479_20230831_145810.jpg

Starší žáci a kluci 2012 na Salming Cupu

Tak, už nám vyletěla první vlaštovka, samozřejmě ta florbalová. Blíží se konec prázdnin a opět jsem tu s reportem plným florbalu z turnaje Salming Cup. Poletíme tentokrát ale v nižší letové hladině, tedy přesně o rok níž než obvykle s týmem BA 2012 a samozřejmě i s BA Strži. Přetížení bude přesně 3G, jedno G by mělo střílet branky za BA 2012 se střídavým startem ve Stržích, druhé G bude strážit branku ve Stržích a to třetí G to uhraje všechno na klávesnici. Jak řekl lodivod BA 2012, beru to jako takový balíček prostě All In One. Všechno v jednom má většinou svoje limity, o ty dvě G nemám obavu, ty si svoje odehrají a já se budu snažit, abych jim to neprohrál.

Začneme u těch mladších a to na hale TJ Chodov. Ahoj, tak co? Ptám se po příjezdu. Informace rodičů byla jasná. Hřiště velký, branky velký, hráči velký.... Aha a co odhodlání ptám se, to bude ještě větší? Snad, no uvidíme a pojďme už na první představení, protože BA 2012 se budou kočkovat s kočkami dle názvu divokými z opačného konce Prahy.

BA 2012 vs. Panthers Praha - 11:0

Začátek utkání byl poněkud nervózní, zřejmě své udělaly i rozměry hřiště a tak jsme to hned v úvodu měli za dvě. Nemyslím chvalitebně, jako ve škole, ale dvě trestné. Oslabení jsme ovšem s přehledem přestáli a hned po jeho skončení jsme otevřeli skóre. Pomalu z nás nervozita opadávala a pěknou kombinací jsme mířili k vítězství. Prozatím jen poločasovému, nicméně už i tak přesvědčivému 6:0. Druhá půlka vypadala, že bude gólově chudší, ale nakonec se to rozhýbalo a pět gólů přineslo konečné drtivé vítězství. Nicméně celé utkání se neslo v klidném až ospalém tempu, které jsme vždy trochu narušili my gólovou akcí.

Dáme si přejezd přes Prahu na Kobylisy a koukneme se, jak do turnaje vstoupí naši Strži.

BA Strži vs. 1. SC Tempish Vítkovice - 3:3

Přestože už bylo po poledni, byl začátek z naší strany takový ospalý. Toho Vítkovice využili, začali nás tlačit a nakonec z toho vytěžili i gól. Tento stav se udržel až do poločasu. Vítky měli víc ze hry a my bohužel jen náznaky, ze kterých góly padají jen občas. Do druhé půlky jsme tedy čekali na zlepšení naší hry a zdálo se, že jsme se dočkali. První lajna sehrála ťukec hned po buly, a bylo odemčeno a srovnáno. Bohužel jsme z dalších šancí nic nepřidali a Vítky zase začali dotírat.

Když jsme museli do čtyř, prokázali výbornou střelbu a ukončili naše oslabení po necelé půl minutě. Netrvalo dlouho a už jsme tekli o dva, ale zareagovali jsme a naše odpověď přišla vzápětí. Dlouhý výhoz si stáhnul Jirka a v úniku trefil přesně pod víko. Snížení znamenalo zvýšení apetitu a to všechno uvedl do rovnováhy Dejv, kterého našel Tomíno pěknou přihrávkou a jeho vingl znamenal remízu. Poslední dvě minuty zápasu byly infarktové. 

Připomínaly přijímací zkoušky z matematiky s poměrně zapeklitou slovní úlohou, za kterou by se nemusel stydět ani jiný kolektiv kolem F. Bělouna. Kolik času má tým, když do konce zápasu chybí 2 minuty a dostane 2+(2+2)=3/5-2=3/4? K tomu, aby to nezúčastněný, ale ne nebudu skromný. K tomu, aby to vůbec někdo pochopil, si to musíme trochu rozšifrovat. Dostali jsme dvojku za vyndání soupeře přes mantinel a v podstatě vzápětí šli ven znovu na 2+2min za nepřiměřenou reakci, tady rozuměj hrubost a tedy do tří proti pěti. Protože měl soupeř asi pocit, že to už by byla velká převaha nebo možná z přemotivovanosti nás dorazit, nedodržel při rozehrávce vzdálenost a šel do čtyř. Takže jsme to měli přeci jen jednodušší, konec jsme zvládli ubojovat a vydřeli tak proti silnému soupeři na úvod turnaje remízu.

