375_20230125_143218.jpeg

První turnaj 2011 v novém roce

na bílém koni, tu přijde Mikuláš, pak se čeká až bude chodit Ježíšek, není to dlouho co přitáhli tři králové a pomalu abychom vyhlíželi zmrzlý... No a my se k tomu couraní přidáme a vyrazíme na náš letos první turnaj do 4.koše a to na Zbraslav.

Některým z Vás možná neuniklo, že u posledního turnaje loňského roku, něco chybělo. Ano, je to tak, chybělo k tomu pár řádků. Než se tedy aktuálně podíváme na Zbraslav, zastavíme se ještě u něj.

Turnaj čtvrtého koše jsme odehráli na Kotlářce a díky záskoku Terky v bráně, nemuseli jsme hrát od začátku do konce power play. Přestože jsme v turnaji předvedli herně i výsledkově zlepšený výkon na postup do třetího koše to bohužel nestačilo. Klíč k postupu jsme ztratili hned v prvním zápase s Benešovem, kterému jsme těsně podlehli.

BA vs. SK Florbal Benešov žlutí - 3:4

BA vs. Florbal Olymp Poseidon - 7:1

BA vs. Tatran Střešovice - 2:2

BA vs. Start 98 - 5:1

Zůstali jsme tak i pro letošek, doufám, že jen pro jeho začátek, ve 4. koši a tak se volně přesuneme na Zbraslav, kam nás dnes doprovázejí dvě gólmanky. Terka, která s námi odehrála poslední loňský turnaj a nově i Lea, aby se o porci zápasů podělili rovným dílem. V poli jsme ochuzeni o Dejva, Vildu a Matyho, ale standardně nás doplňují Jiřík s Ráďou. Tak rovnou pojďme na první zápas.

BA vs. Florbal Club Falcon black - 6:0

Od začátku jsme byli aktivní a určovali dění na hřišti. Snažili jsme se kombinovat, což bylo super, ale chyběla nám dokonalá finální přihrávka a přesné zakončení. Nicméně soupeře jsme pouštěli jen do ojedinělých náznaků šancí, a když už se náhodou nějaký náznak měnil v nebezpečí, jistila nám záda Terka. Přestože jsme byli v podstatě na koni, trvalo docela dlouho, než jsme dokázali soupeřova gólmana zbavit jeho neprůstřelnosti a do půlky jsme naše vedení navýšili na 4:0. Druhá polovina byla jako přes kopírák, soupeři jsme nic nedovolili, ale zároveň klesla i naše produktivita a tak konečný výsledek byl pro soupeře, sice kanárem, ale docela přívětivým.

BA vs. Florbal Olymp Poseidon - 2:3

Velice pozitivně naladěni předvedeným výkonem i výsledkem bez obdržené branky, těšili jsme se, co nám přinese druhý zápas se soupeřem, kterého jsme v minulém měření sil porazili 7:1. Jenže včera není dnes a ani kočka není pes… Někde v šatně jsme zapomněli pohyb a soupeř, ač nás kvalitou rozhodně nepřevyšoval, měl díky pohybu navrch. Trochu jsme se vzpamatovali až po dvou obdržených gólech, kdy jsme snížili na 1:2. Bohužel soupeř velice rychle potrestal naší lacinou chybu a půlka skončila 1:3. Druhou část jsme více odmakali, ale stále nám chyběla lehkost, přesné zakončení a vše tak nějak vázlo. I přes závěrečný tlak jsme vyrovnávací branku nevstřelili a prohráli se soupeřem, který při vší úctě, nic nepředvedl a my se porazili sami.

BA vs. Sparta Praha blue - 1:4

Hned od úvodního buly jsme byli pod velkým tlakem a jen díky Lee se na světelné tabuli zuby nehty držela nula. Nakonec se ale po našem nedůrazu před brankou musela pustit. Podařilo se nám obraz hry trochu srovnat, ale Sparta byla v zakončení stále mnohem nebezpečnější. Naději na nějaký obrat v zápase jsme pohřbili hned v úvodu druhé půlky. Nedokázali jsme pokrýt sparťanskou kombinaci a zakončení z vrcholu brankoviště, bohužel v krátkém sledu hned dvakrát, a když do nás Sparta zatloukla poslední hřebíček z výběhu od mantinelu, byl náš osud pečetěn. Nic na tom už nemohl změnit náš čestný úspěch a tak jsme si připsali další porážku.

