597_20240523_095449.jpg

Zlaté PFC Spring 2024 pro mladší žáky a s účastí stržů

Report oblíbeného sloupkaře Romiče z PFC je tu!

Je jaro, a všechno kvete
kytky, stromy, keře, mlází
mý srdce radostí tepe
mý oči dojetím slzí …

Tak to je má oblíbená jarní píseň skupiny Tata Bojs a já se zamýšlím v kontextu všech událostí, jestli mé oči slzí opravdu jen od alergie. Ale pojďme na florbal, ten nám všem určitě bude dělat radost a nechme chmury stranou. Čeká nás víkend s turnajem PFC Springs a při pohledu na ta tři písmena mě napadne jediné, že Pro Florbal Cokoli. Víkend strávíme s našimi Strži a Mlži a zrekapitulujeme si celý turnaj. Napovím, že to nebude cesta vůbec jednoduchá, nezajímavá. Bude to dlouhé a ve finále, ale to je ještě daleko a nebudeme předbíhat.

Je pátek ráno a jako první sehrají zápas Strži v Heroldových sadech.

BA Strži vs. SK Dvojka Praha 10:2

Vstup do turnaje se povedl a napomohlo k tomu, že los k nám byl milostiv. Na rozehrání byla SK Dvojka ideální soupeř. Ne, že by neměla žádnou kvalitu, ale neměla ji dost, aby dokázala zastavit rozjetý vlak, přestože ten neměl kotel roztopený na nejvyšší teplotu. A tak je výsledek ještě důstojný.

Odpoledne se už soukolí turnaje roztáčí na plné obrátky a přesuny mezi zápasy vyžadují vyšší školu logistiky.BA Mlži vs. Red Devils Wernigerode 8:2

První zápas obstaralo mezinárodní měření sil. A nám trvalo 20s než jsme se zapsali do statistik turnaje. Bohužel jen do kolonky vyloučení. Ubránili jsme oslabení a krátce na to co jsme se vrátili ke hře v pěti, otevřeli jsme skóre. Tempo připomínalo spíše než německý marš takový vídeňský valčík s odpolední kávou a sachrem. Přesto to postupem času začalo vypadat jako florbal a začali jsme soupeře zamykat na čím dál větší dobu před jejich brankou. Výsledkově z toho bylo jen hubené poločasové vedení 2:0. V druhé části jsme vedeni pomalu navyšovali a k tomu, asi pro zábavu oprýskali míčkem barvu z břevna a tyček. Za stavu 4:0 jsme soupeři namazali a i ten se dokázal prosadit. Poté nás podržel několika skvělými v pravdě televizními zákroky Luky. A přestože jsme, ještě jednou inkasovali, bylo naše vítězství jednoznačné.

První kolo tedy bez ztráty kytičky a tak se pojďme podívat na druhé zápasy.


BA Strži vs. FbC Plzeň 3:3

Po skvělém začátku, nás srazila naše početní výhoda. Ne, není to tisková chyba. Nejdřív jsme v ní vyrobili pro soupeře nájezd, který Táďa parádně zlikvidoval, ale hned po druhém propadnutí a brejku jsme prohrávali. Bohužel nám trvalo poměrně dlouho, než jsme se srovnali a do té doby si nechali zatlouct do branky druhý hřebíček. Ve druhé půlce jsme hned z kraje srovnali, ale v zápětí po vyrovnávacím gólu šla Plzeň opět do vedení. Definitivní podobu výsledku dala naše přesilovka, když jsme 30s před sirénou vstřelili vyrovnávací branku z dobře sehrané standartky. Tento stav už vydržel, ale za mě to bylo málo, měli jsme brát plný počet bodů.

Druhý zápas čekal i na naše Mlže a kupodivu na stejné hale, takže zůstáváme …


BA Mlži vs. Florbal Vary 7:3

Do druhého zápasu ve skupině jsme nastoupili velice sebevědomě a opravdu pěknou kombinační hrou jsme Vary po většinu času vozili jako na kolotoči. První půlka byla výsledkově jednoznačná 4:1, ale samozřejmě nebylo vyhráno. Zvláště, když se po páté brance dostavilo předčasné uspokojení a náskok 5:1 se začal ztenčovat. Bylo dobře, že nám to brzy došlo a zlepšenou hrou jsme nepřipustili žádnou blamáž.

Páteční vstup do turnaje se docela vydařil a oba týmy mohly ulehnout ke spánku s pocitem neporažených.