Trocha uklidnění v pražském provozu při přesunu zase zpět na Chodov, kde už zahajují
svůj zápas BA 2012.

BA 2012 vs. ACEMA Sparta Yellow - 6:0

Z předchozího duelu jsme si krom vítězství přinesli také tempo, nebo spíš to, co ho mělo připomínat, ale od počátku bylo jasné, že na Spartu bude potřeba přidat. Byli jsme sice kombinačně lepší, ale odmítli jsme několikrát z ideální pozice otevřít skóre. To Spartu drželo v myšlenkách na bodový zisk. Nakonec to musel rozběhnout až z obrany Max, předložil ideálně na střed Ráďovi, který nedal gólmanovi nejmenší šanci. Ukončením gólové oslavy jsme se vrátili ke hře s kombinací a neproměňováním šancí, což až v závěru první části utnul Váša a stanovil vzhledem k převaze hubený poločasový výsledek 2:0.

Na úvod druhé části jsme si několikrát zopakovali pálení čarodějnic, tady tutových šancí a teprve pak jsme nabili ostré a spustili přesnou palbu, která vedla k jasné výhře 6:0.

BA Strži vs. FBC Štíři České Budějovice - 2:1

Po několika slibných náznacích šancí jsme z první střely inkasovali a ocitli se tak v situaci, kterou dobře známe, ale nehroutíme se z ní. Měli jsme víc ze hry, ale na to se florbal nehraje. K otupení naší snahy došlo, když jsme se nechali vyloučit a šli do čtyř. Přestože jsme soupeři v jeho přesilovce moc nedovolili, chvíli nám trvalo, než jsme se vrátili do tlaku. Stoupající převaha vyústila ve vyloučení na straně soupeře a využití přesilovky
znamenalo srovnání a do sirény se skóre nepohnulo. 

Hra byla z naší strany taková upracovaná, z dobrých pozic jsme pálili vedle nebo do vesty gólmana a tak to bylo pořád otevřené. Po mnoha dalších neproměněných šancích, kdy už se zdálo, že si další míček cestu do sítě soupeře nenajde, to zkusil z půlky Tom, propálil vše, co stálo v cestě, a nasměroval nás k třem bodům. Závěrečná power play soupeře už na výsledku nic nezměnila a tak jsme si do tabulky připsali první vítězství, i když hodně utrápené, ale počítá se...

BA 2012 vs. Kanonýři Kladno - 2:7

Prožili jsme začátek hrůzy. Tři minuty, tři góly… bohužel v naší síti. K probrání pomohla vykřesaná naděje, když Jirka obral soupeře a zachycenou přihrávku pověsil pod víko. Ale to bylo zase na dlouho z naší strany všechno. Zatímco Kladno stále hrozilo a ještě jednou nás do půlky trestalo 1:4. V druhé části jsme se trochu zlepšili, ale Kladno bylo lepší a určovalo ráz zápasu. Na jejich tři góly nám dovolili jen kosmetickou korekci stavu. Jednoznačný průběh i výsledek, rozdílová byla střelba. Po dvou lehkých soupeřích jsme se střetli s realitou a zítra to bude chtít lepší výkon plus ještě něco navíc....

Je tu sobota a v Řepích nás čekají braťa, tedy první zahraniční soupeř.

