Black Angels
BLACK ANGELSČ. Lípa
ne 11. 2. 2024 16:00 @ Městská SH Louny, Livesport Superliga, 23. kolo

Muži si poradili s Českou Lípou

Muži A dnes v Městské sportovní hale v Lounech vyzvali hráče České Lípy. V tomto utkání BLACK ANGELS potřebovali nutně bodovat, aby nevypadli ze závodu o play off. Jak zápas probíhal, se dozvíte v řádcích níže.

Začátek tohoto klání patřil jasně BLACK ANGELS, kteří v úvodních minutách několikrát prověřili Dvořákovu pozornost, ten však na jejich pokusy vždy nalezl odpověď. K největší šanci se na konci 2. minuty dostal Jakub Hromada, i jeho však vychytal Jan Dvořák skvělým zákrokem. O 2 minuty později se musel vytáhnout i Ondřej Matiášek, jenž vystavil stopku kombinaci Trčky s Vavruškou a připsal si tak první úspěšný zákrok v tomto duelu.

O úvodní branku tohoto utkání se v čase 05:56 postaral Radek Krajcigr, jenž zužitkoval pasu z hole Kopiče a poslal hosty do vedení 1:0. Vedení českolipským nevydrželo příliš dlouho, jelikož už v čase 07:38 využil špatné rozehrávky soupeře Jakub Hromada a prostřelil hostujícího Dvořáka pod jeho levou rukou a srovnal stav utkání na 1:1. Ani ne o minutu poté, Jakub Renčín našel perfektní přihrávkou svého jmenovce Hromadu, který před brankou dokonal jednoduchou práci a zvýšil tak svým druhým gólem na 2:1 pro domácí Bleky.

Nejprve se na začátku 11. minuty do nebezpečné šance dostal Václav Vavruška, jemuž ve skórování zabránil fantastický Matiášek, který zasáhl svou maskou. Následně se Bleci dostali do útoku, od pravého mantinelu přihrával přes osu hřiště Daniel Ludvík, jenž svým pasem nalezl hůl Kuby Renčína a rázem byl stav tohoto zápasu 3:1 pro BA. V čase 14:26 byl vyloučen Radek Krajcigr na 2 minuty za hrubost. Přesilová hra se však domácím Blekům vůbec nepodařila. Naopak v čase 18:19 si na 2 minuty musel sednout Filip Neklan za držení. Lípa si vytvořila několik šancí, tu největší však Ondřej Matiášek zlikvidoval fantastickým zákrokem 8 vteřin před koncem. Do prostřední části se tak šlo za stavu 3:1 pro BLACK ANGELS.

Druhou periodu načali lépe hráči České Lípy, kteří 12 vteřin po úvodním buly snížili na 2:3. Následovala pasáž, kdy se střídaly šance na obou stranách, branku žádná z nich však nepřinesla. Na konci 29. minuty srovnal stav utkání na 3:3 Václav Vavruška. Při těchto brankových situacích bylo jasně vidět, že hostující Česká Lípa má jasně navrch. V čase 31:16 dostali domácí k dispozici trestné střílení, na kterém se proti sobě postavili Matouš Burian a Daniel Jukl. Úspěšnější byl domácí Burian, který tak vrátil Blekům vedení gólem na 4:3.

Hubené vedení nevydrželo Blekům příliš dlouho, ke konci 34. minuty vyrovnal stav utkání Vladimír Trčka, jenž se prosadil pod nohou Ondry Matiáška. Následně mohl Radek Hanák otočit stav utkání na svou stranu, avšak jeho střela skončila pouze na tyčce Dvořákovy branky. Poslední větší šanci v této třetině měla nakonec hostující Lípa, závar před domácí brankou nakonec skončil střelou mimo branku a po 40 minutách se tak do šaten šlo za vyrovnaného skóre 4:4.

Závěrečná část dlouho nenabídla brankovou radost, vystřídaly se šance na obou stranách, žádná z nich však brankou neskončila. V polovině 50. minuty se na trestnou lavici odebral Radek Krajcigr na 2 minuty za hru vysokou holí. Přibližně po minutě zužitkoval početní výhodu Jakub Hromada, který z dálky prostřelil jak obranný blok, tak i gólmana Dvořáka.

O chvíli později přidal Tomáš Čáslava branku na 6:4. Útočník s 34 na zádech se na polovině zmocnil odraženého míčku a vyslal nechytatelnou střelu na vzdálenější tyčku nad nohu Dvořáka, jenž proti Čáslavově projektilu neměl příliš mnoho šancí. Ani desátým gólem v zápase se ofenzíva BLACK ANGELS nezastavila a v čase 54:58 dorazil Hanákovu střelu Matouš Burian. Po této brance si Česká Lípa vybrala oddechový čas.

Následně to hostující celek zkusil v šesti hráčích v poli. V polovině 57. minuty vytáhl Štěpán Slaný z brankové čáry prakticky jistý gól Marka Fryše a udržel tak tříbrankové manko. Do prázdné branky se mohl prosadit Tomáš Čáslava, který však nesobecky předal míček do lepší střelecké pozice Vojtovi Novotnému, který nekompromisně zavěsil. Střelecký účet zápasu uzavřel v čase 58:53 Radek Hanák, kterému tentokrát přihrával Matouš Burian.

Bleci tak zvládli velmi důležité utkání, ze kterého si před bouřící lounskou halou odnesli 3 body do tabulky, které je posunuly na 23 bodů a jen dvoubodovou ztrátu na desáté SKV, které by rádi překonali díky bodům ze zápasu se Spartou. Tento zápas se odehraje již 23. února od 20 hodin v UNYP Aréně. Následně se Bleci vydají v neděli 25. února zpět do Loun, kde od 17:00 vyzvou pražský Chodov. Děkujeme fanouškům za podporu!