382_20230131_130503.jpg

Turnaj ročníku 2011 v Rudné

Je sobota devět hodin ráno a před námi den plný očekávání a to nejen toho florbalového. Naše cesta do Rudné je lemována billboardy, ale ani na jednom nevidím BA a přitom dnes budeme hrát též o změnu stylu, o to jak se budeme prezentovat a že nás soupeři opět začnou vnímat jako výrazný problém při cestě za vítězstvím a ziskem bodů. Kormidla se ujal Vojta, bránu nám jede krýt opět Terka, v poli máme zpět Vildu a Dejva a naopak dnes není přítomen Hynek. To jsou tak nějak v kostce personálie a pomalu se přeneseme do turnaje.

BLACK ANGELS 2011 vs. Florbal Olymp Poseidon - 6:2

Minule jsme z našeho měření sil vyšli s lehkým čvachtáním v botách a třemi vpichy trojzubce v zádech. To, že nechceme, aby to dopadlo dnes stejně, bylo znát od samého začátku. Od začátku jsme měli zápas ve své režii, čemuž pomohlo i to, že rozhodčí pískali, jak dobře naladěné příčnězobcové duo na Pražském jaru, a hned od začátku vymezili jasná, přesná pravidla a mantinely pro používání trojzubce, pardon, samozřejmě florbalky. Naše vedení 3:0 o poločasu bylo zcela zasloužené. Předváděli jsme pěknou kombinaci, mnohdy z první a ve spojení s dobrým pohybem jsme Olymp k ničemu nepustili. Když jsme v úvodu druhé půlky přidali čtvrtý zásah, vypadal zápas jako hotová věc. Jenže v půlce půlky, jsme úplně přestali hrát a výpadek Olymp dvakrát ztrestal. Snaha o zdramatizování zápasu přinesla timeout soupeře a v něm jsme se naštěstí sebrali. V následné soupeřově hře v šesti jsme potrestali prázdnou klec a přidali ještě jeden zásah po návratu gólmana, čímž jsme odčinili herní výpadek a nepřipustili žádnou blamáž.

BLACK ANGELS 2011 vs. Mladá Boleslav Green - 2:5

První zápas přinesl velice dobrý florbal z naší strany a teď by bylo třeba na něj navázat. To se hned v úvodu také povedlo a šli jsme do vedení. Jenže pak začala Bolka zlobit a nám bylo její srovnání skóre varováním, které jsme nebrali vážně. Po naší neproměněné přesilovce šla už Bolka do vedení a my jsme tak měli o pauze o čem přemýšlet. Bohužel jsme toho moc nevymysleli a hned z kraje druhé části nám soupeř utekl do dvoubrankového trháku. Povedlo se nám rozdíl opět snížit, ale vzápětí jsme znovu inkasovali. Dokonce zbývala necelá minuta a půl a tak jsme si vzali timeout a šli do hry bez brankáře. Hráli jsme na balónku, ale v zakončení chyběla přesnost a klid. Z toho navíc vyplynula naše hra v brankovišti, za níž jsme byli potrestáni proměněným nájezdem a pečetí na výsledek 2:5. Byla to škoda, že jsme zápas nezvládli, soupeř byl hratelný, ale náš odklon od předvedené hry v prvním zápase byl znatelný a proto jsme prohráli. Nedělám to rád a ani často, ale dnes musím zapsat do zápisu, že někteří fanoušci, tedy přesně jeden nejmenovaný, viď Hanko, opustili po prvním vítězném zápase halu v domnění, že je vše hotovo a netřeba dál fandit. Sorry jako, ale je třeba vydržet aspoň do druhého kola. 