BA Strži vs. Florbalový klub AS Trenčín - 4:0

Začali jsme s pocitem, že se to udělá samo, ale zaplať pánbůh, soupeřova hra nás z toho hned vyvedla. Nezbývalo nám tedy nic jiného než se zlepšit a s tím přišla spousta šanci včetně břevna, neproměněného nájezdu a tak dále. Smyčka se sice pomalu, ale jistě stahovala a po krásné rozborce až do kuchyně, jsme šli konečně do vedení. Další gól a uklidnění přišlo záhy. Přihrávka nahoru a Tom stejně jako včera propálil vše. Festival zahozených šancí byl v plném proudu, nevyužili jsme přesilovku a spoustu dalších výborných situací, které si o gól přímo křičeli. A pokračovali jsme v tom i po půlce, jen s tou změnou, že jsme ubrali plyn a po zbytečných ztrátách pouštěli Trenčín do šancí, které naštěstí stejně jako my trestuhodně pálili nebo rozezvonil konstrukci za v druhé půlce chytajícím Prochym. Nakonec jsme stejně jako v první části dali dva góly a zvítězili jednoznačným výsledkem a bez ztráty kytičky. Přesto to mělo vypadat nejen výsledkově úplně jinak...

Tak to bychom měli základní skupiny a teď už půjde do tuhého. Strži vyzvou Partizánske a asi tužší zkouška čeká ty menší a to Bolka, ale nebudeme předbíhat a zamíříme na Jižní Město na osmifinále Stržů.

BA Strži vs. FBK Harvard Partizánske - 7:2

S puškou v ruce s ohněm v srdci... tak to se sem nepatřičně vloudilo. Zápas jsme začali velice dobře, dobrým pohybem, kombinací a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nečekali jsme dlouho ani na otevření gólového účtu. Dostali jsme se do herní pohody a jednoznačně ovládali dění na hřišti. Tempo nebylo nijak vražedné a po druhé vstřelené brance nás dovedlo k laxnosti. A tak závěr první půlky patřil jednoznačně soupeři, který se dvěma góly dostal na dostřel. Hlavy na krk nám zpátky nasadil až gól Kryšpína na 4:2 v samém závěru poločasu. Do druhé části jsme nastoupili už po mentální opravě, která v rámci přestávky proběhla a která se realizačnímu týmu povedla. Vrátili jsme se k dominanci a s naprostým klidem a převahou dokráčeli k postupu. 

Abych to dokázal, vypůjčím si komentář z online přenosu: „Nechytatelná akcička, hráči Blacků si rozebrali
Harvardské jako Barcelona ještě za dob Messiho“ nebo „Znovu se budu opakovat, krásná
akce v podání Blacků“
Letíme tedy zase přes celou Prahu do Řep a už sledujeme čtvrtfinále BA 2012.

BA 2012 vs. Předvýběr.CZ Florbal MB - 2:5

Vyrovnané utkání, v němž nikdo nechtěl udělat chybu. Postupně jsme vystupňovali náš tlak, ale přesně v době, kdy jsme na hřišti a s balonkem dominovali, přišla zbytečná ztráta a Bolka z první střely dala i první gól. Tím se hra srovnala a Bolka se dostávala víc do hry. Když jsme pět minut před koncem poločasu vyrobili druhý kiks, bylo to 0:2. A to byl stav i o pauze. Na úvod závěrečného dějství jsme inkasovali potřetí. Stažení na dvě lajny sice přineslo oživení a dostávali jsme Bolku víc pod tlak, ale gól ne a ne přijít.
Nakonec jsme se v půlce půlky dočkali. Čas ale běžel a Boleslav nás nepouštěla do žádných velkých šancí, naopak jí se povedlo vsítit branku číslo čtyři. Na to jsme odpověděli pěknou akcí zpoza brány a snížením na rozdíl dvou branek. K definitivnímu rozhodnutí došlo minutu a půl před koncem. Ztratili jsme míček na mantinelu a Bolka vedla 2:5. Ani timeout, ani hra v šesti, přestože slušně sehraná, už ke gólu nevedla. 

Škoda, končíme ve čtvrtfinále A, ale na velký smutek není čas, protože se plynule přesunujeme do pavouka B. Někdo by mohl namítnou, proč zrovna my jsme B? No, protože rok navíc byl znát a zkušenost s pětkovým florbalem taky, navíc rozhodla efektivita v zakončení, která šla bohužel jednoznačně na vrub Bolky.

