jsme se nějak sebrali a dotáhli Bolku na 4:5, ale čas už byl proti nám a nic na výsledku už nezměnil ani oddechový čas a ani hra v šesti. Byli jsme marní do branky a trefit zařízení bylo nad naše síly.

Dnes to rozhodně nebyl náš den, zakončili jsme domácí turnaj bez vítězství a přitom to nadějně začalo. Protože jsme nyní ve fázi přestavby realizačního týmu, nechtěl jsem příliš tlačit na vyjádření do našeho trenérského okénka, navíc obzvlášť, když by to hodnocení nebylo úplně pozitivní. Každopádně všichni viděli, na čem bude třeba v dalším období pracovat. Snad už z toho něco kluci ukáží na příštím turnaji, kterým bude Tatran Cup.

Na závěr poděkování všem členům nového realizačního týmu, kteří se přišli na kluky podívat. Samozřejmě poděkování i všem rodičům, kteří přiložili organizačně ruku k dílu a i těm, kteří podporovali z tribuny. Ligová sezóna sice končí, ale další turnaje nás čekají a minimálně já se těším, protože florbal mě BA.

DYCKY BLACK!

Romič