Postup do semifinále poháru

BLACK ANGELS se ve středu ve čtvrtfinále Poháru Českého florbalu utkali s týmem Chodova. Duel to byl velmi těžký, díky lepšímu výkonu i sportovnímu štěstí zvítězila strana Černých Andělů. Je to již druhá výhra v řadě proti pražskému Chodovu. Naposledy Bleci vyhráli 24. října, kdy v 10. kole Livesport Superligy vyhráli pražské derby 8:7 po prodloužení. O vítězství Angels se především zasloužil domácí brankář Daniel Körber, jenž své mužstvo podržel 27 zákroky a připsal si tak neskutečnou 90% úspěšnost zákroků.

Již od prvního hvizdu byl vývoj zápasu z obou stran velice opatrný, ani jeden tým nechtěl udělat zbytečnou chybu. Šance se však objevily na holích BA i Chodova, ovšem ani jedna z nich neznamenala závažnější ohrožení branky. K vidění byly opatrné přechody do útočné poloviny, nikdo z hráčů neměl chuť riskovat a později chybovat. Od druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky byli hosté přeci jen o něco aktivnější, jejich pokusy končily na obranném bloku Angels, popřípadě zachraňoval svými zákroky Daniel Körber.

První třetina skončila bezbrankovým stavem 0:0. Fanoušci na hale se snažili povzbuzovat, hráči se jim brankou v první části neodvděčili. Hostující Chodov vystřelil za úvodní část celkem 11 projektilů, se všemi si domácí gólman dokázal poradit.

Začátek prostřední části byl značně aktivnější, bylo vidět, že hráči na obou stranách chtějí gólové mlčení prolomit. Poprvé se to povedlo hostujícímu Eremiášovi, jenž v čase 23:03 vyslal v přesilové hře střelu z první, za kterou se domácí brankář marně natahoval. Čisté konto tak domácímu Körberovi vydrželo 23 minut.  Zhruba o 2 minuty později dostali Bleci možnost na vyrovnání, na trestnou lavici šel hostující Vošta za sekání. Přesilovková formace Angels si určité šance připravila, avšak dobrá obrana hostů včetně pozorného Hodíka nepustili ke skórování.

V polovině zápasu Bleci hráli dvě minuty v 6 při odloženém vyloučení hostů, závažnější kombinaci na ohrožení branky však nevymysleli. V čase 32:03 šel Řezáč odpykat dvouminutový trest za sekání. Tentokrát po odehrání poloviny výhody, šel Jakub Renčín do výběhu a krosovým pasem našel volného Hromadu, jenž se opřel do střely z první a nemýlil se. Na začátku druhé poloviny utkání platil vyrovnaný stav 1:1. Tři minuty před koncem prostřední části se míček dostal až za záda domácího gólmana, naštěstí pro domácí na čáře zachránil Adam Bouček. Po 40 minutách hry se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1

Úvod poslední třetiny patřil Chodovu. Hostující celek poslal do vedení Petr Majer. Celou akci rozjel výhozem Hodík, jímž našel Eremiáše, který posunul na Majera. Juniorský mistr světa zamířil z otočky mezi ruku a tělo. Domácí gólman nestihl "teploměr" patřičně utěsnit a hosté si vzali vedení 2:1. Opětovné srovnání skóre zajistil Renčín, jenž dostal nahrávku do odkryté klece od Martina Obuškeviče. Opomenout nesmíme ani strůjce celé akce, skvělý Jakub Hromada prokličkoval mezi 3 hráči Chodova!

O necelou minutu později se stav zápasu překlopil na stranu domácích. Spolupráce bratří Bočkových vyústila již v pátou branku, třetí v pořadí pro Angels. Skvěle sehraná standartní situace z rohu. Jakub sklepl na Matěje, jenž zadovkou našel běžícího Kubu, který překvapil nic netušícího Hodíka. Na vyrovnání skóre opět nemuseli fanoušci na hale a u televizních obrazovek čekat dlouho. V čase 43:43 nadvakrát dorážel Komárek po Maxově nahození, jeho druhý pokus již za Körberem skončil. V rozmezí tří minut padly celkem 4 branky, hra byla na úvod posledního dějství velmi intenzivní.

O rozhodující branku středečního duelu se  10 minut před koncem postaral Tomáš Hanák, jenž zužitkoval přesilové hry. Na své polovině se rozběhl a poté, co si ani nerozmýšlel nahrávku, okamžitě z běhu vyslal nechytatelný projektil, jenž prosvištěl do chodovské sítě. Hosté následně zkusili i hru v šesti, což jim určité šance přineslo. Jejich počínání jim pokazila zodpovědná obrana Bleků a především úchvatný Körber, který si dokázal poradit i s gólovými šancemi, za svá záda však nepustil ani jednu a byl tak zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku.

BLACK ANGELS tak poprvé v historii postoupili do semifinále Poháru Českého florbalu. Pro Bleky bude semifinálovým soupeřem pražská Sparta, která postoupila přes Liberec.

Děkujeme za skvělou podporu fanoušků. Fotografie ze zápasu naleznete zde.