564_20240205_181447.jpg

Sever Prahy má své nové KRÁLOVNY SEVERU

Prvního ročníku nového florbalového turnaje O královny severu, který je určen pro dívky na prvním stupni základních škol, se zúčastnilo osm škol z okolí Letňan. BB Aréna Letňany se tak na jedno dopoledne, ve středu 24. ledna, stala právoplatným "středobodem severu". Bitvy o trůn pro královny seveu se zúčastnily následující školy: ZŠ Fryčovická, ZŠ Tupolevova, ZŠ generála Františka Fajtla DFC, ZŠ Dr. Edvarda Beneše - Čakovice, ZŠ Burešova, ZŠ Litvínovská 500, ZŠ Albrechtická - Kbely a ZŠ Vinoř.

Dívky byly rozdělené do dvou skupin po čtyřech týmech a hrálo se systémem každý s každým. Pro některé dívky to bylo "poprvé", jiné už byly zkušenými matadorkami a nedělalo jim problém vsítit gól soupeřkám. Základní část nám tak rozdělila týmy výkonnostně na další dvě skupiny. Týmy na prvním a druhém z obou skupin místě se utkaly o celkové prvenství v turnaji a týmy na třetím a čtvrtém místě, taktéž z obou skupiny, si zahrály o vítězství v B pavouku.

Díky tomuto systému turnaje jsme tak mohli sledovat až do samotného konce urputné boje mezi sobě rovnými a mnohdy rozhodovaly už jen maličkosti. Všechny týmy odehrály shodný počet utkání s celkovou dobou hry 76 minut. K vidění bylo spoustu krásných gólů, ale hlavně úsměvů, emocí a radosti ze hry! Pro všechny účastníky byl k dispozici po celou dobu turnaje ovocný bar, který doplňoval tak potřebnou energii.

Vskutku jedinečnou atmosféru samotným hráčkám dodávala přítomnost žen A-týmu BLACK ANGELS na střídačkách, které pomáhaly pedagogům s vedením zápasů ze střídačky a předávaly cenné zkušenosti hráčkám na hřišti.

Závěr play-off pavouku A patřil dívkám z nedaleké základní školy Fryčovická, které se tak zaslouženě staly prvními florbalovými KRÁLOVNAMI SEVERU. Na druhém a třetím místě je následovaly sousedské školy z Letňan, konkrétně dívky ze ZŠ Tupolevova na druhém místě a dívky ze ZŠ generála Františka Fajtla na třetím místě. A jak už to tak bývá, než se z dívky stane královna, je z ní prvně princezna a tak se dívky z těchto škol staly PRINCEZNAMI SEVERU. Hned na dalším turnaji tak budou mít možnost vystřídat na samotném trůnu dívky z Fryčovické.

Vítězství v B pavouku si v napínavém finále vybojovaly dívky z prosecké základní školy Litvínovská 500, pro které to byly první florbalové zkušenosti vůbec.

Závěrem bych rád poděkoval všem zúčastněným, ať už samotným hráčkám, kterých dorazilo na 80 a sehrály celkem 20 utkání, tak pedagogickému doprovodu a spolupořadatelům turnaje. Turnaj proběhl bez komplikací a všichni si užili pohádkové dopoledne plné sportu. Již teď se všichni těšíme na druhý ročník tohoto jedinečného turnaje!

Zazvonil zvonec a této florbalové pohádky je pro letošek konec! :-)

DYCKY BLACK!

Konečné pořadí:
1. ZŠ Fryčovická
2. ZŠ Tupolevova
3. ZŠ generála Františka Fajtla DFC
4. ZŠ Albrechtická - Kbely
5. ZŠ Litvínovská 500
6. ZŠ Vinoř
7. ZŠ Burešova
8. ZŠ Dr. Edvarda Beneše - Čakovice