495_20231011_220549.jpg

Zápasy mladších žáků 2011

Podzim je tu, škola a liga taktéž již v plném proudu a já Vám dlužím už dva reporty z turnajů. Chápu, že kvůli tomu asi polštář slzami nezkrápíte a ani kostel v neděli nenavštěvujete, ale pořádek musí být a jen tak je to správné. Takže si pojďme prosvištět, dvě naše ligové zastávky a začneme rudou září nad Kladnem, kterou jsem uviděl po návratu ze služební cesty na dálný severovýchod z regionu razovitého.

BA 2011 vs. Kanonýři Kladno - 1:3

Zápas už začal, když jsem kráčel na tribunu a koukám, že jsme už na trestné a než jsem dosedl, Kladno přesilovku ukončilo. Z naší strany ve hře snaha vidět byla, ale chyběla tomu finální přihrávka a jakékoli zakončeni. A tak Kladno ještě dvakrát udeřilo. Teprve pak jsme konečně vyprodukovali pěknou akci, na jejímž konci uklízel Jášovu krásnou přihrávku do prázdné brány Simík. To bylo za první půlku všechno, a protože ve druhé půlce už žádný gól nepadl, dalo by se říct, že to bylo úplně všechno. Domácí měli herně pořád navrch a nám se nepovedlo vstřelit gól ani z přesilovky.

BA 2011 vs. ACEMA Sparta Praha Red - 2:2

Hned od začátku jsme se do Sparty s chutí zakousli a dvakrát málem skórovali. Jenže na málem se nehraje a tak během pár chvil Sparta dvakrát udeřila. Šance nám nechyběly, ale buď jsme je neproměnili, nebo doslova zazdili. Druhá půlka byla mnohem lepší. Do hry nás ještě víc dostaly přesilovky, když soupeři začaly téct nervy. Přidali jsme na dravosti a najednou to šlo. Přestože jsme nedokázali zápas otočit, byl bod cenný a hlavně zasloužený.

BA 2011 vs. FAT PIPE Florbal Chodov - 4:2

Opět jsme začali skvěle a tentokrát i korunovali tlak brankou a rychle přidali i druhou. Chodov sice snížil, ale dvougólový náskok jsme si vzali zase zpět. Přesto se povedlo Chodovu opět snížit na rozdíl jediné branky. Jeho důraz na brankovišti nám dělal problémy a tak jsme se hodně strachovali, když jsme šli navíc na trestnou. Ovšem oslabení jsme odehráli skvěle a soupeř balónek sledoval jen zpovzdálí. Do závěrečné části nastoupil na nás úplně jiný Chodov, ale jeho tlak jsme přestáli a vrátili jsme se ke hře z první poloviny a ta nesla ovoce. Vzali jsme si zpět vedení o dvě branky a kontrolovali po většinu doby hru. Okamžitě, ale bylo vidět, když jsme přestali hrát, nebo polevili. V tu chvíli se euforie z předváděné hry začala rychle rozplývat...

BA vs. Tatran Střešovice - 2:2

Jako tradičně, jsme vstoupili do utkání aktivně s dvěma velkými šancemi v těsném sledu a při té jedné pořádně zvonila tyč. Jenže nedáš, dostaneš - to je něco, na co se dá stoprocentně spolehnout a tak jsme jako téměř vždy, prohrávali. To naší psychiku nepoznamenalo a makali jsme pořád dál, takže vyrovnání muselo přijít a přišlo. A takový stav vydržel do hvizdu. Druhá půlka byla skvělá, parádní akce, kterými jsme soupeře rozebírali, ale produktivita měla být větší. Tatran taky něco předvedl, ale do vedení jsme šli zaslouženě my. Bohužel necelou minutu před koncem si vzal Tatran timeout a ani ne po deseti sekundách srovnal. To znamenalo jediné, že se body budou dělit rovným dílem.

Skončili jsme na slušném třetím místě a i předvedená hra, která měla sice trhliny, nás může do příštího turnaje naplňovat optimismem. Rozsáhlejší hodnocení nechám na Auím. 

