Závěrečný turnaj ročníku 2010

Máme tu poslední turnaj sezóny, který se odehraje na Barrandově a tak si to jdeme naplno užít. Je tu krásný sluneční den, tak doufáme, že nám bude svítit na mnoho pěkných kombinací. Turnaj začíná a první nás čekají Říčany.

BA 2010 x FBC Draci Říčany modří – 2:2

Zápas nám začal a my slyšíme první pokřiky a jdeme na to. První krásná přihrávka od Gombiče a Višňák sám před bránou a střílí gól. Bleci jdou do vedení 1:0. Říčany teď zaváhali s obranou a tak jsme toho využili. Bohužel jsme teď pustili Říčany do útoku a byl z toho gól. Zápas je 1:1. Bleci nám malinko polevili a tak se je snažíme z tribun podpořit. Teď se prosazuje trio Kryšpín na Vašíka, ten na Kostěje a ten střílí gól. Bleci jdou opět do vedení 2:1. Prvních 10 minut zápasu za námi. Chvilku pauza a jdeme tento zápas dohrát. Zápas pokračuje a vidíme mnoho šancí od Bleků, ale netrefujeme bránu. Teď Bleky drží gólman. Nechali projít několik šancí na naší bránu. Bohužel nemůže vychytat všechno a tak Říčany vyrovnávají. Zápas je 2:2 a tak 3 minuty do konce je to kdo z koho. Čas kvapí a Říčany si berou dvě minuty do konce utkání timeout. Zápas pokračuje a je vidět na hráčích, že chtějí dát svůj vítězný gól, ale nejde to. Bleci berou 30 sekund do konce timeout. Máme balónek, ale Kopi špatně rozehrál a do šance jsme se nedostali. Zápas končí 2:2. V tomto zápase měl Višňák plno šancí, ale netrefoval bránu. Máme teď jeden zápas pauzu a jdeme nabírat sílu na Spartu.

BA 2010 x ACEMA Sparta Praha BLUE – 1:1

Slyšíme pokřiky obou týmů a jdeme na to. Čtyři minuty odehraného zápasu za námi a na obou stranách je šance na gól, ale netrefuji bránu. No konečně jsme se dočkali a Kopi střílí gól. A Bleci jdou do vedení 1:0. Konec prvních 10 ti minut a je to velmi těžký zápas Sparta nám nedá nic zadarmo a tak musíme makat a zápas nepustit. Druhá půlka zápasu je rozehraná a velká šance Vašíka, ale neproměňuje. Ten kluk má dnes smůlu, ale ono to přijde. Tato posila je k nezaplacení. Tří minuty do konce Sparta střílí gól a tak je skóre 1:1. A konec zápasu. Skóre vyrovnaný a zápas taky. Tady musím napsat, že kluci i holky makali. Myslím, že jsme Spartu překvapili naší hrou. Tak a jdeme si odpočinout jeden zápas a čekají nás Panthers.

