Čtyři body pro ženy A

Ženské áčko během dalšího herního víkendu ukořistilo celkem 4 body po jedné výhře a prohře po samostatných nájezdech. V sobotu se postavily proti hráčkám Florbalu Chomutov a v neděli bylo na programu střetnutí s Bivojkami z Litvínova. Pojďme se podívat na průběh zápasů.

Sobotní duel začal ve vysokém tempu a byla vidět aktivita na obou stranách hřiště. První ránu si v druhé minutě připsala hráčka Chomutova, jejíž projektil však skončil v náručí Hanky Kuchařové. I v následujících minutách byl na míčku více Chomutov, domácí obrana však vážnější ohrožení branky nedopustila.

Za domácí se první mohla prosadit Staňková, gólmanka Bačková však byla proti. Cca o minutu později se do podobné šance dostala Ema Košťálová, i tentokrát Bačková odpověděla úspěšným zákrokem. Po této akci byly k vidění šance na obou stranách, žádná z nich však brankové parametry neměla. Ke konci úvodní části se obě gólmanky blýskly skvělými zákroky, díky kterým na tabuli po 20 minutách svítil bezbrankový stav.

Druhá perioda započala v o něco větším tempu než ta předchozí. Na začátku 24. minuty se Chomutov dopustil špatného střídání, za což byl potrestán dvouminutovým trestem. Pokusy domácích v přesilovce byly sice nebezpečné, Bačkovou však příliš neohrozily. I nadále byly k vidění útočné akce na jedné i druhé straně hřiště, žádná z nich vsítěnou brankou neskončila.

Ke konci první poloviny utkání byla vyloučena chomutovská Malecká za nedovolenou vzdálenost. Zhruba po minutě početní výhody se poprvé v zápase prosadila Ema Košťálová, které branku připravila Ester Janušková. Na vyrovnání stavu diváci v hale nemuseli čekat příliš dlouho, o 3 minuty později po hezké akci na 1:1 upravila Malecká. Jakoby tato branka nakopla chomutovské hráčky, protože o další minutu později se v čase 34:51 podruhé v duelu trefila Malecká. O chvíli později mohla vyrovnat stav Chaloupecká, naneštěstí mířila nad branku Bačkové.

V závěru prostřední části opět vynikaly gólmanky obou celků. K poslední střele se 10 vteřin před koncem dostala domácí Majerová, která orazítkovala břevno. Po 40 minutách hry se do šaten šlo za stavu 2:1 pro hostující Chomutov.

Závěrečná dvacetiminutovka započala nedovoleným zákrokem jedné z chomutovských hráček, který byl sudími ohodnocen nařízeným trestným střílením, které však neproměnila Eliška Nová. V čase 41:56 byla vyloučena Markéta Bártová na 2 minuty za sekání. Domácí celek dostal k dispozici další přesilovku, která bohužel branku Blekům nepřinesla. Po zhruba 20 vteřinách se do brejku dostala Adriana Hýsková, která se proti Kuchařové nemýlila. Hosté se tak po 2 minutách hry ujaly vedení 3:1.

V zápase byl vidět špatná disciplína hostujících florbalistek, což v čase 44:25 potvrdila Prontekerová sekáním. Tentokrát se za domácí celek prosadila Eliška Nová a upravila na 2:3. Vyrovnávací branka přišla velmi záhy. Po souhře Januškové a Koželuhové, se přesně trefila druhá jmenovaná a v čase 46:18 bylo vyrovnáno.

Domácí hráčky se podruhé nadechly a na hřišti se váhy překlopily na druhou stranu. Tři minuty před koncem parádní střelou poslala Ester Janušková svůj celek do vedení 4:3. Necelou minutu před závěrečným hvizdem si hosté vybrali oddechový čas, aby trenér Chomutova rozdal pokyny pro hru v šesti. Jeho plán vyšel a v čase 59:35 na 4:4 srovnala Markéta Prontekerová.

O bonusovém bodu mělo rozhodnout prodloužení. Po půl minutě hry se nedovoleného zákroku dopustila Hýsková a domácí Angels tak mohly díky početní výhodě rozhodnout. Oba dva celky měly příležitost rozhodnout, utkání ale ukončily až samostatné nájezdy. V těch byly úspěšnější hostující hráčky, které se zvládly prosadit. Naopak Bačková pokusy Koželuhové a Košťálové zlikvidovala. BA si tak z tohoto duelu odnesly po prohře 4:5 po nájezdech pouhý bod.

O den později čekal na holky reparát v podobě duelu s Bivojkami z Litvínova. Do zápasu vstoupily hráčky BLACK ANGELS o něco lépe. I přesto musela Hana Kuchařová likvidovat střelu jedné z Bivojek. Gólovou radost poprvé prožily hráčky BA, za které se prosadila kapitánka Nová, jejíž střela skončila za zády gólmanky Litvínova i díky dobré cloně od jedné ze spoluhráček.

