313_20221004_161010.jpg

Turnaj elévů 2013 black

Byla sobota 1. října, svítilo sluníčko a nás čekal první ligový zápas - premiéra v Elévech. Jako mladší ročník této kategorie nám bylo jasné, že to nebude jednoduché a první turnaj hned ve druhém koši také předpovídal nelehký boj. Navíc nám chyběli dva stálí hráči, takže zápasy předvídali rychlejší tempo a střídání.

Nálada byla ale skvělá, tak jsme vyrazili na Barandov a vrhli se na první zápas. Sestava týmu byla následující: Kuba v brance a v poli - Honza, Hynek, Theo, Tobík, Alex, Šíma J. a Maty. Skupina soupeřů byla vcelku náročná - Butchis, Sparta White, Tatran a Tigers.

Všechny zápasy probíhaly dost podobně - soupeři o hlavu větší a rychlejší, přesto jsme se dokázali dostat v první půli poloviny do vedení. Jenže jelikož začátek není konec a každá chyba se trestá, v druhé polovině již bylo skóre vyrovnané a na konci zápasu již tabule ukazovala vítězství pro soupeře.

Kromě jedné remízy proti Tatranu nám tak ukazovala tabule prohru v dalších třech zápasech.

Musím ale za sebe říci, že kluci tvrdě bojovali, nenechali se rozhodit ani někdy docela dost ošklivými fauly a snažili se až do poslední chvíle uhrát co se dalo.

Bohužel je vidět, že máme ještě mezery, že je toho dost, na čem pracovat. Tuto sezónu beru tedy jako naučnou, abychom příští sezónu mohli opět vyhrávat.

A jak turnaj viděli naši hráči - malí Blekové?

Honza: Za mě dobré zápasy, ale nějaký zápas bychom vyhráli, kdybychom nestáli, lépe si nabíhali, bránili před jejich bránou, přesněji nahrávali a měli lepší střelbu.

Hynek: Hráli jsme dobře, ale Tatran jsme mohli porazit, měli jsme tam mít větší důraz před jejich brankářem.

Theo: Líbilo se mi, jak jsme bojovali, měli bychom mít větší důraz před jejich bránou a více si nabíhat do předbrankového prostoru.

Tobík: Přístě by to chtělo lépe střílet, víc si nahrávat a hlídat hráče. Kuba nás parádním výkonem podržel v bráně.

Šíma J.: Byl to docela dobrý turnaj, poučili jsme se a budeme hrát příště snad o něco lépe.

Alex: Mě se to líbilo, jen je škoda, že jsme nevyhráli, ale makali jsme jak jen jsme mohli.

Maty: Na první odehraný zápas dobrý, ale mohli jsme si lépe hlídat hráče, abychom zabránili některým gólům.

Kuba: Zápasy to byly pro mě jako pro brankáře těžké, ale chci poděkovat klukům, jak mě v některých situacích podrželi.

Děkuji klukům za hodnocení, lépe bych to nenapsala! Toto je z mého zpravodajství vše a Bleci čůůůůůs!!!

Irena Růžičková