A znovu jsme v přesunu, tentokrát v opačném směru. Na Chodově pro nás začíná nový
turnaj, v němž jako první vyzveme druhou Spartu.

BA 2012 vs. ACEMA Sparta BLUE - 4:0

Měli jsme dobrý začátek, ale dát gól, bože... A tak se samozřejmě osmělila i Sparta a my měli kliku jak od lanovky na Petřín. Nejdřív zvonilo za Tobíkem břevno, krátce na to tyč a báli jsme se, aby nám nezazvonil umíráček. V desáté minutě jsme hráli přesilovku a v ní skutečně zazvonil, ale Spartě. Začali jsme si víc věřit a bylo to na hřišti vidět. Proto jsme ještě do půlky dokázali navýšit vedení na 2:0. 

Hru jsme kontrolovali a vytvářeli si šance, ale chtělo to Spartu dorazit a to se pořád nedařilo. Nakonec jsme přidali třetí gól a pak další, ale místo abychom Spartu definitivně potopili a nechali si zahrát pátá, právě teď odbila…. nechali jsme se vyloučit a vzápětí znovu. Hru ve třech jsme odehráli poměrně s přehledem, a přestože Sparta šla v závěru do šesti proti čtyřem, dohráli jsme zápas bez obdržené branky a posunuli se tak do semifinále.

A opět přesun mezi Chodovem a Jižním Městem, ale i tak už mám zpoždění, vidět
všechno se skoro nedá, tak rychle do haly…

BA Strži vs. FBK Tatran Střešovice - 3:2

Vbíhám na tribunu a dosedám za stavu 1:2 a rovnou se nechávám strhnout fantastickým zápasem. Je to bitva o každý balónek a centimetr hřiště. Půlka je tu a už netrpělivě vyhlížíme tu druhou. Krátce po tom co začala, připravili si kluci pěknou akci. Tu začal dlouhý výhoz a krásná shazovačka zpoza brány, která znamenala srovnání. Zvýšili jsme obrátky ve snaze překlopit vývoj utkání na naši stranu. Bohužel jsme svůj tlak otupili hned v zárodku dvouminutovým trestem, ale oslabení jsme ubránili.

Vyrovnaná bitva tak pokračovala dál a my opět začali Tatranu přitápět. Z toho vyústilo vyloučení za sekání na jeho straně a hned po písknutí další, za stejný přestupek. V přesilovce pět na tři jsme 9 vteřin před jejím koncem vstřelili branku a šli do vedení. V pokračující pět na čtyři se dát branku už nepovedlo, ale to nikoho už nemrzelo. Byl to match s velkým M. Bojovnost, důraz, pěkné akce, dobrá obrana a za ní výborní gólmani. Když k tomu přičtu obrat z 0:2, byla to prostě paráda. Kluci splnili bezezbytku svůj pokřik a skutečně jezdili, však víte po čem...

Máme tu nedělní semifinálové ráno a jsme zvědavi, jak to bude vypadat, protože ty ranní zápasy nám tak nějak napříč kategoriemi nesedí.

BA Strži vs. 1.SC Tempish Vítkovice - 4:1

My ze 4.B podruhé, chtělo by se říct. Oba týmy měli na paměti zápas ze skupiny, který skončil remízou a tak byl začátek opatrný. Postupně jsme začali mít trochu navrch a po krásné přihrávce na brankoviště Jíra otevřel skóre. Pak se hra zase uklidnila. Až po velkém závaru před naší brankou poslal Táďa do úniku Dejva. Ten byl faulován a
rozhodčí neváhal ani chvilku a nařídil nájezd, který si Dejv sám chladnokrevně proměnil.
Nic není hotovo a druhá půlka bude ještě hodně těžká. Na jejím začátku přišel očekávaný tlak Vítkovic, který přešel v mírnou převahu, a trvalo nám skoro půlku poločasu, než jsme jí eliminovali. Ovšem po nepokryté standardce jsme pustili Vítky do kontaktu. Ten naštěstí trval jen 25 vteřin, pak jsme si vzali dvoukolové vedení zpět. Minutu před
koncem Jíra zkompletoval hattrick a potvrdil tak objednávku vstupenek na finále v UNYP Aréně. Bravo hoši, výborně odehraný zápas a zasloužený postup do finále.

