445_20230522_185343.jpeg

Zlatý hattrick na Göteborg Cupu

Zlato, zlato a znovu zlato. Přesně takto se dá nejlépe popsat účast BLACK ANGELS na švédském Göteborg Cupu. Tři černobílé týmy si podmanily celý turnaj a žádný z nich si domů neodvážel nic jiného než zlato. Na cestě za nejvyššími příčkami se jim podařilo zdolat třeba i Pixbo.

Tři týmy odjely ve středu odpoledne týmovým autobusem do švédského Göteborgu. Turnaj, kde dříve účinkovaly pouze švédské týmy, nabral mezinárodní nádech, když se do něj přidal tým z jiné země TOP 4 světového florbalu. Black Angels byli jediným zástupcem zahraničních týmů a nutno říct, že ostudu rozhodně nedělali.

2011 a 2012

Nejmladší členové výpravy rozhodně neměli největší časové vytížení, zato měli možnost poznat spoustu z města. První zápas byl naplánovaný až na sobotu, a proto měli naši hráči necelé dva dny na poznání města nebo na nákupy ve slavném florbalovém obchodě Klubbhusetu. V mezičase měli také šanci zafandit dalším týmům svého klubu a do akce se vrhli v třetí den ráno.

Mezi svými rivaly nepotkali žádného pořádného vyzyvatele a své soupeře drtili, jak jen to šlo. Z každého zápasu udělali jednoznačnou záležitost a s celkovým skóre 58:4 si bez ztráty kytičky podmanili celý turnaj.

2010

Hráči ročníku 2010 vstoupili do turnaje v pátek ráno proti týmu Kärra IBK a také spustili tornádo gólů. Se svým prvním soupeřem si poradili výsledkem 8:0 a všem svým budoucím vyzyvatelům tak vzkázali, že ve své kategorii kralují oni. Podobně jako náš nejmladší tým neměli se svými soupeři problémy. Paradoxně nejtěžší zkouškou byl zápas s týmem, který po základní části skončil na posledním místě, nakonec vyhráli 3:1.

Díky vítezství ve skupině si zajistili přímý postup do finále, kde se proti nim postavil tým, který jejich pouť turnajem otevřel –⁠ Kärra IBK. Pohádka skončila tak, jak začala. Bleci dominovali a po celý zápas byli jasně lepší. Konečný výsledek 10:3 pak znamenal zlato na krku a začátek oslav. Druhé zlato máme, pojďme to dokončit!

Starší žáci

Nejstarší kategorie začala turnaj jako první. Už ve čtvrtek večer se utkali s týmem IBF Älvstranden a ani oni neměli s prvním zápasem potíže. Nicméně ale tým starších žáků byl jediný reprezentant BA, který v turnaji zažil krizi a zaznamenal porážku. Ve třetím zápase hráči nestačili na družstvo Varla IBK a následně ani na tým slavného Pixba. Čtvrté místo ale stačilo na postup do semifinále, kde se potkali s vítězem skupiny Lindås Rasta IBK P09. Těsný zápas, který byl napínavý až do samotného konce. Bleci se dostali díky gólům Kryštofa Péče a Matěje Kostihy do vedení 2:0. Soupeř dokázal pouze snížit a konečný výsledek 2:1 tak znamenal odvetu proti Pixbu.

Zápas s Pixbem v základní části skončil vítezstvím soupeře 3:5. Playoff je ale jiná soutěž a finále Göteborg cupu v kategorii starších žáků to potvrdilo. Zápas vyrovnaný až do samotného konce musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty nakonec dospěly až do chvíle, kdy rozhodující gól vstřelil Vojtěch Bohatý. V rozhodujícím nájezdu ujel hráči Pixba míček a brankář Max Munduch s téměř beznadějnou střelou už neměl sebemenší problém.

Vítězné týmy dorazily dnes okolo jedenácté hodiny dopoledne na autobusové nádraží do Letňan, kde za mohutného skandování rodičů všem přítomným představily ukořistěný pohár a medaile. Celá organizace je na naše hráče pyšná a doufáme, že další podobné úspěchy budou rychle následovat.