347_20221125_191940.jpg

PREVIEW: Nedělní domácí duel s Panthers

Mužské áčko Bleků se pokusí navázat na výhru 8:6 nad Českou Lípou a posléze i na pohárový postup přes ostravské FBC, které v osmifinále přemohli 10:6. Pojďme se podívat na předzápasový pohled.

Panteři z Otrokovic za sebou nemají ideální část sezóny, v rámci 10 zápasů si připsali pouze jediné vítězství, kdy na začátku října zdolali 8:3 karlovarské Hurikány. Po dalších 2 porážkách v prodloužení na své konto získali celkově 5 bodů, což je zařadilo na 13. místo tabulky Livesport Superligy.

Otrokovický kádr neprošel během léta příliš mnoha změnami. Jedna z těch výraznějších byl pravděpodobně odchod brankářské jedničky Radovana Michajloviče, jenž kývl na nabídku FbŠ Bohemians. Pozici brankářské jedničky tak přepustil slovenskému kolegovi Kohútovi. V letošní sezóně se dvaadvacetiletý Adam Kohút střídá s devatenáctiletým Miroslavem Steigerem.

Lepší čísla má slovenský reprezentant, jenž po 6 odchytaných kláních drží statistiku 67,5% úspěšnosti zákroků a průměr inkasovaných branek stlačil pod 7 na zápas. Jeho mladší kolega v masce zasáhl do 5 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 63,3% a průměrně obdržel necelých 9 gólů.

Už pouze z věku brankářského dua lze usoudit, že Panteři disponují velmi mladým kádrem. Průměrný věk všech hráčů Otrokovic nedosahuje ani 23 let. Mládí však nefunguje bez vyzrálých zkušeností, které přináší stálice v podobě Filipa Hrabala, Pavla Jurčíka, Matěje Kostky, Davida Medka, Petera Nehily a Tomáše Sovjáka. Mezi mladými najdeme jména jako Vlastimil Červenka, Ronald Gašparík, Jakub Grich, Jiří Halama, Filip Horák, Samuel Kelemen, Petr Kopecký, Dalimil Krčma, Lukáš Kubíček, Maxim Šefčík a František Vykopal.

Individuálním statistikám Panthers vévodí slovenský talent Ronald Gašparík, jenž má na svém kontě po 9 zápasech 14 kanadských bodů za 6 gólů a 8 asistencí, což z něj zároveň činí i nejlepšího nahrávače otrokovického celku. Nejúspěšnějším střelcem je s 10 přesnými zásahy František Vykopal. Pantery vede z lavičky zkušený trenér Karel Ševčík, jenž na pozici hlavního trenéra mužů kroutí již několikátou sezónu.

Na druhé straně budou stát BLACK ANGELS, kteří se pokusí navázat na předešlé výhry nad Českou Lípou (8:6) a Ostravou (10:6). Pro Bleky se jedná o velmi důležité body, jelikož se A-tým BA nachází na 10. místě tabulky Livesport Superligy s 10 body. Tři body po zisku výhry by Angels posunuly o 2 příčky výše, kdy by přeskočili Českou Lípu.

Kanadské bodování BA vede s 14 body za 10 gólů a 4 asistence hráč s číslem 55, Jakub Hromada. O místo top střelce se dělí se svým jmenovcem Renčínem. Jakub Boček připravil spoluhráčům celkem 7 branek, což z něj dělá nejlepšího asistenta v dresu BLACK ANGELS.

Mezi třemi tyčemi je momentálně číslem jedna Daniel Körber. Ten doposud odchytal 8 zápasů, ve kterých si připsal úspěšnost zákroků 71,75 procent a průměrně inkasoval něco přes 7 gólů na zápas. Pozici dvojky má pevně v rukou Ondřej Matiášek, jenž po 3 odchytaných duelech pokryl necelých 81% střel soupeřů a průměrně lovil míček ze své sítě šestkrát.

Uvidíme, jak se Blekům proti Panthers zadaří. Zápas je na programu tuto neděli od 19 hodin na půdě SH Kbely. Pokud nebudete moct BA podpořit osobně, k dispozici bude již tradičně komentovaný přenos na videoplatformě TVCOM. Držte klukům palce.

DYCKY BLACK!