Turnaj 2011tek v Radlicích

K únoru se toho pojí mnoho, například jedna lidová pranostika z Ostravska říká: „Únor bílý, sílí pole pi.. vo..“. Bílo sice nemáme, ale sílit budeme při pořádání, jenže to má háček. Místo blízké domácí haly, cesta přes celé město, místo tepla zima, místo Čako, Radlice :-( A nebo taky, by to mohl být únor vítězný, ale jestli to tak bude, v tom dobrém slova smyslu, se budeme muset nechat překvapit. Pojďme tedy do vychlazené Radlické nafukovačky. Sestava je dnes více méně standardní. Pod vedením Naty, v bráně s Terkou. Pro nemoc nejsou k dispozici Ondra a David M. a rovnou z tréninku J.A.Komenského naskočí až do druhé půlky turnaje Jirka.

BLACK ANGELS 2011 vs. TJ Sokol Královské Vinohrady - 0:3

První zápas turnaje jsme obstarali my a Sokoli z Královských Vinohrad. Od začátku nám soupeř vnutil svou rychlou hru, takže jsme rozhodně zimou nestrádali a navíc přidal individuální kvalitu a kombinaci, takže jsme se měli co ohánět včetně Terky v bráně. Na míček jsme se moc nedostali, občas se sice i z naší strany ukázala pěkně rozehraná kombinace, ale soupeř nás rychlostně předčil a tak dokázal nebezpečí včas hasit. Bojovali jsme, ale tahali jsme přeci jen za o poznání kratší konec provazu a nedokázali se prosadit v zakončení. Poté, co jsme inkasovali z trestného střílení, skončila půlka celkem přijatelným výsledkem 0:2. V druhé části jsme sice trochu srovnali hru, ale koncovka byla špatná. Soupeř svou rychlostí na nás vytvářel neustálý tlak a to vyústilo v naše vyloučení. Oslabení jsme odehráli velice slušně, nicméně jsme v této druhé části ještě jednou inkasovali a sami, ač k tomu příležitost byla, jsme zůstali na nule.

BLACK ANGELS 2011 vs. Wizards DDM - 3:11

Tak asi takhle, než jsem obešel půl hřiště, při návratu ze zahřívací procházky na bar, prohrávali jsme 0:2. Než jsem se opět ujal zápisu, bylo to 0:3 a demolice našeho sebevědomí pokračovala až do první sirény, která ukončila polovinu za stavu 1:7. Ve druhé půlce soupeř trochu polevil a my možná konečně trochu přidali, ale stále jsme jim všechno baštili i s navijákem. Pro shrnutí zápasu nemohu jinak, než vypůjčit si citát z Vančurova Rozmarného léta „dnes ráno v březovém háji, sešlehal mě kouzelník svou hůlkou“ a to pěkně...

BLACK ANGELS 2011 vs. Tatran Střešovice - 3:2

Náš poměrně oblíbený soupeř, na kterého jsme ve všech našich měřeních sil dokázali dobře zahrát. Pokud máme ten vítězný únor aspoň ochutnat, tak teď a tady. Začali jsme dobře, s chutí jsme útočili a po zásluze šli do vedení. Zvládli jsme i oslabení, ale po jeho skončení Tatran přeci jen srovnal. A nám se opět naskýtal pohled jako, že toho góla prostě dát nechceme. Míčky končily na vestě golmana nebo míjely zařízení. Soupeř s námi ale žádnou solidarnošť nedržel a klidně šel do vedení. Hned od začátku druhé části jsme Tatran pořádně přitlačili na jeho půlku a bušili do něj, přesto jsme dlouho čekali na vyrovnávací branku. Bylo jasné, že chceme zápas přetavit ve vítězství, jenže to tam ne a ne spadnout. Do konce hrací doby chybělo 40 vteřin a nám se naskytla možnost přesilovky. Přesto, že jsme měli obrovský tlak, míček v koncovce stále odmítal navštívit branku a už to vypadalo, že se rozejdeme s remízou. Naštěstí 13 vteřin před závěrečnou sirénou si našel místo ve středu Jáša a vysvobodil nás konečně přesnou střelou do vinglu a my po zásluze brali vítězství.

BLACK ANGELS 2011 vs. SK Florbal Benešov žlutí - 0:6

Po pěkném úvodu, kdy jsme hráli vyrovnanou partii, i když měl Benešov mírně navrch, jsme nevyužili přesilovku a naopak nabídli soupeři zbytečné hrubé chyby, po kterých nás dvakrát potrestal. Když jsme mu v závěru první půlky nabídli přesilovku, bylo to už o tři branky. Ve druhé části jsme se dorazili další fatální chybou a jedním vlastencem. Kupili jsme chyby jak otepi sena a jen díky Terce a všem svatým, kteří se střídali v brankovišti jako na orloji, zůstalo skóre dlouho zaseknuté na stavu 0:5. Až v samém závěru to už svatí vzdali a Benešov dokončil kanára.

Než dáme slovo Naty, tak bych chtěl říct, jak jsem to viděl od pořadatelského stolku. Nutno říct, že jsme se potkali se soupeři, kteří byli oproti posledním turnajům kvalitou někde jinde. Přestože máme ve hře dobré záblesky, nedokážeme v tomto nastavení odehrát delší čas a chybí nám v pohybu dynamika. Zvládli jsme zápas s Tatranem, výborně vstoupili do zápasu s Benešovem, ale nedokážeme se v nastavení udržet a ve spojení se slabou produktivitou zakončení a zbytečnými chybami, které soupeř dovede trestat, jsme ve výsledku za otloukánky.

Jak to vidíš ty Naty? Na tomto turnaji nám kromě pohybu chyběla předvídavost zejména v situacích 1/1, kdy jsme nebyli připraveni na pohyb soupeře a díky naší naivitě se hráčům druhého týmu dařilo nás velmi jednoduše obejít a přečíslit. 3.koš byl samozřejmě znát a někdy i ten rok navíc nám dal zabrat z hlediska rychlosti a síly. Nejlépe hodnotím zápas proti Tatranu, kde kluci opravdu makali, dařilo se jim i hezky kombinovat a dramatický zápas skončil naším vítězstvím, které bylo opravdu zasloužené. Závěrem děkuju rodičům za pomoc s pořádáním a rychlou reakci na změnu haly.

Ukončíme to rychle, je tu zima a já už se těším do tepla, díky všem za pěknou sobotu plnou florbalu při pořádání v improvizovaných podmínkách vyhnanství Radlice. A už se můžeme těšit na příští turnaj a pak poslední, který odpořádáme snad doma v Čakovickém pekle, totiž teple.

DYCKY BLACK!

Romič