329_20221024_194221.jpg

Turnaj mladších žáků 2010

Dnes je 23.10. 2022, je velmi chladné počasí a mlha, že by se dala krájet, ale ani to nás neodradí jet si uhájit své vybojované místo v prvním koši. Určitě to nebudeme mít jednoduché, ale Bleci se poperou, aby se udrželi. Čeká nás dlouhý den a tak jdeme na to. Žádné lelkovaní. Jako první se na nás vrhnou Wizardi.

BA 2010 vs. Wizards DDM SO Praha 10 - 3:4

Tak úvodní zápas před námi a slyšíme první pokřiky obou týmů. Dvě minuty za námi a chyba Kopiho, ale náš gólman nás podržel. Hra pokračuje. Zatím bez branky. Bleci se drží co můžou. Je to velmi vyrovnaný zápas. První půle zápasu je za námi. Kluci se snaží, ale Wizardi jim dýchají na paty. Nedají jim moc prostoru. Chtělo by to zlepšit střelu na bránu. Měli jsme plno šancí, ale netrefujeme bránu. Začínáme druhou půlku zápasu a skóre je pořád 0:0. Bohužel Wizardi nám dávají gól. Skóre zápasu je 0:1. Gombič dorovnává na 1:1. Bleci teď zmatení jak lesní včely a Wizardi skórují, ale nenechali jsme je moc nadechnout a opět dotahujeme na 2:2. Máme čtyři minuty do konce zápasu. Wizardi se dopustili faulu a tak si zahrajeme přesilovku. Naše příležitost. Využijeme jí?

Opět nevyužíváme a ještě dostáváme. Takže Bleci prohrávají 2:3. A opět Bleci vypustili a Wizardi nám odskakují o dva góly. Bleci se v posledních pár sekundách ještě nadechují a Višňák vybojuje míček přihrává na Gombiče a ten střílí gól na 3:4. To už, ale všichni v hale víme, že Bleci tento zápas nezvrátí. Konec zápasu 3:4. Vyhráli Wizardi. Nic, nabereme sílu na Spartu, která se zdá být těžkým soupeřem.

BA 2010 vs. ACEMA Sparta Praha RED - 2:2

Začínáme s druhým zápasem proti Spartě. Tohle budou mít Bleci hodně těžké. Pár sekund v zápase a Sparta střílí gól. Bleci prohrávají 0:1. Teď vybojovaný míček a Višňák vyrovnává na 1:1. A další gól Bleků krásná přihrávka od Kostěje a Kačenka střílí gól a Bleci jdou do vedení. A je tu vyloučení Kryšpína za sekání. Bleci musí zabrat a udržet. A nestalo se tak Spatra dorovnává na 2:2 a jedeme dál. Přesilovka pro Bleky. Tak co, dáme gól nebo dostaneme? 

No musíme si počkat do další půlky zápasu. A zápas pokračuje. Ještě chvilku máme přesilovku. A udrželi jsme. Sparta hraje v plném počtu a makáme dál. Kluci měli takových šancí dát gól, ale netrefují branku. V této polovině zápasu nás gólman podržel. Vychytal plno střel Sparty. Konec zápasu, kluci makali. To, že kluci uhráli se Spartou zápas se skórem 2:2 zaslouží pochvalu.

BA 2010 vs. Panthers Praha BLACK - 2:1

Začal nám třetí zápas tohoto dne. Jsme plni očekávání, jak se s tím kluci poperou. Gombič se prodral dopředu a dává gól na 1:0. Panthers nás pěkně tlačí a nemít gólmana tak nevím, nevím. Ten nás drží zuby nehty. Nevyslali jsme pořádnou střelu na bránu. Trefujeme gólmana přímo do těla. Klička, přihrávka či něco vymyslet, to od kluků nevidíme. Konečně krásná přihrávka a akce od Kostěje a Vašíka. Ale to to trvalo. Bleci vedou 2:0. Panthers se probrali a dávají gól. Skóre zápasu je 2:1. A konečně v posledních par minutách dává Kačka gól z nahrávky od Kostěje. Skvělý. Tak a ještě nakonec tohoto zápasu uvidíme přesilovku BA, jelikož hráč Panthers je vyloučen. Myslíte si, že dáme gól?

Bohužel ani tentokrát kluci neskórují. Zápas končí 3:1 pro Bleky. Tak na poslední zápas se trochu posilníme a jdeme se nadýchat čerstvého vzduchu, jelikož v té nafukovačce je nedýchatelno. A v plné síle se vrátíme na Bohemku.

BA 2010 vs. FbŠ Bohemians Praha 4 zelení - 7:0

Máme tu poslední zápas v tomto dni. Slyšíme poslední pokřiky a Bleci otvírají zápas gólem. A jdeme do vedení. Máme první půlku zápasu za námi a já přestala úplně psát. Je to tak rychlý florbal. Kluci se snaží co jim síly stačí. Jdeme ještě bojovat. Posledních deset minut před námi. A Kostěj střílí gól. Dnes je nejlepším hráčem turnaje. Kryšpín se dnes konečně vzbudil a střílí gól. Čekali jsme na to celý den, jeho střely na bránu šly od rána mimo, ale dočkali jsme se. Vedeme 3:0. A hned vzápětí opět Kryšpín a hned je to veselejší, protože prozatím vedeme nad Bohemkou 4:0. A teď tu máme fanfáru, jelikož Sláva trefuje zařízení a rázem je to 5:0. V posledních vteřinách zápasu se prosazuje opět Kostěj. Povodil si brankáře Bohemky a je z toho gól. A znovu se zatřásla síť Bohemians po Vašíkově střele a zakončuje zápas za stavu 7:0.

Moc hezký a nakonec sluneční den se vydařil. Jako vždy poděkování rodičům. O trenérech není pochyb, jelikož jsou skvělý. Mají s kluky trpělivost.

K dalšímu psaní se těší Markéta Višňovská reportérka za ročník 2010.

DYCKY BLACK!