BA 2012 vs. FBC Liberec - 6:1

Začalo se opatrně, ale hra rychle dostávala parametry semíčka a přelévala se nahoru a dolů a na každé straně to cinklo o konstrukci. Přestože jsme měli víc ze hry a Liberec po většinu času tlačil, síťka se prvně rozvlnila až v 9. minutě a byla to síťka na té správné straně. Naše vedení netrvalo ani dvě minuty a po tvrdé ráně ze vzduchu propasíroval Liberec míček do naší branky. Mohlo s námi být i hůř, ale velkou šanci soupeř neproměnil, my ale ano a tak jsme šli opět do vedení. Místo vystupňování tlaku jsme museli čelit přesilovce, kterou jsme přetáhli ještě 6s do druhé půlky.

Nicméně sehráli jsme ji skvěle. Liberec v ní neměl nic a nám se podařilo několikrát velmi nebezpečně zahrozit, bohužel bez gólové tečky. Až na samém konci přesilovky se Liberec připomněl a my dvakrát přežili klinickou smrt, když Tobík fantasticky zlikvidoval dvě střely z malého brankoviště. Pak naskočil do hry po návratu z trestné lavice Jáša a svůj prohřešek odčinil brankou, kterou zkompletoval hattrick. Když po dalších pěti minutách přidal Váša čtvrtou branku, muselo být každému jasné, že otočit kormidlem dějin bude pro Liberec víc než složité. Zvláště poté, když Jáša zatloukl do jejich pomyslné rakvičky svůj čtvrtý a celkově pátý hřebíček, který jsme ještě jedním pojistili, aby nám z ní soupeř nevypadl. 

V závěru jsme byli svědky už jen velké frustrace na straně soupeře, které skončila tak jak musela, tedy zaslouženým vyloučením a trestem 2+10. Přesilovka už další změnu skóre nepřinesla a tak nás čeká závěrečné kolo, tedy finále B.

Tak po dvou letech budeme hrát opět finále velkého turnaje v UNYP Aréně, nejsou to sice Prague Games, ty jsou největší, kluci už taky nejsou Mlži, ale i tak je to skvělý počin na úvod sezóny pro nově složený tým.

BA Strži vs. Panthers Praha - 3:5

Po klasickém zahajovacím ceremoniálu kdy zazněla státní hymna, mimochodem takhle instrumentálně jí dlouho nehráli a člověk by málem zapomněl jak je to skvělá muzika. No nic půjdeme se věnovat finálovému zápasu. Vstup do zápasu jsme měli fantastický a prvních pět minut jsme absolutně dominovali. Skóre otevřel jako správný kapitán Jíra a minutu a půl na to navýšil na 2:0 z trestného střílení Dejv. Byli jsme aktivní i dál, ale Panthers se nesložili a v čase, kdy se přehoupla první půlka do své druhé poloviny, se definitivně oklepali. 

Nejprve snížili a nedlouho poté vyrovnali. Na to jsme hned vytáhli odpověď a vzali si vedení zpět. Po skvělém začátku jsme ale výrazně zvolnili. Bohužel šestnáctá minuta byla zlomová. Nejdřív přišlo srovnání a než došla do svého konce, poprvé v zápase jsme po nešťastném vlastenci prohrávali.

Půlka tedy skončila a bylo třeba přemýšlet jak zápas otočit. Mohla k tomu pomoci přesilovka, ale nestalo se. Snaha se nám sice upřít nedala, ale neměli jsme klid a chyběla přesnost v zakončení. Zvládli jsme dobře odehrát oslabení, ale v závěru zápasu jsme ještě jednou inkasovali a k obratu už nás nedovedl ani timeout ani hra v šesti. Času už bylo málo a sil taky a tak jsme bohužel zlato nezískali, ale bereme krásné stříbro!