V čase 03:29 byla vyloučena hostující Flachsová za sekání. Třicet vteřin před jejím návratem na palubovku na 2:0 zvýšila Eliška Koželuhová. Následně se hra přelévala z útoku do obrany a diváci v hale byli svědky svižného florbalu. Na začátku 8. minuty byla nejprve 2 minutami potrestána Eliška Koželuhová za blokování florbalky, později ji na trestnou lavici následovala Ema Košťálová za nedovolenou vzdálenost.

Domácí tak musely bránit pouze ve třech, což se jim naštěstí dařilo. V čase 08:23 se za nedovolenou vzdálenost odebrala na trestnou lavici hostující Šalátová. Pro BA to znamenalo oslabení 4 na 5, které nakonec úspěšně odbránily. V polovině 12. minuty faulovala litvínovská Tancošová a Bleci tak dostaly k dispozici početní výhodu. To. co se Bivojkám nedařilo v rámci dvojnásobné přesilovky, se Košťálové povedlo při klasické početní výhodě po 10 vteřinách. Díky její trefě se domácí ujaly již tříbrankového vedení. Po vstřelení gólu mohly BA poprvé inkasovat, ale Kuchařová vytáhla parádním zákrokem pokus Vytrhlíkové nad branku.

Jakoby platilo pravidlo - nedáš, dostaneš. Livorová tvrdým projektilem navýšila již na čtyřgólový náskok. Zhruba po minutě se hráčky hostí mohly radovat z prvního gólu v zápase, který tak trochu smolným způsobem zapadl až za záda Kuchařové. Do konce úvodní části se do šance dostaly pouze hráčky Angels, žádnou další branku však nepřidaly.

Začátek prostřední části BA trošku zaskočil, naštěstí pozorná Kuchařová nebezpečný pokus hostí zlikvidovala. Útočná akce v podání dvojice Chaloupecká - Fricová již branku přinesla. Druhá jmenovaná vymetla všechny pavučiny za zády gólmanky Kalousové. V čase 23:06 na 6:1 z pohledu domácích navýšila Anna Staňková. Zhruba o další minutu později upravila již na 7:1 Eliška Podoláková. Její gólovou radost překazilo o pár minut později dvouminutové vyloučení za nedovolené vrážení.

Pětice Litvínova ihned začala kombinovat a vytvořila si množství nebezpečných šancí. Naštěstí pro domácí Angels byla v bráně famózní Hanka Kuchařová, která parádními zákroky deptala útočnice Litvínova. I díky ní domácí přežili oslabení bez inkasování a ke konci 29. minuty se opět hrálo pět na pět.

V čase 29:50 stáhla domácí náskok litvínovská Vytrhlíková, jež svým projektilem snížila na 2:7. Následující minuty se hra přelévala nahoru dolů. Branka padla až těsně před koncem prostřední části. Šestibrankový náskok vrátila Blekům 28 vteřin před koncem Ester Janušková.

Po 40 minutách hry se do šaten odcházelo za stavu 8:2 pro domácí BLACK ANGELS. Je ale nutné podotknout, že střelecky byly aktivní obě strany, což dokládá i samotná statistika - 15:13 pro Angels. Pražský celek tak v této třetině držela nad vodou brankářka Hana Kuchařová.

Závěrečná perioda začala tlakem domácích hráček. Po pár minutách se do vážné šance dostaly i Bivojky, narazily však do zdi v podobě Kuchařové, která jejich pokus zneškodnila. Vysoké tempo pokračovalo i nadále, což bylo na hřišti vidět. Postupem času byla na hráčkách vidna počínající únava, což vyústilo v chyby na obou stranách. Na začátku 49. minuty musela tlak Angels zastavit nedovoleným zákrokem Tereza Šalátová. Po minutě z početní výhody se po pasu Folkové prosadila Bára Livorová.

V polovině 53. minuty byla vyloučena Lucie Svobodová a domácí se tak musely bránit. Bivojky ihned roztočily přesilovkový kolotoč ve snaze zvrátit vývoj utkání. Čtveřice Bleků oslabení úspěšně odbránila a prakticky ihned po konci oslabení dostaly k dispozici přesilovku. Tereza Šalátová se již podruhé dopustila faulu a v čase 54:26 vystřídala Svobodovou na trestné lavici. Angels to trvalo pouhých 15 vteřin a Eliška Nová vsítila 10. branku domácího celku.

Závěr utkání ještě přineslo menší drama. V čase 58:14 byla vyloučena Eliška Podoláková za sekání. Navíc bylo nařízeno trestné střílení, které však Nela Havlínová neproměnila a domácí tak uhájily vítězství konečným poměrem 10:2.

Pro ženy BA to nebyl špatný víkend, který nakonec zakončily ziskem 4 bodů. Je třeba doufat, že příště to bude za plný počet 6 bodů. Držte holkám palce.