471_20230712_103356.jpg

Ročníky 2009 a 2011 na Prague Games 2023

Hurá, je tu léto a s ním sluníčko a prázdniny! Ale co by to bylo za prázdniny bez hraní. Hry k prázdninám a létu prostě patří. Protože není léto bez Prague Games, stejně jako Reggae bez marijány... Je středa a do bojů se zapojují BA 2011, posíleni o kluky z 2012 a tradičně na postu gólmana s Terkou. Hamr číslo dva, tady to celé začíná…

BA 2011 vs. Bogdau Stupava - 7:2

Začali jsme velice odhodlaně a soupeři balónek jen na chvíli ukázali, ale nepůjčili. Přesto první branka padla do naší sítě, z ojedinělé akce se ujalo ztečované nahození. Pak už jsme to rozehráli naplno a kombinace byla oku lahodící. Ovšem gólové hody se ne a ne rozjet. Zásluhu na tom měl ten malý čaroděj v brance Stupavy, který předváděl fantastické zákroky. Přesto jsme pomalu vedení navyšovali a půlku vyhráli přesvědčivě 4:1. V druhé půlce jsme pokračovali ve stejném duchu, ale v naší početní výhodě jsme propadli a podruhé, a také naposledy inkasovali. Zbytek zápasu jsme v klidu kontrolovali, nebylo to bez chyb, ale na úvod to bylo dobrý.

BA 2011 vs. TJ Slovan Havířov - 12:1

Zápas ne nepodobný tomu prvnímu, jen s produktivnějším útokem. Nulu jsme bohužel v druhé půlce druhé poloviny Terce pokazili, ale to byla asi jediná kaňka na jinak pěkném a sebevědomém výkonu. Ovšem pozor, stále je co zlepšovat, takže rozhodně není možné usínat na vavřínech.

Opouštíme tedy branický Hamr a míříme do Vršovic. Tam rozehrají svojí skupinu BA 2009. Kluci jsou doplnění hráči z 2010 a jednou z 2011.

BA 2009 vs. Snipers Bratislava - 5:2

Blava na nás celkem slušně vletěla a byla celkově lepší. Postupně jsme se ale dostávali do hry. Přestože jsme nevyužili nabídnutou početní výhodu, po jejím konci jsme z brejku otevřeli skóre. Postupně jsme se uklidňovali a zlepšovali svůj výkon. Gólem na 2:0 přišlo definitivní uklidnění a do půlky jsme přidali ještě jeden. Ve druhé půlce do toho Snipers začali opět pořádně šlapat a my lehce ukolébáni tříbrankovým vedením jsme si zbytečně komplikovali život. Přišlo snížení, na které jsme rychle odpověděli, ale soupeř znovu udeřil a stále zůstával ve hře. Odolali jsme, pojistili výhru ještě jednou brankou a došli si tak s klopýtáním pro první výhru v turnaji a to se na jeho úvod počítá. Byli jsme zbytečně nervózní a střídali jsme velice pěkné sebevědomé pasáže se zbytečnými zmatky a propady.

Při čekání na další zápas jsme na zahrádce před halou museli přežít hudební produkci v podání místního sdružení "Děda bába ilegal band". A tak jsme nakonec na odpolední kávu raději změnili lokál.

BA 2009 vs. FbC Otavské Vydry - 9:0

Návrat na halu byl už o mnoho příjemnější. Produkce skončila a na hřišti začala tak, jak si to představujeme. Po třinácti vteřinách měly Vydry v síti ne rybu, ale fíka. Hra sice nebyla ideální, ale přesto jsme na hřišti vládli a soupeře rozebírali jako skříňku z IKEA. V druhé půlce byl proti Vydrám nařízen nájezd a jeho exekuce se chtěl ujmout Táďa, ale rozhodčí ho jako gólmana na nájezd s úsměvem nepustili. Nejlepší článek soupeřovy hry, tedy gólman nájezd výborně vychytal, ale to nemuselo nikoho mrzet, protože skóre narůstalo i tak. Na desítku jsme sice nedosáhli, ale na vítězství s přehledem ano.

Čtvrtek a vracíme se na zase zpět do Braníku na Hamr. Dnes to bude mezinárodní. Oba týmy se poměří se soupeři ze Švajcu, ja, ja. Tak pojďme na první duel.

