558_20240123_171043.jpg

První ligový turnaj 2013 white v novém roce

Týden po neligovém turnaji PFC jsme sehráli další, tentokrát ligový turnaj, a to v hale v Novém Strašecí.

V 10:10 jsme se sešli už převlečení v šatně a společně jsme probírali, jak dnes chceme hrát. Padlo tam několik názorů, například že budeme střílet, nahrávat, obsazovat si hráče nebo že budeme aktivní. Tak jsme si je společně více specifikovali, že střílet budeme v předbrankovém prostoru, nahrávat budeme po zemi se zvednutou hlavou, že každý hráč musí mít svého hráče, a tak aby se nemohl rozeběhnout k brance a že se na hřišti nebudeme chtít zastavovat a odpočineme si až na střídačce. Následně jsme se šli poctivě rozběhat a už při tom bylo vidět, že by to dnes mohlo být dobré.

BA 2013 White vs. Sokol Rudná - 3:1

První zápas nás čekal tým Sokol Rudna. V zápase jsme byly lepší tým. Měli jsme vice šancí jen je proměňovat. Za stavu 3:0 to vypadalo na klidné vítězství, ale bohužel po přihrávce na slepo před naší brankou soupeř dává svůj jediný gól v zápase. Tak vyhráváme 3:1 a jdeme si to společně zhodnotit.

BA 2013 White vs. FbŠ Bohemians Praha 4 bílí - 15:2

V druhém zápase na čekala Bohemka. Klasická rutina před zápasem - porada, rozběhaní a vlítnout na ně. Tým tvořený převážně kluky z přípravky neměl proti nám moc šancí a kluci si zastříleli 15:2. Asi bych podotknul, že dostat branku 6 sekund po úvodním hvizdu je umění a nám se to podařilo.

BA 2013 White vs. OLYMP FLORBAL Achilles - 3:4

Třetí zápas byl duel o postup do vyššího koše s týmem Olymp. Klasická rutina před zápasem - porada, rozběhaní a vlítnout na ně. Na poradě jsem upozorňoval, že když klukům necháme prostor tak umí vystřelit. I přesto, že byl zápas vyrovnaný jsme 3x neuhlídali hráče, kteří neomylně zavěsili. Bylo to 3:0. Kluci to však nezabalili a po hezkých akcích srovnávají na 3:3. Vypadalo to, že bude spravedlivá remíza. Proti byl ale hráč Olympu, který rozhoduje o vítězství Olympu 4:3.

BA 2013 White vs. FBC Rakovník - 6:3

Čtvrtý zápas proti Rakovníku. Klasická rutina před zápasem - porada, rozběhaní a vlítnout na ně. I přes pár zakopnuti jsme byli na hřišti lepší a měli více brankových příležitosti. Musím však podotknout, že i Rakovník měl svoje šance. Převážně tedy z protiútoků. I přesto, zasloužená výhra 6:3.

Musím kluky za tento turnaj pochválit. Kluci makali a nebáli se zkoušet věci, co jsme řešili na lavičce a přenášeli to i na hřiště.

Jakub Hlaváček