BA 2010 x Panthers Praha 2009 – 3:5

Panthers pro nás bude velmi těžký soupeř, tak jsme zvědavý jak se zápasem náš tým vypořádá. Na nic nečekejme a jdeme na to . Opětné zahájení zápasu pokřikem to nesmí chybět. A jdeme na to. Bleci nezačali moc dobře prohráváme 0:1. Vlastní chybou. Nerozebrali si hráče jak měli. A teď opět Panthers skóruje. Blekům uskakují o dva góly. Vypadá to jako kdyby se jich Bleci báli. Poskakují na hřišti až nám slzej oči. Říkáme si co to je za tým, ale podpora od diváků a malinké spřažení od trenérů pomohlo, protože Bleci střílí gól a vzápětí další gól od Kryšpína a kluci dotáhli Panthers a zápas je 2:2. Neuvěřitelný obrat. Prvních deset minut za námi a krásně dotáhli. Zápas po malé pauze pokračuje,ale ne směrem, který bychom si představovali, protože Panthers po čtyřech minutách jdou opět do vedení a uskakují o gól. Bleci bojují a svou bojovností dává Kopi gól. Sám proplul celým hřištěm. Krásná podívaná. A skóre je 3:3. Je pár minut do konce utkání a teď nikdo nechápe co rozhodčí odpískal, ale klasická standartní situace před naší bránou kluci se postavili jak měli, ale bohužel nám to tam spadlo. Zápas je 3:4. Kluci se zdají být malinko nervózní a chtějí dotáhnout na remízu. A teď přišla naše poslední šance na vyrovnání. Minutu budeme hrát přesilovku. Je minuta a půl do konce zápasu. Bleci se nemůžou dostat k míčku Panthers je nepustí a také teď přichází co nikdo nemá rád a to že ve své přesilovce dostanete gól. Konec zápasu se skórem 3:5. A opětně špatné pískání rozhodčích. To je k zamyšlení. Tak a máme dva zápasy pauzičku a posilníme se na Black Angels 2009. Bude to bratrské derby.

BA 2010 X Black Angels 2009 – 1:3

Tak poslední pokřiky tohoto dne slyšíme a derby začíná. BA 09 v černém a BA 10 v bílém. Ale určitě to neznamená, že se vzdáváme ba naopak budeme bojovat co síly stačí. A ani jsme se nenadchlo a Kostěj střílí svůj gól a Ba 10 jdou do vedení. To velmi 09 překvapilo. A Jirka fauloval a budeme hrát v oslabení. Udrželi jsme. A derby pokračuje. Je to velmi napínavý zápas. Náš gólman nás drží zuby nehty. 09 mají plno střel. Teď opět vyloučena naše hráčka a to Kačka. Opětně hrajeme v oslabení. Udrželi jsme. A teď fauluje hráč 09 a je vyloučen na minutu. Zároveň je tu konec první půlky zápasu. Po malé pauze hra pokračuje. A začátek druhé půlky začíná přesilovkou, kterou 10 sítky nevyužili. A jezdíme dál. A je to tu. Srovnání na 1:1 přišlo a ani jsme se nenadýchli a bohužel další gól od 09 a tak se dostávají do vedení, ale 10 sítky jim dýchají na záda. Teď teda obrana polevila. 09 uskakují o dva góly a to už se bude těžko obracet. Dvacet sekund do konce budou 10 sítky hrát přesilovku, nevyužili jsme. A je tu konec zápasu 1:3. Toto bratrské derby je u konce a tím i dnešní turnaj. Tento zápas jsme chtěli moc vyhrát. Musím ale napsat, že se nemáme za co stydět. 10 sítky byli lepší jak herně, tak kombinačně. Bohužel nám chybí přesné zakončení na bránu, kterou zase 09 mají perfektní. Vše jde na bránu a né jako 10 sítky, že to jde metr vedle. Zápas dopadl jak dopadl, kluci si vzájemně podali ruku a potěšilo mě od gólmana z 09 jak říká ,,Kluci, moc pěkný výkon“.

Krásný den na Barrandově je u konce a tím i naše sezóna. Byl to opět velmi hezký den plný herního překvapení. Poděkování za celou sezónu patří nejvíce trenérům, kteří se neskutečně snaží dostat do těch našich kluků co nejvíc. Ono je to taky někdy velmi těžké, už v tomto věku mají svou hlavu a když to přijde tak snimi nikdo nehne. Nesmím zapomenout na rodiče s poděkováním. Bez jejich podpory a obětavosti by to nešlo. Teď se určitě těšíme na příští víkend, kdy nás čeká tří denní turnaj na Hamru. Možná že cinkne i medaile. Kdo ví.

Loučí se reportérka Markéta Višňovská za ročník Black Angels 2010, která už teď se těší na další sezónu, u které rozhodně nebude chybět.

Hej, hej, hej desítky jsou pro nás NEJ ????