476_20230826_023700.jpg

Ženy čeká první pohárové klání

Ženské áčko čeká již zítra úvodní kolo Poháru Českého florbalu, kdy se od 15:30 postaví proti domácímu Liberci. Pojďme se společně podívat na preview zápasu.

Ženy A prošly během letní pauzy určitými změnami. Šéftrenérka ženské složky před ročníkem 2023/24 posílila sestavu o dost zkušených hráček. Z kunratického Startu98 přichází do pole Veronika Balejová, Karolína Laura Hornová, Anežka Pěnkavová, Zuzana Merkvartová a sestry Sabina a Vanda Šnajberkovy. Mezi třemi tyčemi tým posílí Šárka Černá, která do BLACK ANGELS přestoupila z pražského Chodova, odkud do BA míří i Alžběta Pěnkavová, sestra Anežky. 

Trenéři tak nenechávají nic náhodě a nejen svým fanouškům tímto posílením dávají jasný vzkaz, že v letošní sezóně budou mířit ještě dál. Tyto posily by měly do kabiny Bleků dodat potřebné zkušenosti, které jsou třeba k postupu do Extraligy žen, což je jasný cíl pro právě začínající sezónu 2023/24.

Pokud bychom se podívali na pohárového soupeře z Liberce, tak na jejich soupisce se žádné změny neudály. Tento mladý extraligový tým bude v dalším roce sbírat zkušenosti v nejvyšší tuzemské soutěži. V libereckém dresu se bude po hřišti prohánět teprve šestnáctiletá reprezentantka Karolína Klubalová. 

Tento zápas bude také zajímavý tím, že v dresu Liberce možná nastoupí bývalá brankářka BLACK ANGELS Aneta Fryčová, která bude na severu Čech kroutit již svou druhou sezonu.

Druhé utkání holky odehrají od 18:30, kdy se ve stejné hale postaví proti hráčkám SKV. S těmi se v loňské sezóně potkávaly v 1. lize žen. Vzájemná bilance byla vyrovnaná, první duel těsně (7:6) zvládly hráčky Angels, body z druhého klání šly za jejich soupeřkami po prohře 4:6.

Další motivací pro ženy je jistě i loňský průběh Poháru ČF. Ačkoliv je to již nějakou dobu, vysoká prohra 1:10 ve 3. kole s Tatranem Střešovice jim určitě zůstala v hlavách a letos se budou snažit projít co nejdále. 

Držte holkám palce na jejich pohárové cestě!

DYCKY BLACK!