Turnaj 2013tek v Kutné Hoře

Kluci z ročníku 2013 vyrazili v sobotu 21.1.2023 do příjemné haly v Kutné hoře. Zima se zase na chvíli ukázala a napadlo pár milimetrů sněhu, ale i přesto se všichni bezpečně dostavili do haly a mohli jsme vlétnout na dnešní soupeře. Jak se nám dařilo si můžete přečíst níže.

BA 2013 vs. Traverza Mukařov - 2:1

Tempo bylo pomalé a vše nám strašně dlouho trvalo. Přesně jak to bývá u našich prvních zápasů zvykem. První půli mi připadalo, že jsme nevyhráli jediný souboj a u všech míčků jsme byli jako druzí. Naštěstí jsme byli vcelku efektivní a proměnili jednu z mála šancí, které jsme si vypracovali. Po proslovu byla druhá půle o něco lepši a už jsme začali vyhrávat i osobní souboje. Naše snahy nakonec vykřesaly těsné vítězství 2:1.

BA 2013 vs. Pitbulls Kolín - 4:3

Další vyrovnané utkání, ve kterém však nasazení a aktivita bylo výrazně lepší než v tom předchozím. To se projevilo i na našem výkonu. Herně jsme byli lepši a měli krásné akce. Soupeř převážně hrozil střelami z vetší dálky a následných možných dorážek, které nám dělaly problémy, především kvůli špatnému obsazování volných hráčů. Patnáct sekund před koncem máme útočnou rozehrávku. Rozkaz zněl jasně - míček udržet a nedat ho soupeři. Jenže naši radši dávají branky. Takže ve snaze dát branku o míček přišli a soupeř dostal k dispozici tutovou šanci na to, aby zápas srovnal, ale naštěstí nás v bráně podržel Toby. Převaha se nakonec ukázala a ubojovali jsme těsnou výhru 4:3.

BA 2013 vs. Vosy Praha - 5:3

Čekal nás nejtěžší soupeř na turnaji a bylo jasně dáno, že kdo vyhraje, postoupí do druhého koše. První poločas byl jak z říše snů. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a bylo vidět spoustu krásných akcí. První poločas skončil 4:0 a vypadalo to, že si dojdeme k jasné výhře. O poločase jsme si řekli, že je potřeba hrát pořád dál aktivně na míčku. Následně dostaneme dva zbytečné góly na začátku, takže se to celé velice zkomplikuje. Soupeř stahuje sestavu a co se neděje, po minutě a půl je stav 4:2 a my se začínáme bát o výsledek. Tři minuty před koncem dostáváme další branku a je z toho drama. Závěr jsme si naštěstí už pohlídali a navrch ještě přidali jednu branku. Nakonec zápas dopadl výhrou 5:3 v náš prospěch.

BA 2013 vs. Kutná Hora - 6:3

V závěrečném utkání nás čekal domácí tým z Kutné Hory. Jak turnaj začal, tak i skončil. Velice ospalý a pomalý výkon ústí ve 2 branky soupeře a začíná se smrákat. Když k tomu připočteme dobře chytajícího soupeřova gólmana, tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Dlouho jsme se trápili v koncovce a aktivním pohybu. Celé se to začalo otáčet dobrou střelou Honzy a od té doby jsme byli na koni a postupně jsme zápas otočili a zaslouženě vyhráváme 6:3.

Kluci ovládli i 3. koš bez ztráty bodu s celkovým skóre 17:10. Dobrá práce Bleci!