Jehee, je tu Sobotu, nikoli Luděk, ale druhý hrací den a k tomu nekřesťanský čas. 7:20 sraz v Kunraticích. No nic, soupeř má podmínky stejné, a cestu o kousek delší. Mlže čeká zápas, který dle výsledků by měl být zápasem o první místo ve skupině a zajištění postupu do play off A. Tak uvidíme, jestli se papírové předpoklady naplní..


BA Mlži vs. Kanonýři Kladno 6:7

Na brzký ranní čas se začalo ve vysokých obrátkách. Hned po úvodní buly jsme nebezpečně zahrozili a stejně nám oplatilo Kladno, které si ovšem ze šance připsalo vedoucí gól. Nebudu zde mazat nikomu med kolem úst, od té doby jsme byli pod těžkým tlakem a Luky měl plné ruce a nohy práce. Kladno nám nakonec zaslouženě odskočilo na rozdíl dvou branek. Teprve pak jsme zlepšenou hrou dokázali překlopit průběžný stav na svou stranu. I přesto všechno skončil poločas plichtou. Druhá půlka byla famózní z obou stran. Hrálo se nahoru dolů a padaly góly na obou stranách. Pro nezaujatého diváka to musel být balzám, zatímco pro fanoušky obou klubů vstupenka na kardiologii. Vyrovnaný zápas jsme přetáhli o gól na naši stranu a dlouho drželi těsné vedení. Jenže přišla poslední minuta a soupeř nejdříve v šesti srovnal a půl minutu před koncem vstřelil vítěznou branku. Škoda, krásný zápas, který jsme ztratili v samém závěru. Remíza by mu určitě slušela, ale není to módní přehlídka, že …


BA Mlži vs. FBC Panthers Liberec 2:2

Když řeknu, že hned na úvod jsme zahodili dvě tutovky do prázdné brány, tak bohužel nekecám... Přestože byla naše herní převaha místy drtivá, v zakončení jsme se trápili a v uvozovkách jen dva vstřelené góly v první půlce bylo všechno, co jsme za gólmana Liberce dokázali v první půlce dostat. Naše přísně dietní koncovka pokračovala i v závěrečné části. Zcela jsme ignorovali narůstající nebezpečí osmělujícího se Liberce a tak se trest musel zákonitě dostavit. Nezabránil mu ani skvělý Luky v brance. Soupeř vyrovnal necelou minutu a půl do konce a my jsme ani ze závěrečného tlaku rozhodující branku nevydolovali a odešli jen s remízou.

Ztráta bodů je vážná komplikace, protože druhé místo ve skupině, zajišťující účast v play off A nedržíme ve svých rukou a budeme si muset počkat na poslední zápas skupiny. Neměli jsme postup ve svých rukou, ale naštěstí ve svých hrdlech, Našlo se pár srdcařů, a není náhodou, že byli z Black Angels, kteří odjeli fandit týmu Red Devils Wernigerode. Ten nesměl s Libercem prohrát o více než šest branek. Přestože tomu průběh zápasu nenasvědčoval, nakonec ho i naše hlasy dotlačily k těsné prohře o jednu branku a nás do bojů o medaile.


Osmifinále

BA Mlži vs. Sparta Praha 9:1

Došlo na to, co se nutně musí na každém turnaji stát a to je, že mi chybí rozdvojovací likér, nebo nějaká jiná, pohádková pomůcka nebo kouzlo. Zkoušel jsem Hubero kororo, ale krom toho, že mě chtěli poskytnout lékařskou péči v ne příliš vzdálené Bohnické léčebně, se nic nestalo. A tak tento zápas jen ve zkratce z online a nadšeného vyprávění fanoušků. Byla to jízda a krom jednoho drobného zaškobrtnutí, jsme si zápas i přes dvě oslabení v době nerozhodnutého stavu nenechali vzít.


BA Strži vs. Hornets Brno 6:2

Poslední zápas skupiny rozhodne o konečném pořadí. V rychlém tempu jsme v úvodu spálili dvě šance a do jedné pustili soupeře. Pak už jsme srovnali mířidla a začali soupeře vyučovat. Za stavu 4:0 soupeř korigoval skóre, a protože jsme výrazně zvolnili pohyb, začal se do zápasu vracet. Při druhém zásahu nám asi došlo, že samo se to neudělá a byla škoda zápas ztratit. Trochu jsme podřadili a dvěma góly pečetili výsledek.

