496_20231014_163222.jpg

PREVIEW: Bleci součástí superligové premiéry v Jablonci nad Nisou

Black Angels se v neděli vydají na sever. Jejich soupeřem jim bude FBC Liberec, se kterým se v minulé sezoně utkali hned pětkrát a letos stihli přidat ještě jeden duel v rámci Poháru ČF. Zajímavostí duelu je však prostředí, Liberec se totiž rozhodl vyvézt Superligu těsně za hranice města do Jablonce nad Nisou, kde čeká přítomné fanoušky celodenní florbalový program.

FBC Liberec po neúspěšném osmifinále s Black Angels z loňské sezony přivedl do klubu poměrně zajímavá jména. Příkladem můžou být nadějní mladíci Marek Korych a Michal Fišera, kteří přišli na sever z Mladé Boleslavi. První se dokonce dokázal rychle aklimatizovat a stihl posbírat šest kanadských bodů, přičemž si s pěti góly drží úspěšnost střelby těsně pod 50 %. Z Karlových Varů přišel také Matyáš Velc, který byl jedním z hlavních tahounů svého předchozího týmu. Z týmu však odešel například Šimon Stránský, který po draftu do F-Liigy nastupuje za Eru Viikingit, nebo brankář Daniel Mück, po kterém post jedničky obsadil Petr Chlad.

Změny jistě přinesly své ovoce, tým pod Ještědem se momentálně nachází na třetím místě Livesport Superligy před družstvy jakými jsou i například loňští superfinalisté 1. SC Vítkovice a Tatran Střešovice, druhé zmíněné dokonce dokázali porazit. Ze šesti zápasů zatím prohráli pouze jednou proti první Mladé Boleslavi. Black Angels na ně ztrácí deset bodů, ti snový vstup do nového ročníku slavit nemůžou, dokázali sice vyhrát proti Bohemians, důležité body ale ztratili v zápasech proti SKV nebo Pardubicím, které můžou nakonec rozhodnout ve finální fázi základní části o konečném pořadí v tabulce.

Hlavními tahouny nedělního soupeře jsou spoluhráči z české reprezentace U23 Filip Smutný (6+8) a Vojtěch Wiener (3+10). Jen o pár bodů méně má i trojice dalších hráčů, mezi nimiž je i Jakub Faksa. Ten je v současnosti nejlepší liberecký střelec, s osmi brankami se řadí dokonce na šesté místo v celé Livesport Superlize. Petr Chlad je zatím třetím nejvytěžovanějším brankářem v soutěži a drží si úspěšnost zákroků těsně nad 74 %.

V minulé sezóně se soupeři utkali dokonce pětkrát, dvakrát v základní části a třikrát v nadstavbě. Do rozhodujícího třetího utkání předkola PLAYOFF vstupovaly týmy s vyrovnanou bilancí 2-2 na výhry, všechny souboje ale byly velmi vyrovnané, což předznamenalo i poslední zápas hraný v Lounech. Ten nabídl nervy drásající bitvu, kdy ještě v poslední minutě nebylo rozhodnuto a brankář Black Angels heroickým výkonem úspěšně ubránil nejtěsnější možný náskok. Od té doby se ale Liberec s Černými anděli stihli utkat ještě jednou v rámci Poháru ČF, kde si vítězství vybojovalo FBC po výhře ve Kbelích 7:4.

Tato bilance naznačuje, že můžeme očekávat velmi vyrovnanou bitvu, ve které mají obě družstva co vracet, Liberec Blekům porážku v PLAYOFF, Bleci Liberci poslední prohraný zápas. Favority jsou kvůli velmi dobré formě v úvodu sezony domácí, Black Angels jim ale jistě nedá nic zadarmo. Zápas můžete sledovat živě na videoplatformě ČF.