BA vs. Sokol Rudná - 3:5

Písk, bum, prásk - vedeme jedna nula. Takhle zostra jsme vlétli na Sokoly z Rudné. Jenže jak se ukázalo, první vyhrání z kapsy vyhání. Po dlouhé pasáži, ve které jsme měli nepatrně navrch, a která byla z obou stran jen upracovanou přehlídkou nedotažených šancí a nepřesných zakončení, se vylouplo naše propadnutí a bylo srovnáno. A bohužel od té doby byla naše útočná snaha marná, jak pást koně na betoně a Rudná nás z brejku znovu ztrestala. Z dalšího našeho zaváhání jsme se opět ocitli v propadlišti dějin. Soupeřovu akci zastavujeme až na brankové čáře, což rozhodčí, kteří dnes do píšťalky foukají jen velmi sporadicky, museli samozřejmě ocenit nájezdem. Z něj inkasujeme už potřetí a tímto výsledkem končí i první půlka. Na úvod rozehraného druhého dějství jsme neproměnili slibný únik, a tak udeřil soupeř. Po čtvrté brance jsme úplně vypadli z role, byli jsme bez pohybu, a když zůstáváme stát kolem brankoviště, jako blbě vyřezaní svatí, vyfasovali jsme bůra. Až pak jsme dotlačili míček očima za brankovou čáru a snížili na 2:5. To nás nějak probralo a Fíla vstřelil naší třetí branku, na víc nám už bohužel nezbyly síly ani čas. Z naší strany toho bylo, v tomto zápase vidět opravdu málo, málo přihrávek, málo pohybu a málo vstřelených branek. Né, že by soupeř nějak exceloval, ale stačilo mu to na nás. Neproměňování stoprocentních šancí se ukázalo jako zásadní problém, který nám překřížil cestu za druhým vítězstvím v turnaji, což mělo následně další dopad.

Na celé věci je nejsmutnější, že vlivem výsledků ve zbylých zápasech, jsme se pro příští turnaj ocitli zase o patro níž, tedy v 5. koši, což jen dokresluje naši trajektorii, respektive vývrtku, kterou bychom už měli vybrat, pokud nechceme dopadnout až na zem. Připomíná mi to výlov rybníka, sítě se stahují, už vidím dno?

Dnes ode mě žádné hodnocení našeho výkonu nečekejte, zůstane to za mě, politicky korektně „No, comment“. Vše již bylo napsáno a stále bych se opakoval. Jedná se stále o ty samé chyby. Musíme si prostě srovnat myšlenky a hecnout se, protože sem myslím opravdu nepatříme.

Naty pro Vás, ale krátký komentář má, tak prosím Naty: „První zápas se mi moc líbil a kluci ode mě mají velkou pochvalu, objevovaly se tam přesně ty věci, které trénujeme a které chceme hrát. Bohužel z nějakého důvodu se to další tři zápasy úplně obrátilo a nebyli jsme schopní hrát tu samou hru. Je to škoda a nevím v čem byl problém, protože z tréninků i prvního zápasu vím, že jsme schopní podávat moc hezké výkony. Děkujeme dvěma velkým pomocnicím v bráně Terce a Lee a budeme se těšit na další zápasy, které nám snad sednou trochu líp."

Než se rozloučíme, chtěl bych Vám všem samozřejmě popřát na startu nového roku vše nejlepší, hodně zdraví a vůbec ať nám všem dělá život a to nejen florbalový, pokud možno jen samou radost. Dnes jí sice moc nebylo, ale já věřím, že bude líp. Neberte to prosím doslova, tak jsem to úplně nemyslel, ale však vy víte…

DYCKY BLACK!

Romič