„První turnaj sezóny se samozřejmě nese v jakémsi tajemném duchu, kdy se týmy navzájem bedlivě sledují, aby zjistily, jak na tom v nové sezóně jsou jejich soupeři. Herním projevem bych pak první turnaj přirovnal k jakési oťukávané. Nicméně musím podotknout, že i přes to, že si všechno musí teprve herně sednout, tak jsme v Kladně předvedli poměrně úspěšnou herní štaci. První zápas v sezóně jsme hned okusili nepříjemnou, na druhou stranu důležitou, příchuť porážky. Z ní jsme se rychle poučili a zbývající tři zápasy naše forma rostla. Zbytek turnaje jsme pak prošli s dvěma remízami a jednou výhrou. Celkově si myslím, že to byl turnaj vydařený. S kluky jsme si ukázali čeho jsme schopní a na čem musíme pracovat."

A teď z Kladna rovnou na Barrandov na druhé ligové měření sil.

BA 2011 vs. ACEMA Sparta Praha Red - 0:3

Chaos, asi tak bych nazval první půlku. Byly tam náznaky kombinace, ale ty jsme přebyli totálním nepochopením se a dvěma fatály, které Sparta samozřejmě trestala.

V druhé půlce jsme darovali Spartě přesilovku dokonce pět na tři, naštěstí jen na krátkou chvíli a tak jsme ji přežili. Třetí gól, nám Sparta vstřelila už při hře pět na pět, opět zbytečně lacině. Když jsme pak celkem s přehledem ubránili svoji početní výhodu, bylo o výsledku rozhodnuto.

BA 2011 vs. Kanonýři Kladno - 0:5

Vypadalo to, po rošádě v lajnách, herně výrazně lépe. Nicméně jsme nezužitkovali úvodní tlak a opět jsme prohrávali stejně jako se Spartou, do půlky o dva góly. Začátek druhé části byl z obou stran aktivní a z naší aktivity přišlo vyloučení Kladna. Jenže přesilovku jsme si sami ukradli špatným střídáním a hrou v šesti. Když jsme neproměnili nařízené trestné střílení, ani další přesilovku, bylo o našem osudu jasno a další branky byly jen pečetí na náš zmar v koncovce.

BA 2011 vs. FAT PIPE Florbal Chodov - 3:1

Po slibném prvním střídání, hrálo se opět podle stejného scénáře, který byl pro tento turnaj napsán. Chyba, faul, nařízené trestné střílení a opět jsme prohrávali. Pomalu jsme se dostávali zpět do zápasu a po pěkné přihrávce a nepřesvědčivé střele jsme srovnali. Měli jsme šanci do půlky odskočit a díky přesilovce se to nakonec i povedlo. Ale místo pokračování za vítězstvím, jsme ve druhé půlce herně propadli, až téměř na samotné dno. Soupeř toho naštěstí nedokázal využít a z frustrace se nechal vyloučit. Tím nám nabídl z jeho pohledu zbytečnou početní výhodu, kterou jsme vedení navýšili. V závěru sáhl Chodov k timeoutu a hned po něm jsme putovali na trestnou my. Přestože jsme závěr zápasu herně absolutně nezvládli, soupeř nás nepotrestal a tak jsme měli kromě kliky jak od lanovky i tři body do tabulky.

BA 2011 vs. Florbal Mladá Boleslav Black - 2:2

Nevím, jestli má cenu se opakovat, ale bylo to pořád stejné. Dobré první střídání, ale pak hned chyba a šup, šup a zase máme míček v naší brance. Bolka byla lepší a my se snažili s ní jakžtakž držet krok. Což se během první půlky i celkem dařilo. Jenže vše vzalo za své na úvod té druhé a bylo to 2:0. Trenéři stáhli sestavu na dvě pětky a tak se dostavilo očekávané okysličení a po oddechovém čase jsme se dočkali i gólu. Byli jsme už v podstatě smířeni se stavem a vypadalo to, že je to pro dnešek všechno, ale 12 vteřin před koncem se utrhl Dejv a vystřelil nám plichtu, hodně utrápenou a vydřenou, ale taky důležitou.

Jak to dnes celé zhodnotit? Dnes to obstarám sám, Vojta oslavil dnes narozeniny a kluci mu nenaservírovali zrovna slavnostní menu - jedna výhra a jedna remíza je jako dárek málo, na druhou stranu to po prvních dvou zápasech vypadalo mnohem strašidelněji. Za mě to byl dnes horor a musím říct, že jsem několikrát musel zkontrolovat kalendář, jestli není pátek třináctého, protože pak bych se začal opravdu bát. Necháme to tedy být a budeme doufat, že příště doma při pořádání bude náš výkon vypadat úplně jinak a hlavně lépe...

DYCKY BLACK!

Romič