520_20231114_150359.jpg

ROZHOVOR: Alice Jirásková o juniorském EFT 2023

Na konci října na juniorském EFT 2023 ve finském Turku reprezentovala BLACK ANGELS Alice Jirásková. Naše juniorka si zde v utkání se Švédskem odbyla premiéru v reprezentačním dresu. Jaká byla první reprezentační zkušenost sedmnáctileté obránkyně se dozvíte v rozhovoru níže.

1) Ahoj Alice, moc gratuluji k prvnímu reprezentačnímu startu. Jak ses při svém debutu v dresu s lvíčkem na prsou cítila?

Ahoj, na debut jsem se určitě těšila. Ze začátku jsem cítila trochu nervozitu, ale ta později opadla a zápasy jsem si užila naplno.

2) Jak probíhal váš zápasový den? Máš nějaký speciální rituál?

Zápasy jsme měly brzo ráno, a proto jsme musely rychle vstát, nasnídat se a honem do autobusu, který nás přivezl přímo před halu. Po zápase jsme se pro změnu věnovaly regeneraci a meetingům ohledně zápasů. Večer jsme potom společně podporovaly u obrazovek ženy. Co se rituálů týče, tak žádný „zajímavý" nemám. Jenom si vždycky ráda dám něco sladkého před zápasem, abych byla dobře naladěna a měla plno energie.

3) V týmu jsi potkala své bývalé spoluhráčky z BLACK ANGELS – brankářku Elišku Svrčkovou a útočnice Nikolu Štekerovou a Lindu Fuchsovou. Bylo pro tebe lepší, že v týmu někoho znáš, někoho, s kým si více rozumíš více nebo se bavíš se všemi bez rozdílu?

Určitě. Je příjemné, když je v týmu někdo, koho člověk lépe zná a umí se s ním navzájem podpořit.


4) Měla jsi v hlavě i první kanadský bod za reprezentaci?

Párkrát jsem na to pomyslela, že by bylo fajn se na začátek hned takto ukázat, ale nervózní jsem určitě kvůli tomu nebyla. Soustředila jsem se hlavně na celkový výkon.

5) Jak bys celkově hodnotila celý turnaj, jak z pohledu týmového, tak i z toho individuálního?

Z týmového hlediska to byl super výkon. Porazit Finky a Švýcarky a sehrát vyrovnané utkání se Švédkami je rozhodně úspěch. Individuální stránka je na posouzení trenérů, ale řekla bych, že jsem se svým výkonem poměrně spokojená.

6) Ačkoliv je ještě daleko, přemýšlíš nad následujícím MS juniorek, které se odehraje v květnu 2024 ve finském Lahti?

Samozřejmě bych byla ráda, kdybych na MS juniorek byla nominována, ale je to ještě dlouhá cesta a konkurence je veliká, takže je důležité na sobě pořád pracovat a neusnout na vavřínech.

Ještě jednou moc gratuluji a doufám, že tě v reprezentačním dresu budeme moci vídat čím dál častěji.

Díky za rozhovor a Bleci ahoj!