Související zápas

Black Angels
SpartaBLACK ANGELS
pá 23. 2. 2024 20:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 24. kolo
568_20240223_130848.jpg

PREVIEW: Páteční derby se Spartou

Již v pátek čeká mužské áčko souboj s pražskou Spartou. Naposledy se v polovině listopadu radovala z vítězství Sparta, které jí v prodloužení vystřelil Jiří Curney. Pojďme se společně podívat na preview tohoto pátečního derby.

BLACK ANGELS čeká po kratší pauze opět víkend plný florbalu. Během přestávky se výběr Tomáše Janečka vydal na menší soustředění, kde se celý tým společně připravoval na závěrečnou část sezóny a především na boje o vyřazovací část. Muži A se nejprve v pátek ve 20:00 postaví Spartě na půdě UNYP Arény. Následně se v neděli vydají do Loun, kde od 17 hodin vyzvou Florbal Chodov. 

Bleci nyní zažívají vydařené období, jelikož poslední 3 zápasy zvládli dovést do vítězného konce a získat tak plný počet bodů. Nejprve 21. ledna deklasovali Hurikány z Karlových Varů poměrem 9:4, o týden později pak ve štěrboholském derby nedali šanci BUTCHISU, jehož hráče z hřiště vyprovodili výsledkem 11:3. V neděli 11. února pak hráči Angels převzali pomyslnou korunu pro nejlepší tým světa, a to když porazili Českou Lípu 9:4. Tyto výsledky je odpoutali od dna tabulky, kdy na dvanácté Vary drží náskok 6 bodů.

Nejproduktivnějším Andělem je před zápasem se Spartou Matouš Burian, jenž má na kontě 27 kanadských bodů za 17 vstřelených branek a 10 asistencí. Tabulku střelců vede společně s Jakubem Hromadou, oba shodně vsítili právě 17 gólů. Nejlepším nahrávačem pražského celku je s 11 asistencemi Jakub Renčín. 

Brankoviště Bleků hájí trojice Ondřej Matiášek, Marek Netopilík a Daniel Pfeifer. Marek Netopilík v současné době laboruje se zraněním a na postu dvojky tak zaskakuje právě Daniel Pfeifer. Dvaatřicetiletý Matiášek naskočil do 17 klání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků 73,58 procent a průměr 6,72 inkasovaných branek. Jeho mladší kolega Pfeifer doposud zasáhl do 2 duelů, v rámci kterých kryl 68,89 % střel soupeřů a průměrně obdržel 12 branek na zápas.

Sparta zvládla vítězně poslední 2 utkání, kdy 27. ledna porazila Vary 7:2 a následně 11. února BUTCHIS poměrem 8:5. Předtím však 21. ledna podlehla střešovickému Tatranu vysoko 4:12. S 48 body na kontě drží 5. pozici s náskokem jednoho bodu na FbŠ Bohemians. Zároveň by díky zisku 3 bodů dorovnala čtvrtý Chodov, tudíž i oni budou mít o motivaci postaráno.

Lídrem produktivity Sparty je samozřejmě zkušený Jiří Curney. Ten do svých statistik ve 23 zápasech zapsal 71 kanadských bodů za 36 přesných zásahů a 35 asistencí. Ve všech těchto statistikách vévodí celé Spartě, zároveň má nyní na kontě nejvíce bodů v celé Livesport Superlize.

V brance je naprosto jasnou jedničkou Martin Beneš, jenž naskočil do 22 zápasů, což ho činí nejvytíženějším brankářem v celé Livesport Superlize. Sedmatřicetiletý matador si z těchto zápasů odnesl úspěšnost zákroků 75,55 procent a průměr 5,21 inkasovaných branek na zápas. Na pozici dvojky je nyní Viktor Hejna. Tento devatenáctiletý talent naskočil do jednoho duelu, v rámci kterého kryl necelých 78 % střel soupeřů a obdržel v něm 6 gólů.

Utkání se Spartou bude jistě jako vždy velmi napínavé a velmi divácky atraktivní. Přijďte Bleky podpořit přímo do UNYP Arény, kde od 20 hodin začne tento dramatický souboj. Pokud však nemůžete dorazit Bleky podpořit na místo, k dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě ČF.

Držte klukům palce!

Související články

Black Angels
529_20231122_002407.jpg

Bod z prodloužení se Spartou

Muži A v neděli odehráli pražské derby se Spartou, které nakonec vystřelil výhru v prodloužení Jiří Curney, který tak uzavřel střelecký účet na konečných 6:5 pro Spartu. Jak utkání probíhalo, se dočtete níže v článku.