BLACK ANGELS 2011 vs. Sokol Rudná - 8:1

Začátek zápasu byl jak Zpívánky, ihned po buly to bylo Koulelo se koulelo …. Červené jablíčko to nebylo a naštěstí jsme si ani nemuseli lámat hlavu s tím, komu a kam se dokoulelo, protože jsme to jasně viděli, rozhodčí taky a tak jsme vedli. Bohužel jsme se dopustili chyby při střídání a nezvládli napočítat do pěti. Oslabení jsme odehráli velice dobře a navíc ofenzívně. Celé dvě minuty byla Rudná pod tlakem, ale gól z toho nepadl, totiž nakonec ano, ale do naší sítě, a to v samém závěru našeho oslabení. Branka na nás měla ovšem blahodárný vliv. Opět jsme dostali Rudnou pod tlak a bušili do nich hlava nehlava, ale těch tutovek, co neskončily gólem, to byla hrůza. Na každou branku jsme potřebovali takových šest i pět zakončených šancí. Když jsme už orazítkovali všechny tyče na konstrukci branky, muselo to tam padnout. To se povedlo a dvě přesné trefy překlopily do poloviny zápas na naší stranu. Hned na úvod druhé části jsme přidali další dva góly, a v tomto duchu, jsme zápas dohráli, když se konečný výsledek zastavil na stavu 8:1. Přestože jsme měli problémy se vstřelením branky a naše produktivita zakončení brzdila ukazatel skóre, vyhráli jsme vysokým rozdílem. Předvedená hra sice neměla takovou lehkost jako v prvním utkání, ale byli jsme dobře v zápase a vítězství jsme chtěli a plně si ho zasloužili.

BLACK ANGELS 2011 vs. FBC Kutná Hora černí - 2:9

Abychom mohli pomýšlet nad turnajovým triumfem, museli jsme porazit Kutnou Horu, karty byly rozdány jasně. Situace určitě nebyla nehratelná, ale do zápasu jsme vstoupili úplně zvadle, chyběl pohyb a důraz, což nám ukázala situace u první obdržené branky, prohraný souboj na mantinelu a soupeř otevřel skóre, zatímco my jsme otevřeli dveře do obrany a další trest na sebe nenechal dlouho čekat. Podařilo se nám snížit, ale den otevřených dveří u nás pokračoval a Kutná Hora se nerozpakovala jimi procházet a navyšovat své vedení. V závěru poločasu jsme šli do oslabení a naše hra, povstala jak bájný pták Fénix z popela. Bohužel gól z toho nebyl a půlka skončila 1:4, ale hra v oslabení byla naší jednoznačně nejlepší pasáží v zápase. Závěrečná část zápasu i celého turnaje už nenabídla nic moc, jen další příděl do naší branky a jednu naší korekci výsledku. Měli jsme sice pár světlých pasáží, ale neschopnost proměnit šance v gól byla nepřekonatelná a tak jsme zakončili turnaj vysokou porážkou.

Přesto začnu dnešní hodnocení pozitivně. Bylo super vidět, že jsme nastoupili do prvního klání s hlavou správně v zápase a Olymp, který nás v minulém měření sil jednoznačně porazil, jsme přejeli silou dobře roztopené lokomotivy. Stejně tak jako pořádající Rudnou, kterou jsme úplně zdemolovali. Na druhé straně se pak musím ptát, proč je náš výkon podoben sinusoidě a dnes tomu bylo přímo ukázkově. Kluci, jestli máte rádi houpačky, tak můžeme zajít na Matějskou pouť, ale na turnaji bude fajn hrát konzistentně.

Dáme tedy prostor Vojtovi, aby nám dal nahlédnout na pohled z lavičky. „Z mého pohledu se mi nejvíce líbil první zápas s Olympem, kdy kluci hráli pěkný kombinační florbal. Líbila se mi aktivita křídel a obránci s jistotou zvládali rozehrát. V zápasech s Boleslaví a Kutnou Horou se nám však pohyb křídel vytratil a měli jsme problém s přechodem do útoku. Zároveň nám oproti soupeři chyběl větší zápal do hry a tak oba zápasy nedopadly dle našich představ. Na závěr musím kluky pochválit za zápas s Rudnou, ve kterém zvládli diktovat tempo po celou dobu zápasu, a myslím, že na tenhle zápas se bude vzpomínat hezky. Děkuju klukům a Terezce za předvedené výkony a rodičům za podporu."

Nezbývá než souhlasit, máme to dnes tedy kompletní, a i já se připojuji k poděkování, ať už za účast v Rudné, nebo u čtení tohoto reportu, díky! Užijte jarňáky ve zdraví a v únoru se budeme opět těšit na pokračování ligového kolotoče. Tak Bleci čůůůs….

DYCKY BLACK!

Romič