570_20240227_122636.jpg

Zimní souboj andělů se parádně vydařil

Poslední únorovou neděli se v letňanské BB aréně odehrál Zimní souboj andělů. Padesátka mladých blacků narozených 2013-2018 dostala možnost poměřit florbalové dovednosti mezi sebou. Promyšlené složení týmů pod vedením pěti zkušených trenérů a atraktivní systém turnaje umožnil poznávání hráčů a hráček napříč kategoriemi a zároveň spravedlivé měření sil mezi sebou rovnými. Všichni si pořádně zahráli bez zbytečných prostojů a padlo spoustu krásných branek. K vidění byly povedené akce a došlo i na emoce, především v závěru, který snad nemohl být dramatičtější. A jak to tedy celé dopadlo?

Ve skupinové fázi turnaje se všechny týmy utkaly mezi sebou a mladí andělé si navzájem nastříleli celkem 75 branek. Z pětičlenné skupiny se z prvních dvou míst do zlatého finále probojovaly týmy červených a oranžových. Ze 3. a 4. pozice ve skupině se pak týmy bílých a černých andělů probojovaly do finále stříbrného. Tým žlutých ve skupině bojoval jako lev, ale nakonec eliminace po skupinové fázi padla právě na něj. Obě nadstavbové finále se odehrávaly současně, zlaté na velkém hřišti, stříbrné na menším. Diváci z řad rodičů nevěděli, kam se mají koukat dřív. Oba finálové zápasy skončily po 18 minutách dramatického průběhu nerozhodně a tak došlo na nájezdy na obou hřištích najednou. Základní počet nájezdů byl stanoven dosti netradičně ale spravedlivě na 9 na každé straně, tak aby “jel“ každý hráč v poli. Pořadatelé záhy zjistili, že by bylo vhodné zajistit silnější reproduktory, ale popravdě asi ani ty by tentokrát nestačily, takový to byl řev z řad hráčů i rodičů po každém nájezdu. Ve stříbrném finále ani základní série 18 nájezdů nerozhodla a tak se muselo pár nájezdů přidávat. Nakonec se ze stříbrného vítězství radoval tým černých andělů. Ve zlatém finále nájezdníci i brankáři podávali taktéž parádní výkony. Červený tým proměnil tři z devíti nájezdů. Oranžový tým ale nakonec dokázal proměnit ještě o jeden nájezd více, oplatil tak červeným porážku ze skupinové fáze a stal se celkovým vítězem letošního zimního souboje andělů.

Hráči a hráčky měli možnost se po celou dobu turnaje občerstvovat ovocem, které bylo dětem zajištěno v bohatém množství. Nejvíc frčely borůvky, no snad to na těch bílých dresech nebude moc vidět. Některé maminky, plně v klubovém duchu BA FAMILY, upekly sladké dobroty s andělskými motivy. Velký dík patří licencovaným rozhodčím, kteří netradiční formát s jednou společnou časomíru a paralelními střídáními jednotlivých lajn zvládli skvěle a přispěli tak k hladkému průběhu turnaje. Díky také divákům, kteří vytvořili přátelskou a zároveň bouřlivou atmosféru během celého turnaje, a v neposlední řadě trenérům, kteří hráče koučovali, motivovali a vedli k parádním týmovým výkonům.

Děti si kromě medailí a cen z turnaje odnesly zážitky a věříme že i zkušenosti, které zužitkují ve zbytku sezóny. Momenty z turnaje jsou k vidění na klubovém instagramu (zde). Klubu se tak tímto turnajem podařilo vlastními silami vyplnit dlouhou pauzu mezi ligovými zápasy během období jarních prázdnin.

Děti v přípravkovém věku 6-9 let (i jejich rodiče) pak pokračovaly v utužování kolektivu i odpoledne, když se přesunuly do Holešovic na pár her laser game. Příležitost zastřelit si vlastního trenéra ale tentokrát nedostaly.

Link na Instagram (https://www.instagram.com/reel/C3xUpjpsxop/?igsh=MTdnOTJyZnBlMXYxNQ==)