Black Angels
BLACK ANGELSPardubice
so 9. 3. 2024 18:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 1. kolo

První zápas série pro Pardubice

Mužské áčko v sobotu jen těsně nezvládlo první duel play-down série se Sokoly, za které v prodloužení rozhodl Jakub Šimák a po výsledku 7:6 poslal Pardubice do vedení 1:0 v play-down sérii. Pojďme se společně podívat, jak sobotní zápas probíhal.

Úvod sobotního klání patřil jednoznačně Blekům, jejichž třetí formace míček Sokolům vůbec nepůjčila. V čase 05:43 byl vyloučen Lukáš Prix za nedovolené vrážení. Přesilovkové komando BA načalo ihned svou práci, která o minutu později vyústila v první branku tohoto utkání. Po přihrávce Daniela Ludvíka z první přesně zamířil Marek Fryš. Vedení domácím vydrželo zhruba 6 minut. V čase 12:48 prostřelil první střelou domácího Matiáška Lukáš Prix. O necelé 2 minuty později získal vedení na stranu Pardubic Radek Drba. Domácí brankář Matiášek neviděl jeho schovanou střelu a poprvé v zápase šli do vedení hostující Sokoli.

Hubené vedení se však hostujícím hráčům příliš nelíbilo a na 3:1 tak na konci 15. minuty navýšil pardubický Hurt, jenž před Matiáškem tečoval nahození z hole Přemka Pakosty. Ke konci úvodní části se ještě do dobré šance dostala trojice Ludvík-Renčín-Doležal, naneštěstí skončila až za mantinelem. Po 20 minutách se tak do šaten odcházelo za stavu 3:1 pro hostující celek.

Začátek opět jasně vykazoval daleko vyšší aktivitu BLACK ANGELS, které hnala motivace srovnání stavu tohoto klání. Ke konci 23. minuty snížil na rozdíl jedné branky Radek Hanák. Útočník s 93 na zádech vyslal z otočky u mantinelu nechytatelný projektil, kterým vyčistil všechny pavučiny za Halešovými zády. Cca o minutu a půl později srovnal stav utkání stejný exekutor. Radek Hanák nadvakrát doklepl Renčínovu nahrávku až do hostující branky a upravil tak skóre duelu na 3:3.

V čase 26:55 byl za sekání vyloučen Marek Fryš a Bleci se tak museli bránit ve čtyřech hráčích. Sokoli i přes pár dobrých šancí nedokázali prostřelit jak obranný blok, tak i dobře chytajícího Matiáška, který udržel vyrovnaný stav do té doby, než se mohl Marek Fryš vrátit zpět na hrací plochu. Na začátku 32. minuty se Hanák dostal do dobré šance, hattrick mu však odpověděl dobrým zákrokem a hattrick mu tak nedopřál. Zhruba minutu později přišla chyba Angels u mantinelu, které využil Radek Drba a zavěsil pod břevno. Bleci ještě mohli před koncem třetiny vyrovnat, jejich střela se však otřela pouze o břevno Halešovy branky. Po 40 minutách tak na tabuli svítil stav 4:3 pro Pardubice.

Závěrečné dějství načal brankou Petr Křinka, jenž přesně zamířil po pasu od Jana Savického a navýšil na 5:3 pro hosty. V čase 42:49 byl navíc poslán na trestnou lavici domácí Jaroslav Král za sekání. Bleci se tak museli podruhé v zápase bránit ve čtyřech. Černí Andělé se opět dokázali ubránit a v prvních vteřinách 47. minuty snížil na rozdíl jediné branky Vilém Doležal. Naději na vyrovnání domácím zkazil již dvougólový Křinka, který tak upravil na 4:6 z pohledu domácích. Ke konci 51. minuty byl vyloučen pardubický Viterna a domácí tak dostali početní výhodu.

Zhruba po půl minutě hry v početní převaze zužitkoval výhodu Matouš Burian, jenž ve velkém brankovišti dorazil vyraženou střelu Radka Hanáka. Následovala pasáž, kdy více tlačili domácí Bleci, kteří se veškerými silami snažili o vyrovnání brankového stavu. To se nakonec povedlo Burianovi, který se u mantinelu obtočil kolem jednoho z bránících hráčů a zavěsil do pravého horního rohu Halešovy branky a poslal tak zápas do prodloužení. V nastavení se dařilo více domácím Angels, kteří měli ve třetí minutě velmi nebezpečné šance. Bohužel ani Hanákova střela o další minutu později brankou neskončila a otřela se pouze o brankovou konstrukci. O vítězství nakonec rozhodl v čase 63:40 Jakub Šimák, jehož rána Matiáškovi propadla a Sokoli se tak mohli radovat z první výhry v této sérii.

BLACK ANGELS již dnes čeká druhý zápas série s Pardubicemi, kdy se pokusí o vyrovnání stavu play-down. Přijďte kluky podpořit do Štěrbohol již dnes od 18 hodin a pojďme jim společně pomoci k vítězství nad Sokoly! Držte nám palce!