560_20240124_132038.jpg

Turnaj mladších žáků 2011

Venku napadl sníh, budeme stavět huhuláka a půjdeme bruslit! Prd matky Ungrovi, říkala vždycky babička, když jsem vedl hloupé řeči a to se mi stává do dneška, a dost často. Konec konců se o tom budete zase moct přesvědčit v následujících řádcích. Každopádně žádnej huhulák nebude, jedině v brance a snad ne v té naší. Co jediné si můžeme, tedy musíme postavit, je hřiště, protože dnes pořádáme domácí turnaj. A co, vlastně může být i to bruslení. Brusle sice neobujeme, ale bude záležet na konstelaci hvězd, jestli se jim nakonec nebudou podobat, tady na místním povrchu, naše sálovky. Ale už jsem na úvod dost dlouhý a s obavou abychom nepřetékali do basketbalu pojďme rovnou na první náš zápas.

BA 2011 vs. Wizards DDM Praha 10 - 7:2

Hledat nějaká pozitiva na tomto zápase kromě jeho konečného výsledku, bude asi poměrně složité. Hra byla neurovnaná, inu první ranní zápas. Přestože jsme v úvodu soupeře uzamkli před jeho brankou, proměnit jednu z mnohých šanci, zdálo se jako nadlidský úkol. A tak se soupeř ze sevření vysmekl jednou, podruhé, a nakonec se mu povedlo to, o co jsme se tak marně snažili. Proměnil šanci a my jsme prohrávali. Po šplouchnutí do tváře jsme se sice probrali a do konce zápasu soupeře až na jednu maličkost nenechali nijak vyniknout, na druhou stranu se Luky v bráně úplně nenudil a i přestože naše převaha byla jasná a branek bylo na naší straně hodně, mělo jich být mnohem víc. A hlavně, čekali jsme celkově tak nějak mnohem lepší florbalové pokoukáníčko.

BA 2011 vs. Prague Tigers White - 0:4

My čekali jaro a zatím přišel mráz…. Tento rým ze známé písně asi nejlépe vystihuje, čeho jsme byli svědky. V konfrontaci s kvalitnějším soupeřem pokračovala naše herní bída z úvodního zápasu a po zásluze jsme do půlky nabrali dvougólové manko. Po přestávce se po herní stránce nezměnilo nic a výsledkově už jen k horšímu. Nemám vlastních slov a tak hodnocení obstarám vypůjčeným příměrem. O tomhle se nám bude ještě dlouho zdát ve 4K.

BA 2011 vs. Tatran Střešovice - 0:6

Třetí dějství sehrajeme s nejtěžším soupeřem, se kterým jsou zápasy hodně vyhecované a často rozhodované až v samém závěru. Dnes to je ovšem hodně odlišná a smutná písnička. Hráli jsme stále naivně, předržovali míček, nedostupovali jsme soupeře a bez vstřelené branky se vyhrát nedá, takže účet za první půlku musel být a byl zcela jednoznačný 0:4. Ani pauza nám nepomohla dostat se do zápasu. Na úvod druhé půlky jsme inkasovali znovu a za chvíli už nám zpíval kanár. Co bych u tohohle zápasu vyzvednul, byl jednoznačně výkon časomíry, ta šlapala po vteřinách jako stroj, bez jediného zakopnutí a k tomu jí velice dobře sekundoval zapisovatel, který po úvodním drobném ostýchání také předváděl pěkný a konzistentní výkon. Jinak to bylo bez pohybu, bez… Vlastně by se dalo říct bez chuti a bez zápachu.

BA 2011 vs. FBC Draci Bílí - 6:0

Do zápasu o čest nebo zachování tváře jsme vstoupili, i díky kvalitě soupeře, lépe než do dvou předchozích. Draky, spíš než že by nás chtěli popálit, pálila žáha a nás bohužel ego. A tak jsme viděli festival individuálních dovedností ve stylu Michigan, Zoro, ale i jiné, jako třeba a já sám vždycky sám a mnoho dalšího, co v kontextu celého turnaje a předvedeného kolektivního výkonu nedokázalo, víc než na chvíli, osvěžit smutné tváře fanoušků. Přesto nebo možná díky tomu jsme se herně protrápili k jasnému vítězství, které bylo podtrženo Lukyho nulou.

Poslední slovo má samozřejmě trenér. “S klukama jsme si tento víkend zahráli na domácím hřišti v Čakovicích, kde jsme již podruhé v této sezóně pořádali. To, co je obvykle pro ostatní týmy výhodou nás spíš sráží. Kluci úplně nebyli v tempu a scházela i chuť vyhrávat. V prvním zápase nám to ještě prošlo, ale v souboji s Tigers a Tatranem se nám to stalo osudným... Hořeli jsme snad všude, ale hlavně tedy ve střelbě, podle toho dopadly tyto dva zápasy s celkovým skóre 0:10. V posledním zápase dne jsme se už vrátili do obvyklého režimu a zápas jsme poměrně s klidem dovedli k vítěznému konci. Na závěr ještě moc děkujeme všem, co nám s pořádáním pomohli.”

Přestože to nebylo lehké, oceňuji Auiho odvahu okomentovat tento turnaj. Kdyby se jako po minulém domácím turnaji zaštítil všeříkajícím “No, comment!”. Neměl bych mu to já a myslím, že ani nikdo z Vás za zlé.

A to je z Čakovického víkendu vše. Nevěšme hlavu a na čtenou v lepších časech Bleci.

DYCKY BLACK!

Romič