BA 2011 vs. Zug United Blue - 6:2

Začali jsme výborně, vlítli na Švýcary a postupně jsme se dostali do vedení 2:0. Soupeř nám nabídl dvě přesilovky a nájezd, ale nic z toho jsme nezužitkovali. Naopak soupeř využil početní výhodu a tak se šlo do pauzy za stavu 2:1. V druhé půlce už jsme na to šli švýcarskou cestou a dovyrobili jsme ementál. To se vezmou florbalky a do bločku, nebo spíš obraného bloku se nadělají nějaké díry a je to.

Tři zápasy a tři vítězství, znamenají, že postupujeme z prvního místa a večer se utkáme v osmifinále. Za druhým zápasem míříme na Vinohrady a doufáme ve stejný vývoj i výsledek.

BA 2009 vs. Zug United White - 3:1

Přestože jsme hráli velmi slušně, gólu jsme se dočkali až v závěru první půlky. Do té druhé jsme ovšem vstoupili naprosto katastrofálně a jen díky dobrému výkonu v bráně a i štěstí jsme neinkasovali a mohli nasadit ten náš vláček zpět na koleje. To se povedlo, a jakmile to sedělo, přidali jsme druhou branku. Jenže po ní to zase z kolejí sjelo a drhlo, přesto jsme to na ně dokázali znovu nasadit a dát další branku. Soupeř korigoval takovou tečovanou haluzí, která Táďovi pokazila nulu a celkově švýcarskou neprůstřelnost, kterou od úterního přáteláku měl. Soupeř se navíc nechal 2 minuty před koncem vyloučit a tak se připravil o možný závěrečný tlak a my to už v klidu dohráli a obsadili stejně jako 2011 první místo ve skupině. Přesto si neodpustím konstatování, že bohužel střídáme fantastické okamžiky s totální bídou a je zatím s podivem, že nás soupeři v těchto situacích nezmasakrovali.

Nicméně máme za sebou švýcarský dvojboj a Zug, jak by řekla babička pěkně česky, z toho vyšel „Zug grund“.

Play-off začíná a to bude už jiná káva a za tou se přesuneme zpět do Braníka.

BA 2011 vs. Tatran Střešovice - 6:2

Na úvod nás nečeká nic lehkého. V play-off hned vyzveme v pražském derby střešovický Tatran. První polovinu jsme výsledkově zcela jasně ovládli. Ve druhé nechali Tatran trochu čuchnout, ale Terka chytila nájezd a nedovolili jsme žádnou větší komplikaci. Přesto to byl takový nervózní výkon s herní převahou.

Bylo to dobrý, shodovali se po zápase fanoušci. Ano, výsledek, ale dobrý je za tři a tohle bylo bohužel tři mínus. Byli jsme unavení, nervózní, takže z toho byl náš nejhorší výkon na turnaji, ale na to se historie neptá a my jdeme dál a máme šanci být zase lepší.

V pátek ráno, místo kávy, měl bych vypít spíš rozdvojovací likér. Má to však háček, znám jen ten na tři písmena a ten použít nelze, jo řidič ten tvrdý chleba má…. A tak jsem chtěl z kapsy vytáhnout čtyři eurogroše a sledovat souběžně druhý zápas online. Jenže ouha, z Kunratic se nevysílá, dop..ře. Vysíláme tedy do Kunratic svůj vlastní štáb a Jiřík nám to odvysílá živě přes obličejknihu.

BA 2009 vs. Torpédo Havířov - 0:2

Jenže, možná by bylo lepší to nevidět. Havířov na nás byl velmi dobře nachystaný a přes jeho dobře a hustě vystavěnou obrannou hráz jsme se nemohli prosadit. Soupeř nás dvakrát potrestal za nedostoupení v obraně a my bohužel za celý zápas nenašli recept na to, jak dostat míček do havířovské branky. Bez gólu se nedá vyhrát, to je nad slunce jasnější a tak po dobře sehrané skupině přišel výbuch už v šesnáctifinále a tak nám zůstalo jen to slunce nad hlavou a turnaj útěchy v B pavouku.

