Turnaj starších žáků

V sobotu 1. října proběhl ve sportovní hale Čakovice turnaj ligy starších žáků (1.koš). Čakovice se tak od brzkého rána až do pozdního odpoledne staly svědkem soubojů šesti nejlepších týmů Prahy a Středočeského kraje v této kategorii. O pořádání, a tedy i celou organizaci turnaje, se postaral tým Black Angels. Na turnaji nechyběl tým starších žáků Black Angels, který přijel ve složení čtrnácti hráčů v poli a dvou brankářů, tedy 14+2. O vedení týmu se postaralo trenérské duo Marek Rauš a Ondřej Auermüller.

BLACK ANGELS A x Panthers Praha BLACK - 2:3

První zápas rozehrálo družstvo Black Angeles A v 9:00 s týmem Panthers Praha BLACK. O rychlé vedení v náš prospěch se postaralo duo Janoštík Lukáš a Jiří. Za nedlouho se však zápas dočkal vyrovnání, kdy laxní rozehrávku dokázal přečíst jeden z útočníků soupeře a v zakončení se nemýlil. Družstvo Panthers Praha Black pak zužitkovalo své gólové šance ještě dvakrát a upravilo tak skóre na 1:3. Ke konci jsme dostali soupeře pod tlak, avšak gól jsme z toho vytěžili jediný, o ten se postaral (bez asistence) David Surý. Posledních šedesát vteřin bylo opravdu hektických a zapotil se při nich určitě nejeden Panthers, ale jak jsem avizoval výše, gól z toho nevzešel.

BLACK ANGELS A x ACEMA Sparta Praha BLUE - 1:4

V druhém zápase jsme se utkali s celkem ACEMA Sparta Praha BLUE. V první půli jsme se Spartou odehráli velmi vyrovnaný zápas, ve kterém naše obrana zaváhala jednou a útok bohužel své šance nezužitkoval, a tak jsme do druhé poloviny vstupovali se skórem 0:1. Začátek druhé půle nám bohužel protekl mezi prsty a Sparta dokázala za dvě minuty od zahájení druhé půle upravit skóre na 0:3. Naším jediným střelcem tohoto zápasu se stal Vojtech Bohatý, který využil svých rychlých nohou a svůj únik na branku zakončil gólem.

BLACK ANGELS A x FATPIPE Florbal Chodov - 2:3 psn

Náš poslední zápas jsme odehráli s FATPIPE FLORBAL CHODOV.

Zápas začal opět velmi vyrovnaně, avšak bylo cítit, že převahu na hřišti mají hráči v černých dresech. Tuto převahu pak po padesáti vteřinách rychle zužitkoval Lukáš Janoštík, který se po krásné nahrávce od kapitána Václava Semeckého ocitl na středu sám a mířil přesně. V deváté minutě se dočkal gólu i Chodov. Gól to byl vskutku kuriózní, nazval bych ho jednoruč do šibenice. Takové góly se ale počítají taky, a tak se skóre srovnalo na 1:1. Podobným způsobem se v druhé polovině prosadil Mikuláš Fuchs, který zvýšil skóre na 2:1. Aby toho nebylo málo tak v 21. minutě padl poslední gól utkání v základní hrací době a to z tzv. voleje, tedy střely ze vzduchu, a skóre tedy po 26 minutách zůstalo nerozhodné 2:2. Zápas se tedy dostal do samostatných nájezdů, které až v páté sérii nakonec vyšly lépe pro hráče Chodova.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří přišli naše mladé florbalové talenty podpořit, zejména pak těm, kteří nám po celý den pomáhali s pořádáním.