Čtvrtfinále, aneb zápasy pravdy jsou tu …


BA Mlži vs. FBC Štíři České Budějovice 5:0

Na čtvrtfinále se začalo dost lehkovážně z obou stran, jako by se nehrálo o nic a hra se přesýpala jak písek v hodinách. Hodnou chvíli nám trvalo, než jsme se pořádně usadili do sedla. Ovšem pak jsme už převzali otěže, aspoň herní a kombinací jsme motali soupeře na jeho půlce. Gólově jsme se prosadili až v závěru poločasu a zdálo se, že to bude drama až do konce. Díky našemu velmi dobrému výkonu a zodpovědné hře dozadu z toho byl nakonec jednoznačný zápas. Přešli jsme klíčový zápas zaručující placku, jakou bude mít hodnotu se ještě uvidí, ale už teď je to dobrý…. ale dobrý je samozřejmě jen za tři, což u bronzu platí dvojnásob.

O krok pozadu jsou Strži, kteří nastoupí do osmifinále …


BA Strži vs. DDM Praho10 United 4:2

Osmifinále sehrajeme proti dobře známému týmu Wizards, který doplněný hráči Butchisu na sebe vzal podobu … zajíce, žirafy či krabice. To je pěkná směsice… Omlouvám se, nějak jsme sklouzl mez žáky 3.B, ale abychom takříkajíc nasadili vlak na koleje Wizárdi hráli pod názvem United. Začátek utkání byl vyrovnaný a díky naší nervózní hře byl soupeř víc nebezpečný. Postupně jsme se ale uklidnili a přispěl k tomu i gól, který si do brány soupeř v podstatě hodil sám. Na dva nula už jsme zvýšili po krásné kombinaci a přesném zakončení. V druhé půlce tempo na začátku opadlo, ale brzy se soukolí roztočilo opět na plné obrátky. Měli jsme zápas pod kontrolou, i když jsme občas vypadávali zbytečně z role. Nicméně jsme proměňovali šance, což byl základ úspěchu a celkem jasně si došli pro vítězství a postup do čtvrtfinále.

Máme tu neděli a jde se do finálové fáze. Jako první se představí Strži ve čtvrtfinále.


BA Strží vs. FBŠ Bohemians 2:3

Do klíčového zápasu jsme vkročili levou nohou a po dvou chybách jsme rychle tekli 0:2. Pak přišla série vyloučení na obou stranách, ale z krátkých pasáží naší početní výhody jsme gól nevytěžili. Důležité bylo, že jsme aspoň opticky srovnali hru. Bohužel kombinace vázla a případné šance, kterých jsme nevyprodukovali vůbec málo, shořely v samém zárodku, jak čarodějnice na konci dubna. Gólově jsme se prosadili až v polovině druhé části. A krátce na to jsme skóre srovnali. Tady se lámal chleba, protože Bohemka se obávala, že další průběh bude připomínat naše poslední zápasy, a ztrácela půdu pod nohama. Bohužel jsme nedokázali proměnit některou ze spousty šancí, které jsme si vytvořili, a Bohemka v závěru rozhodla o svém těsném vítězství. Zápas pravdy jsme nezvládli, chybělo nám málo a placka byla na krku, ale to se holt stává. V kontextu pozdějšího vývoje medailových bojů si troufám říct, že šlo o předčasné finále, ale to je tak všechno, čím se pro tentokrát můžeme utěšovat. Přesto kluci hlavu vzhůru.

V pozici pisálka není čas plakat nad rozlitým mlékem a tak se rychle přesouváme za Mlži a jejich semifinálovou bitvou …


BA Mlži vs. Kanonýři Kladno 4:1

Pikantní zápas, kde je soupeři ze skupiny co oplácet. Skóre otevřela až naše přesilová hra a krátce na to jsme přidali i druhou branku. V čase, kdy se lámal zápas na dvě půlky, jsme měli slušné vedení 3:0, ale co hlavně, určovali jsme tempo utkání a překvapivě kombinačně soupeře drtivě přehrávali. Ve druhé části se obraz neměnil, přidali jsme gól a Kladno sáhlo už 5min před koncem ke hře bez brankáře. To jim přineslo kosmetickou úpravu výsledku. Až do konce to u nich vypadalo jako v Pyšné princezně „Odvolávám co jsem slíbil a slibuji, co jsem odvolal“. Ale ani v šesti už nedokázali výborně bránící pětici s Lukym v zádech přehrát. Naopak my jsme měli několikrát možnost poslat míček do opuštěné klece, ale trestuhodně jsme ji míjeli. Drobnou komplikací bylo naše vyloučení půl minuty před koncem, ale ani šest na čtyři Kladnu nepomohlo a výsledek zůstal nezměněn. Šlapali jsme fakt parádně, zastupovali jsme, Luky měl zavřeno a nedovolil žádný výprodej. Kladno bylo jako opařené a odplata za prohru ve skupině byla dvakrát sladká. Troufám si říct, že tohle byl náš minimálně jeden z nejlepších zápasů, které jsme kdy sehráli, opravdu skvělé týmové představení!

