582_20240325_132021.jpg

Strži se představili minulý víkend v dalších zápasech

Ťuk, ťuk, to jaro ťuká na dveře a my bereme za kliku prvního koše. Myslím, že je třeba to říct, aby to snad nezapadlo.

17.3. 2024 EXE Aréna 1.koš (BA Strži)

Ťuk, ťuk, to jaro ťuká na dveře a my bereme za kliku prvního koše. Myslím, že je třeba to říct, aby to snad nezapadlo. Na minulém turnaji, který se odehrál v Benešově, jsme si skvělým týmovým výkonem vybojovali na závěr sezóny první koš. Tak nás tu máte, a nečekejte, že tady budeme do počtu, přestože máme v podstatě skupinu smrti, kde se utkáme s Bohemians a Panthers, což je první a třetí tým sezónní tabulky.

BA Strži vs. Panthers Praha 3:5

Takže na rozjezd proti Panthers. A rozjeli jsme se celkem slušně. I když šlo úvodní buly za soupeřem, odsypalo se jen pár zrnek z časomíry a vedli jsme. Od začátku jsme hráli aktivně, což platilo i z druhé strany, takže byl k vidění pěkný útočný florbal. Panthers zvýšili tlak, ale odolali jsme. Pak přišla zase naše pasáž, která vyústila ve dvě vyloučení soupeře. První část včetně půlminutové přesilovky pět na tři, byla k nekoukání a blížila se antické tragédii. Až ve hře pět na čtyři jsme se už srovnali, uklidnili a navýšili na 2:0. Dvoubrankové vedení nevydrželo moc dlouho a bylo jasné, že Panteří kůže nebude zadarmo. Přišlo snížení a po něm na nás přišlo ouzko, to když jsme museli do čtyř my. Jak jsme sehráli přesilovku neslané nemastně, tak oslabení bylo excelentní, a do druhé půlky jsme si nesli hubený, ale náskok 2:1. Dobrý vstup do druhé části jsme bohužel nepřetavili v branku a trest přišel velmi brzy. A protože se dál nedařilo zužitkovat nějakou z šancí, které jsme neměli problém si vytvářet, překlopily se misky vah na druhou stranu a dvoubrankové vedení měl rázem soupeř. Naději vykřesal Dejv z krásně vyřešeného nájezdu, kdy nic nevymýšlel a pavouk z pravé šibenice se musel stěhovat. Bohužel ze závěrečného tlaku jsme na vyrovnání ani v šesti nedosáhli a 4s do konce pojistili Panthers výsledek střelou do prázdné branky. Škoda, chybělo trochu štěstíčka, aspoň plichta by tomuhle vyrovnanému zápasu slušela.

BA Strži vs. FbŠ Bohemians DDM Praha 7     5:4

Přestože Bohemka jako lídr ligy, ukazovala svou kvalitu, tak ani my jsme nehráli nijak ustrašeně a stejně jako v minulém zápase jsme, poměrně samozřejmě, šli do vedení. Přestože jsme nedokázali využít nabídnutou početní výhodu, po jejím skončení jsme zavěsili po krásné kombinaci podruhé. Když rozhodčí písknul další vyloučení, nemohl zůstat už nikdo na pochybách, že hrajeme s Bohemkou, a ti zkušenější si mohli brouknout… vyrostla malá Jedlička, tam mezi modříny. Důležitější bylo, že v přesilovce jsme picli klokana potřetí. Do druhé půlky Bohemka přidala a podařilo se jí se štěstím snížit. Naše odpověď však přišla téměř vzápětí, ale soupeř nerezignoval, on by se taky u trenéra se zlou potázal a možná na místo klokana by od příště hrál za Klokánek. Hotovo ještě nebylo a naše vedení jen o dvě branky slibovalo hodně dramatický závěr, i když Klokan propadal beznaději, protože těžko hledal recept na náš koncentrovaný výkon a nebezpečné brejky. Po jednom takovém, výborně sehraném přechodu do útoku jsme opět vedli o tři branky. Jenže v závěru přišla komplikace. Jedno, druhé a třetí vyloučení, to když do konce zbývalo kolem 5 minut. Nechci nikomu sahat do svědomí, ani rozebírat za co a proč, přestože to ještě teď nechápu…  Oslabení máme dobrá, ale tohle jsme hráli fakt ukázkově a čas se pro soupeře nezadržitelně blížil svému konci. Přestože jsme minutu a dvacet sekund před koncem dostali v pět na tři gól a následně ve čtyřech ještě jeden. Věřili jsme, že to k vítězství dotáhneme. Bránili jsme fakt dobře a obětavě a bylo to těžký. Ještě těžší nám to udělal rozhodčí půl minutu před koncem, když nás poslal znovu do oslabení. Nepřízni a nutno říct, že nejen osudu jsme se postavili jako jeden tým a dokázali těsné vedení udržet.

Slovy našeho kouče. Tohle byl zápas za 6 bodů. Porazili jsme soupeře i rozhodčí, což je fakt, který není možné přehlížet. Přesto nám to v kombinaci s ostatními výsledky a vyšší mocí zkaženým brankovým rozdílem, vyneslo v uvozovkách jen boj o záchranu. Škoda, mohli jsme si hned na poprvé zahrát finále 1.koše.

BA Strži vs. Wizards DDM SO Praha 10     6:2

Boj o udržení jsme měli od začátku plně pod kontrolou, a poměrně brzy šli do vedení. Bohužel zůstalo jen u té jedné branky a k navýšení nepomohla ani přesilovka v závěru první části. Gólem neskončilo ani její krátké pokračování na začátku druhé. Někdy jsme až zbytečně pouštěli soupeře k lizu, a to se nám stalo osudným po našem navýšení na 2:0, kdy soupeř po dvou povedených akcích rychle srovnal a za chvíli nás opařil ještě víc. Vlastně z ničeho, ale už jsme prohrávali. Změna na postu gólmana přinesla uklidnění a nový impuls. Vyrovnali jsme, a přestože jsme zase museli do čtyř za naprosto neexistující faul, což potvrdili i překvapení fanoušci soupeře. V oslabení se utrhnul do brejku Dejv a překlopil vedení na naší stranu, aby krátce na to přidal ještě trefu a završil tak čistý hattrick. Pak už stačilo zápas v klidu dohrát. A na to dohrání jsme dali ještě jednu definitivní pečeť, která nám garantovala účast v prvním koši i příště.

Co jsem chtě říct, to jsem řekl a nezbývá, než se rozloučit. Ale že se ta neděle pěkně povedla. Na druhou stranu čo bolo, to bolo a těrazky už vyhlížíme tu další, ve které to může být ještě lepší. Tak díky Bleci, bylo to fajne a pekne!

DYCKY BLACK!

Romič