255_20220712_222048.jpg

Premiéra BA 2013 na Brno Open Game

Pro nejstarší přípravku byla cesta do Brna velmi očekávaná. Tým byl téměř kompletní, takže náladu nám nezkazil ani brzký odjezd.

Na sraz v 7:30 v Letňanech jsme se dostavili ve složení:

trenéři: Zdeněk Mitrovský a Honza Růžička

holka pro všechno ostatní: Irena Růžičková

a borci: Kuba Mitrovský, Theo Fridrich, Hynek Stoklas, Honza Růžička, Maty Boháček, Alex Havlík, Šimon Janata, Ben Sejček, Dan Svalyavchyk, Šimon Měchura, Tobík Macal, Tobík Jankovič, Denis Kužel a Róza Morisáková.

Vyrazili jsme MHDéčkem na Hlavní nádraží a vlakem do Brna. Konvoj s věcmi nás následoval po D1. Společná cesta napověděla, že si společné čtyři dny opravdu užijeme. Po příjezdu do Brna jsme rovnou nabrali směr hala, kde nás čekal první zápas.

Výsledkově to nedopadlo zrovna dobře, ale kluci se teprve sžívali se systémem 5+1, který byl pro nás novinkou. Další dva zápasy jsme vyhráli a remizovali, takže sportovní nálada začala stoupat vzhůru. Ta mimosportovní byla ovšem stále na maximu. Společné ubytování na kolejích tomu také jednoznačně prospělo.

Mimo halu jsme relaxovali na minigolfu, ve Vida science centru, nebo třeba při obědě v parku po dovážce pizzy. Páteční dvě výhry a jedna prohra nás drželi v horní polovině tabulky.

V sobotu se začali sjíždět i rodiče, takže na tribuně začalo konečně naplno znít Black a Black a Black Angels. Sobotní dva zápasy ve skupině jsme vyhráli a remizovali, což znamenalo 4. místo v 9ti členné skupině, takže docela spokojenost.

První zápas playoff jsme hráli ještě v sobotu a po boji porazili Prague Tigers 3:2. V neděli nás čekal favorit a pozdější vítěz celého turnaje 1.SC Tempish Vítkovice. Zápas byl pro některé překvapivě vyrovnaný. V páté minutě však brankář Vítkovic, který mimochodem zabíral díky své velikosti i mužské výstroji cca 93% branky oznámil, že musí na WC. Ani rozhodčí nevěděli, jak se v této situaci zachovat, takže se zápas na 10 minut zastavil a čekalo se a čekalo.

Když se konečně začalo hrát, začali padat i góly. Nám se to také jednou podařilo, ale trefit škvírku v brance bylo opravdu těžké (mimochodem Vítkovice odehráli 12 zápasů, ve kterých obdrželi jen 3 góly). Prohra 1:4 znamenala konec v turnaji a konečné 8. místo z 19ti týmů.

Pokud bych měla, myslím i za všechny ostatní, shrnout celkový dojem z našeho prvního Brno Open Game, tak se určitě budeme těšit na příští rok.

Za BA 2013 Irena Růžičková