BA 2011 vs. Pumas Zurych Oberland - 2:8

Máme tu čtvrtfinále a znovu se Švýcary. Nástup se povedl na výbornou. Otevřeli jsme skóre a vypracovali si několik dalších slibných šancí, jenže jejich neproměnění dávalo soupeři čím dál tím větší křídla a bylo jen otázkou času, kdy srovná stav. Nejen, že stav srovnal, ale výrazně ho do poloviny naklonil na svou stranu. Další studená sprcha přišla hned na úvod druhé části, trvalo to jen deset vteřin a stav byl už 1:4. Nezabalili jsme to, ale měli jsme problém dát branku. Soupeř ne, ten přidal pátou trefu a my si vzali timeout. Ten nás nakopl a hned jsme snížili, ale to byla už jen labutí píseň. Opět, jakoby se branka Švýcarů uzavřela a střely, které měly gólové parametry nám končily na plexi, masce gólmana nebo přímo na něm, atd. Chyběla nám lehkost v pohybu a klid na florbalce, to co jsme neměli už v zápase s Tatranem, ale tam jsme to ještě urvali srdcem. Prvky, které nás zdobily v základní skupině, kterou jsme s přehledem vyhráli, byly po většinu času fuč a zastavilo nás to těsně před plackou, kdy zápas pravdy nevyšel.

Ráno jsem měl problém s rozdvojením a nakonec se nám ten celý den rozdrobil mezi prsty. Aspoň 2009 mají možnost si zlepšit náladu v B pavouku. A na ten Vás nyní pozvu.

BA 2009 vs. T.B.C. Králův Dvůr - 5:2

Úvodní kolo B pavouka bylo poznamenáno na obou stranách smutkem z vyřazení a bylo to o tom, kdo dostane hlavu zpět do správného nastavení. Zápas mnoho krásy nepobral, my hráli tužku ještě neořezanou a soupeř uhel. Přesto jsme po úvodní brance dvě obdrželi. Museli jsme zabrat, zabrali a už soupeři nic nedovolili. Za zmínku stojí snad jen to, že ještě padly dvě branky, po jedné na obou stranách, které rozhodčí neviděli a tudíž neuznali. Aspoň tak jsem to viděl já. Zápas jsme zvládli, ale pokoukáníčko to nebylo nijak oslnivé.

BA 2009 vs. Aargau Selection - 2:3sn

Další zápas a pro změnu švýcarský tým. Tak tohle už bylo něco jiného. Od začátku velice bojovné a vyrovnané utkání, v němž jsme měli nepatrně navrch. To se projevilo i na skóre, které jsme posunuli na stav 2:0. Bohužel ne dlouho před sirénou, která udělala předěl mezi polovinami, jsme inkasovali a za mě jasné hraní vysokou holí. Rozhodčí však ukazoval, že pod koleny, hmm… jedině tak obra Koloděje. No nic, jedeme dál. Po pauze jsme si vybrali hodně slabou chvilku. Hned po buly jsme přestali úplně hrát, asi ŠTRONZO nebo co? A tak po dvanácti vteřinách bylo srovnáno. V závěru jsme soupeře celkem slušně mačkali, ale gól už jsme nedali. Soupeř taky ne, a tak přišla ke slovu nájezdová loterie. Věřili jsme si, že soupeře dáme, Táda všechno vychytá a naši exekutoři budou úspěšní, ale štěstíčko se k nám otočilo zády...

Dnes to prostě nešlo, na žádné frontě a ani tady ve Vršovicích se to nezlomilo, jen soupeř zlomil na nájezdy nás. Loučíme se tedy i s pavoukem B, a je to smutné. Co si budeme povídat, je to škoda. Chtěli jsme jít dál, měli jsme na to, ale holt se to nepovedlo. Atmosféra bylo výborná a hodna playoff. Bohužel jak jsme se ve čtvrtek radovali, že jsme si ze Švýcarů udělali ementál, tak dnes nás Švýcaři rozpustili s tím ementálem na fondue. Přesto, ale díky kluci, užili jsme si to my i vy a jsou to zase zkušenosti, které věřím, v budoucnu dokážeme správně využít. Aspoň tak by to mělo být. Tak snad příště! Čeká nás/vás teď zasloužená pauza, užijte si léto ve zdraví a po létě se zase u nějakých florbalových řádků budu těšit. Díky všem co hráli na hřištích, stáli na střídačkách, seděli se mnou na tribuně, i těm, co si přečetli tenhle článek. Bleci čůůůůůs....

DYCKY BLACK!

Romič