573_20240304_224519.jpg

Přesvědčivé výkony a zasloužené vítězství 2013 White

V neděli 3. března se v hale Bublina na domácí půdě týmu Bohemians odehrál napínavý florbalový turnaj, který nabídl divákům i hráčům kvalitní mládežnický florbal.

Hned první zápas mezi týmy Black Angels a Rakovník přinesl skvělou podívanou plnou vzrušení a dramatických zvratů. Po inkasovaném gólu se Bleci nezalekli a rychlými trefami dokázali otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Zápasu začali udávat tempo svým tlakem a aktivním napadáním soupeře. Po nevybíravém zákroku u mantinelu byl pro Bleky pískán nájezd, bohužel však tuto šanci neproměnili. To soupeř hned vzápětí potrestal a srovnal skóre na 2:2. Ani přísně písknutý nájezd soupeře naštěstí nevedl k inkasovanému gólu. Rakovník však následně skóroval ze hry a posunul se do vedení 3:2. Následující útok Rakovníka přinesl další branku a zdálo se, že Bleci mají namále. Nicméně, ukázali svou bojovnost a bleskurychle snížili na 4:3.

V závěrečných vteřinách utkání sáhl trenér Bleků k riskantnímu kroku, odvolal svého gólmana a vsadil na útok ve čtyřech hráčích. Tato odvážná taktika přinesla vyrovnání na 4:4. Těsně před závěrečným hvizdem dokonce zazvonila tyč a Bleci měli ještě další šanci na vítězný gól, nicméně utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou, což byla pro oba týmy férová odměna za jejich úsilí a nasazení.

V druhém zápase se Bleci potkali s Tatranem. V první půli si naše mužstvo vypracovalo až drtivou převahu, díky lepší poziční a kombinační hře, což se promítlo do jasného vedení 4:1. Po začátku druhé půle dokázali Bleci dále navyšovat svůj náskok, dvěma brankami posunuli skóre na 6:1, čímž směřovali k pohodlné výhře. Nicméně Tatran nezůstal pozadu, přidal na rychlosti a dokázal snížit na 6:4 třemi slepenými góly, což Bleky docela zaskočilo. Naštěstí přišel po důrazném napadání další gól Bleků, který jim vrátil na florbalky trochu klidu a zvýšil vedení na 7:4.

Bleci nechtěli nic ponechat náhodě a ještě jednou zvýšili svůj náskok na 8:4. I když Tatran v závěrečné hře bez brankáře ještě korigoval výsledek na konečných 8:5, Bleci si udrželi kontrolu nad zápasem a nakonec si odnesli zasloužené vítězství.

Třetí zápas přinesl konfrontaci s domácím týmem. Bohemka začala utkání bleskovým gólem, což napovídalo, že zápas nebude nijak jednoduchý. Nicméně Bleci ukázali svou sílu a rychle kontrovali, vyrovnali na 1:1 a dali najevo, že jsou odhodláni získat vítězství. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, s oběma týmy bojujícími o každý centimetr hřiště. Po velkém závaru před bránou soupeře se Bleci chopili vedení 2:1 a vzápětí ho zvýšili pěknou střelou pod víko na 3:1, což znamenalo obrat ve skóre ve prospěch Bleků.

Bleci začali hře dominovat a to přineslo své ovoce - navýšení skóre na 4:1 a série dalších šancí, které nakonec vyústily v další úspěch na 5:1. Začátek druhého poločasu přinesl další gól na 6:1 a pro Bleky pohodlný vývoj zápasu, který se odehrával převážně na soupeřově polovině. Skóre utešeně naskakovalo, s Bleky stále držícími pevnou kontrolu nad zápasem. Nakonec se zastavilo na drtivých 16:1, což ukázalo sílu a kvalitu BA týmu a jejich schopnost přetavit tlak na hřišti ve výsledky.

Závěrečné utkání s Unhoští bylo intenzivním soubojem plným šancí a gólových okamžiků. V prvních minutách zápasu působila obě mužstva vyrovnaně, dávala najevo útočné ambice, avšak žádný z nich se nedokázal prosadit do vyložené šance. Postupem času však kvalita Bleků začala převládat a přetavila se v první branku zápasu, díky které se Bleci ujali vedení. Soupeř však ukázal svou odhodlanost a rychle odpověděl, srovnal stav na 1:1 a znovu vyvolal napětí na hřišti. Bleci ale nechtěli ztratit kontrolu nad zápasem a okamžitě si vzali vedení zpět, když přesnou střelou k tyči poslali míček za brankovou čáru a zvýšili skóre na 2:1.

Bleci nadále hře dominovali a jejich úsilí bylo odměněno dalším gólem, který zvýšil jejich náskok na 3:1. Precizní obranou a skvělým výkonem brankáře udržovali soupeře na uzdě, zatímco sami se neustále tlačili dopředu a zvyšovali svůj náskok. Nakonec se skóre zastavilo na konečných 10:2 ve prospěch Bleků, což bylo potvrzením jejich dominace v zápase. S tímto vítězstvím museli být jak hráči, tak jejich fanoušci naprosto spokojeni.

Turnaj tak pro Bleky nabídl drama jen v úvodním zápase, nicméně druhé utkání bylo z hlediska nasazení a tempa zápasu to nejlepší. Ve zbývajících utkáních si suverénně poradili a odnesli si jednoznačná vítězství, doprovázená hromadou nastřílených branek. To příznivce tohoto týmu ani samotné hráče jistě jen tak neomrzí.

Vít Holubec

Doplnění trenéra Jirky Kolínského:

Kluci tento turnaj opanovali naprosto zaslouženě. Zápas od zápasu zvyšovali tempo hry, které gradovalo až do posledního hvizdu. Mnohým tak ukázalo, čeho jsou sami schopni. Pokud bychom vedle sebe postavili výkon z prvního a posledního zápasu, budeme si říkat, že se muselo jednat o jiný tým. Snad klukům toto nasazení vydrží nejen do dalšího turnaje, ale přenesou si ho hlavně i do tréninku. Jedině tak se budou dále zlepšovat. Pochvalu zaslouží celý tým, ale rád bych zde vypíchl kluky z Black, Tobiho a Štěpána. Oba dostali před turnajem speciální úkoly a splnili je do posledního puntíku. Byli správnými leadery.

Bleci čůůůůs