Související zápasy

Black Angels
578_20240315_212016.jpg

PREVIEW: Bleci jedou bojovat do Pardubic

Již zítra se Bleci vydají do Pardubic, kde se za stavu 1:1 pokusí ukořistit vedení v sérii proti Sokolům. O víkendu tam sehrají 2 zápasy, první v sobotu od 18 hodin a v neděli od 17:00. Pojďme se společně podívat na to, jak by se série mohla dále vyvíjet.

Hráči BLACK ANGELS zakončili základní část Livesport Superligy výhrou 6:3 právě nad Sokoly, kteří se následně stali jejich soupeřem do bojů o udržení v Superlize. Pro Bleky to tak bylo příhodné, že se před začátkem série naladili vítězně, avšak ani to nakonec nestačilo na první vítězství v sérii. Úvodní duel této play-down série, který šel po 60 minutách za stavu 6:6 do prodloužení, rozhodl v čase 63:40 Jakub Šimák a poslal tak Pardubice do vedení 1:0.

Druhý zápas se pro domácí Angels již vyvíjel o mnohem lépe, jelikož po 2 třetinách, kdy nepadla ani branka, zvládli závěrečnou část poměrem 3:1. Postupně se trefili Matěj Boček, Radek Hanák a Matouš Burian. Na výhře měl lví podíl i brankář Ondra Matiášek, jenž kryl hned 16 střeleckých pokusů soupeře a dovedl tak svůj tým k vyrovnání této série.

Individuální statistiku vede po 2 kláních Radek Hanák, který si připsal bilanci 3+2. Stejnou střeleckou formu si drží i Matouš Burian, který dvakrát udeřil v úvodním souboji a následně přidal v neděli ještě jednu trefu. Můžeme tedy doufat, že si tito borci přenesou formu i do Pardubic, a že jim to tam bude tento víkend pálit podobně. Mezi třemi tyčemi se doposud objevil jen Ondra Matiášek, který je tak nejvytěžovanějším maskovaným mužem v celém play-down. Naskočil do 2 utkání, ze kterých si odnesl úspěšnost zákroků přes 74 procent a průměr inkasovaných branek zvládl stlačit pod 4 na zápas. Uvidíme, zda jako jednička nastoupí i v zítřejším zápase nebo zda ho vystřídá kolega Daniel Pfeifer.

Pokud bychom se podívali na druhou stranu, tak pro Sokoly bude hrát domácí prostředí, kterého se budou snažit co nejvíce využít a půjde jim o to samé co Blekům - urvat vedení v sérii. Jejich fanouškovská základna se jim v tom jistě bude snažit pomoct, což ostatně dokazuje pravidelně vysoká návštěvnost jejich zápasů.

Kanadské bodování Pardubic v rámci play-down vedou s 3 body Radek Drba (3+0) a Petr Křinka (2+1). Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Martin Haleš, který rovněž nepustil svého mladšího kolegu do branky. Haleš si ze 2 odchytaných klání odnesl bilanci 73,54 % úspěšných zásahů a průměr 7,49 inkasovaných gólů na zápas.

Zítřejší klání nabídne střelecký souboj Radků. Vsítí čtvrtý gól rychleji Hanák z BLACK ANGELS nebo Drba z Pardubic? To se dozvíme již zítra, v sobotu 16. března od 18 hodin. Utkání budete moct sledovat prostřednictvím přenosu na videoplatformě ČF. 

Držte klukům palce!

Související odkazy

Související články

Black Angels
577_20240313_230835.jpg

Bleci srovnali sérii se Sokoly

Sobotní utkání Blekům příliš nevyšlo, když je v prodloužení zdolal Jakub Šimák, který tak uzmul vedení v sérii 1:0 pro Pardubice. Hráči Angels tak byli odhodlaní stav této play-down série srovnat. V řádcích níže se dozvíte, zda se to domácím hráčům povedlo.

576_20240313_225540.jpg

První zápas série pro Pardubice

Mužské áčko v sobotu jen těsně nezvládlo první duel play-down série se Sokoly, za které v prodloužení rozhodl Jakub Šimák a po výsledku 7:6 poslal Pardubice do vedení 1:0 v play-down sérii. Pojďme se společně podívat, jak sobotní zápas probíhal.

574_20240308_113631.jpg

PREVIEW: Black Angels bojují o záchranu, soupeřem jim jsou Pardubice

Po třech úspěšných sezonách, ve kterých se tým Tomáše Janečka dokázal probojovat do čtvrtfinále Livesport Superligy, čekají Black Angels opět tuhé boje o záchranu nejvyšší soutěže. V sérii na čtyři vítězná utkání se proti nim postaví SOKOLI Pardubice. Pro tým, který dokáže vyhrát, je sezona u konce a může se těšit na další rok. Poražený v PLAYDOWN pokračuje a má jistotu, že po sérii s méně šťastným z dvojice BUTCHIS nebo Hurrican Karlovy Vary bude v lepším případě hrát v baráži. V horším případě se přímo propadne do 1. ligy.