Black Angels
BLACK ANGELSPardubice
ne 10. 3. 2024 18:00 @ SH Štěrboholy, Livesport Superliga, 2. kolo

Bleci srovnali sérii se Sokoly

Sobotní utkání Blekům příliš nevyšlo, když je v prodloužení zdolal Jakub Šimák, který tak uzmul vedení v sérii 1:0 pro Pardubice. Hráči Angels tak byli odhodlaní stav této play-down série srovnat. V řádcích níže se dozvíte, zda se to domácím hráčům povedlo.

Úvod druhého klání se nesl v klidnějším duchu. V kontextu sobotního utkání šli Bleci do zápasu s mnohem větší aktivitou, což bylo na hřišti jednoznačně vidět. Ve čtvrté minutě si poprvé sáhnul na míček i domácí Matiášek, který vykryl pokus jednoho z útočníků Pardubic. O nějakou dobu později mohl Burian poslat BA do vedení, nastřelil však jenom brankovou konstrukci za Halešem. Opět velká šance Angels, Vinklera však vychytal Haleš. Následovala pasáž, kdy se střídaly šance na obou stranách palubovky, ty daly vyniknout pouze maskovaným mužům, kteří své celky držely nadále nad vodou. Po 20 minutách hry se tak do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Ani druhá část nezačala příliš divoce. Do první šance se dostal pardubický Šimák, jeho pokus mu však nevyšel dle představ. Následovalo několik šancí domácích BLACK ANGELS, ani jejich pokusy neměly brankové parametry. V čase 27:29 byl vyloučen Vojtěch Novotný za bránění ve hře a Bleci tak museli jít do čtyř hráčů. I přes několik šancí se domácí čtveřice dokázala tlaku Pardubic ubránit.

Ke konci prostřední třetiny se na obou stranách hřiště vystřídaly nebezpečné šance, opět se ale zaskvěli brankáři, kteří vytáhli parádní zákroky, díky kterým tak nadále platil bezbrankový stav. Bylo jasně vidět, že týmy jsou po včerejším utkání značně opatrnější a snaží se vyvarovat větším chybám, které by mohly vést ke skórování soupeřícího celku. Po 40 minutách na tabuli stále svítil stav 0:0.

Nakonec tedy až závěrečná část nabídla vstřelené branky. O tu první se v čase 44:57 postaral Matěj Boček, jenž po asistenci Čáslavy poslal Bleky do vedení 1:0. Hubené vedení se BA příliš nelíbilo, což dalším gólem stvrdil ke konci 50. minuty Radek Hanák, který tečoval Neklanovu ránu těsně před Halešem, který se za odkloněnou ránou za jeho záda pouze ohlížel. Ani po druhé trefě Blekům střelný prach nevyschl a v polovině 51. minuty navýšil již na 3:0 Matouš Burian. Ten však předvedl parádní fintu - florbalku si prostrčil mezi nohy a zakončil do horního růžku Halešovy branky a dal tak vzpomenout na legendární gól Tomáše Hertla v NHL, v současné době již hráče Vegas Golden Knights.

O zhruba 3 minuty později dal ještě Sokolům naději Radek Drba, který zvládl překonat Matiáška, jenž čisté konto držel dlouhých 53 minut a 12 sekund! Od 57. minuty to Pardubice zkoušeli v šesti hráčích v poli, avšak ani tento risk nepřinesl kýžené ovoce a Sokoli tak na půdě štěrboholské arény padli 1:3 a domácí se mohli radovat z vítězství a především ze srovnání play-down série na 1:1.

Další zápasy nás čekají příští víkend na půdě SH Dašická, kde se opět odehrají 2 duely. Uvidíme, zda se Bleci dostanou do vedení nebo zda se série do Prahy vrátí opět za nerozhodného stavu. Děkujeme fanouškům za podporu!