Není čas ztrácet čas a tak po předání medailí a focení, jsou na řadě opět přejezdy.
Přejezdy, přejezdy, ale jak se roztrhnout mezi dvě hvězdy? Teď není čas na poezii a tak
letíme na Chodov…

BA 2012 vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - 4:1

Mezi tím navigátor sleduje online a hlásí stav. Zatím 0:0, píšou velmi vyrovnané utkání… Když už stojím na tribuně, ptám se, tak co, jak to vypadá? Jsme lepší, zní jednoznačně.

Tak je pravda, že od desáté minuty vedeme 1:0, takže to musí být pravda. Za tohoto stavu končí polovina zápasu a doufejme, že druhá bude pro nás gólově bohatší. Hned v jejím úvodu jsme to stvrdili druhým gólem, ale není nic hotovo, jak jsme se přesvědčili v zápase, který skončil jen před pár minutami a pár kilometrů odtud. Stačilo zaváhání nebo chybička a Znojmo se rádo řítilo na zteč. Jenže tu jsme připouštěli naštěstí jen ojediněle. Sami jsme stále vytvářeli na soupeře tlak a za to jsme byli odměněni vedením 3:0. Bohužel Znojmo rychle kontrovalo, ale stejně tak my si vzali tříbrankové vedení zpět. Hru jsme měli pod kontrolou, byť se výsledek už neměnil. Získáváme pohár pro vítěze B pavouka, jako odměnu za to, že jsme makali.

Abychom si to celé nějak uzavřeli, požádal jsem o vyjádření realizační týmy. A protože tady je konec vítězný, dám prostor nejdříve týmu BA 2012 a za něj to shrne Kolín. 

„Za nás Salming Cup splnil naše očekávání a splnil skoro všechny naše cíle. Je pravda, že cíl vyhrát je vždy, ale občas vede jiná cesta k lepšímu vývoji týmu. Odehráli jsme sedm kvalitních a převážně vyrovnaných zápasů a v žádném jsme nehráli druhé housle, a to jako mladší ročník na turnaji. Turnaj nám ukázal, co už umíme, co jsme se třeba naučili na soustředění a dokázali jsme to prodat na turnaji.  Ale i to, co jsme se ještě nenaučili pořádně a musíme dál trénovat, abychom byli schopní to předvést i na hřišti. Tým si však zaslouží pochvalu za přístup, snahu a ochotu za tým bojovat. Věřím, že příště budeme zase silnější!“ Díky Kolíne a gratuluju celému týmu!

A teď si dáme tým BA Stržů, který, byť úspěšnější, je v tuhle chvíli asi tím smutnějším.
Vyjádření se ujal Aui.
„Salming Cup je pro týmy Black Angels skvělou možností vyzkoušet si již posunuté kategorie před nadcházející sezónou. Cíle na turnaj byly tedy jasné, vyzkoušet si, jak by nám to mohlo fungovat do sezóny. Skupina se nám moc nepovedla, přesto jsme však do play off vstoupili z druhého místa. Tam jsme si cestu do finále opravdu vybojovali nejprve přes Tatran a poté Vítkovice. V závěrečném zápase se projevil již nedostatek sil, jelikož kluci šli do turnaje rovnou ze soustředění, na které turnaj navazoval a také mírně exotická sestava Panthers Praha, kteří pojali Salming Cup trochu jinak a na turnaj pozvali hráče z jiných týmů. Nakonec si ale myslím, že druhým místem jsme sami sobě dokázali, že budeme mít tento rok vysoké cíle. Nicméně jsme taky poznali, že máme mnoho věcí, na kterých ještě, jako tým budeme pracovat.“ 

Díky Aui a velká gratulace celému týmu, protože toto byl parádní otvírák sezóny, na kterou se už moc těšíme a budeme doufat, že nám takovouhle nebo klidně zlatou jízdu předvedete znovu...

Tak to máme za sebou, víkend utekl jako voda a snad ne jen já jsem si ho fakt užil. Díky všem, ještě jednou gratulace a budu se těšit u dalšího florbalu. Bleci Čůůůůs...

DYCKY BLACK!

Romič