Dokráčeli jsme na samotný konec turnaje, a jestli si sáhneme na metu nejvyšší, máme ve svých rukách…BA Mlži vs. Brno Bulldogs 4:3

Vedení jsme se ujali gólem, jaký nikdo neviděl, teda aspoň já ne, ale gesto rozhodčího bylo okamžité a naprosto nevýmluvné, balónek byl za čárou. Jak už to tak bývá, netrvalo dlouho a bylo srovnáno. V oslabení se Bulldogs prosadili ještě jednou a tak v polovině zápasu jsme prohrávali 1:2. Hned na začátku závěrečného dějství jsme srovnali a rychle šli do vedení. Ale o tři minuty později při hašení brejkového protiútoku jsme si vykoledovali trestné střílení a bylo zase vyrovnáno. Byla to bitva a nad slunce jasnější, že o tom, kdo bude brát zlato, rozhodne větší než malá porce štěstíčka. Ta naštěstí přišla na naši stranu. Minutu a půl před koncem poslal Hynek míček do brankoviště, Vojta se nerozpakoval a z první ho poslal pod padajícího gólmana. Zbytek času jsme zkušeně, hlavně zásluhou Vašíka sehráli na balónku za bránou soupeře a nedopřáli tak Bulldogs možnost odvolat gólmana a pokusit se o vyrovnání.

Než dám prostor k vyjádření oběma realizačním týmům. Chtěl bych všem poděkovat a to jak trenérům, tak hráčům obou týmů za předvedené výkony. Jeden tým samozřejmě nemá důvod k radosti, ale já věřím, že to příště vyjde, máte na to.

Co se týká nově složeného týmu Mlžů Black, tak musím říct, že to vypadá herně moc pěkně, samozřejmě tam mezery jsou a bude třeba zapracovat na udržení laťky, tak aby nekolísala, ale to jsou úkoly, které mají a vždy budou mít trenéři každého týmu. Takže pánové za tenhle turnaj velký klobouček a gratulace ke zlaté placce! Doufám, že si to na dalších turnajích ještě zopakujete.

Nejdříve dáme prostor těm méně šťastným a za Strže si shrnutí vezme na starost Aui. „Ahoj Bleci, se staršími žáky jsme absolvovali turnaj PFC a očekávání jsme měli medajlová, jak by také ne, když jsme v zimě byli na PFC třetí. Až na malé zaváhání ve skupině vše nasvědčovalo tomu, že se do medajlových soubojů dostaneme i tentokrát. Nicméně nám turnajový pavouk vybral na začátek vyřazovacích bojů velmi kvalitního soupeře, který odehrál ve starších žácích tento rok skvělou sezónu a to Bohemku. Souboj to byl lítý. Kluci se nedali a bojovali až do konce, ale nakonec přálo štěstí Bohemce a tak jsme ji v těsném souboji podlehli... I tak hodnotím turnaj kladně, přeci jenom nemůžeme mít medajle pořád, ale odehráli jsme několik kvalitních zápasů, které nás posunuli dál.“

A nyní přivítejme tiskového mluvčího zlatého týmu! Ahoj Robine, tady je tvůj prostor na zhodnocení. „Za celý turnaj bych chtěl kluky pochválit. Emočně to bylo jak pro mě, tak pro kluky nahoru dolu a po sobotních dopoledních zápasech jsme byli v menším rozkladu, ale i tím si musí projít. Naštěstí jsme dostali druhou šanci, o které jsme věděli, že ji půjdeme na sto procent využít a vyždímat z ní všechno, co jde. Chtěl bych vyzdvihnout semifinálový zápas proti Kladnu, kdy se kluci vůbec nezalekli a předvedli opravdu skoro bezchybný výkon. Ve finále na nás byla ze začátku znát trochu nervozita, ale jsem rád, že jsme i to zvládli a máme tak turnaj se super příběhem. Díky klukům a rodičům za povedený turnaj.“

A to je po náročném zlatém víkendu PFC Spring všechno. Ještě jednou díky všem a Bleci držme se!

DYCKY BLACK!

Romič