512_20231026_152554.jpg

PREVIEW: Ženy budou bojovat o první příčku

Ženské áčko čekají o víkendu další 2 ligové zápasy. Nejprve se v sobotu utkají od 17 hodin s celkem z Nového Strašecí, v neděli pak vyzvou Chomutov, se kterým s největší pravděpodobností svedou boj o první příčku v tabulce 1. ligy žen. Pojďme se podívat na zápasové preview.

Poslední zápasy se ženám velice povedly. O víkendu 14.-15. října zdolaly nejprve Českou Lípu poměrem 9:6, následující den odehrály vcelku vyrovnaný duel s hráčkami z Ústí, který naštěstí dotáhly do vítězného konce 8:6. V triumfu nad hráčkami ze severu zazářily Karolína Majerová s Eliškou Koželuhovou, které shodně zapsaly bilanci 2+2. V nedělním střetnutí s Ústí se nejvíce prosazovaly Markéta Baťková (2+0), Karolína Laura Hornová (1+1), Vendula Kolkusová (1+1) a Dominika Tůmová (1+1).

I díky 2 přesným zásahům do sítě Ústí se Markéta Baťková dostala do čela týmové produktivity, kterou po 8 odehraných zápasech vede se 17 kanadskými body za 13 gólů a 4 asistence, což jí činí nejlepší kanonýrkou pražského celku. Nejvíce asistencí má s 8 nahrávkami na kontě Karolína Majerová. 

Mezi třemi tyčemi BLACK ANGELS se v právě běžící sezóně střídá dvojice Markéta Antalová a Šárka Černá. Markéta Antalová již v dresu BA působila v loňské sezóně, kdy se střídala s Hanou Kuchařovou, jejíž místo, po odchodu do Olomouce na střídavé starty, zaujala právě Šárka Černá. Prozatím obě brankářky odchytaly 4 utkání, z nichž si lepší čísla odnesla devatenáctiletá Černá, která zapsala úspěšnost zákroků přes 88 procent a průměr 3 obdržených branek na zápas. Její starší kolegyně Antalová kryla přes 75 % střel soupeřek a průměrně obdržela přes 6 branek na zápas.

Prvním soupeřem jim o víkendu bude TJ Sokol Nové Strašecí, které se momentálně nachází na 10. příčce s 6 body. Jeho hráčky si z posledních 2 klání odnesly 1 výhru (4:3 nad FBŠ SLAVIÍ Plzeň) a 1 porážku (3:6 s Panthers Praha). Nejproduktivnější je s 17 body za 10 branek a 7 asistencí Kristýna Kleknerová, která má zároveň na kontě nejvíce vstřelených gólů i asistencí. 

Druhý, kdo se holkám z BA postaví, bude těžký soupeř z Chomutova. Hráčky Florbalu Chomutov jsou prozatím, stejně jako jejich sokyně z BLACK ANGELS, neporaženy. Po 8 utkáních mají na svém kontě 24 bodů a nedělní souboj tak rozhodne o tom, kdo zaujme první příčku v tabulce 1. ligy žen. Týmovému bodování vévodí s 29 zápisy za 9 přesných zásahů a 20 asistencí, což ji činí nejlepší asistentkou chomutovského celku. Pozici nejlepšího střelce drží s 10 trefami Adriana Hýsková.

Udrží si hráčky BLACK ANGELS neporazitelnost? Přijďte holky podpořit na cestě za tímto cílem. Zápasy se odehrají na domácí půdě - v sobotu v BB Aréně ve Štěrboholech a v neděli v Čakovicích shodně od 17 hodin. Držte holkám palce.

DYCKY BLACK!