Ženy berou z víkendu 3 body

Ženské áčko odehrálo tento víkend 2 zápasy. Nejprve se holky v sobotu postavily proti FBŠ Slavii Plzeň, se kterou sehrály vyrovnanou bitvu, na jejímž konci byly šťastnější hráčky Plzně. V neděli pak bojovaly o body v pražském derby s Panthers. Pojďme se podívat, jak zápasy probíhaly.

Sobotní duel s Plzní byl od začátku do konce napínavý. Na začátku šesté minuty se mohly hráčky BLACK ANGELS dostat do vedení, jejich snahu jim však v čase 05:14 nedovoleným zákrokem překazila domácí Lejbová, která tak Blekům darovala první přesilovou hru utkání. I přes několik šancí dokázala domácí obrana odolat přesilovkovému náporu BA a následně se opět hrálo ve stejném počtu na obou stranách.

O úvodní branku zápasu se postarala plzeňská Duchková, která otevřela skóre střelou z hrany velkého brankoviště v čase 10:17. O chvíli později si Duchková chtěla připsat další branku, tentokrát ji ale Markéta Antalová vychytala. Na dalekonosnou střelu z hole Kamily Kaslové však Antalová nezvládla reagovat a domácí tak šly do vedení 2:0. O cca 2 minuty později již na 3:0 upravila Ježdíková.

Třetí inkasovaná branka jakoby probrala hostující hráčky, za které se o 30 vteřin později prosadila Ema Košťálová a upravila stav utkání na 1:3. Půl minuty poté zkorigovala na rozdíl jediné branky Vanda Šnajberková. Do šaten se po prvních 20 minutách šlo za stavu 3:2 pro domácí celek.

Prostřední část tolik gólů nenabídla. V čase 26:29 byla na 2 minuty vyloučena Sabina Šnajberková za nedovolené vrážení. Hostující čtveřice zvládla oslabení ubránit a opět se tak hrálo 5 na 5. Na začátku 34. minuty srovnala stav utkání Markéta Baťková a po druhé třetině tak na tabuli svítil nerozhodný stav 3:3.

Třetí třetinu začaly aktivněji hráčky BLACK ANGELS, které nepouštěly domácí Plzeň z obranné poloviny. Ani delší útočný tlak však rozdílovou branku bohužel nepřinesl. Následovala pasáž, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Rozdílovou a zároveň i vítěznou branku vsítila v čase 58:57 Kamila Kaslová, která po pasu od Špetové mířila do poloprázdné branky. Po inkasování si hostující BA vzaly oddechový čas, avšak ve zbývající minutě stav utkání již nezvrátily a odcházely tak po těsné porážce 3:4.

Na sobotní prohru hráčky Angels rychle zapomněly a v neděli už to byl úplně jiný zápas. Úvodní třetinu ovládly hostující BA jasným poměrem 5:0, kdy se postupně prosadily Veronika Balejová, Sabina Šnajberková, Eliška Koželuhová, Vendula Kolkusová a již podruhé v zápase Eliška Koželuhová. V čase 18:39 byla vyloučena Lucie Svobodová, ale svěřenkyně Anet Jarolímové oslabení úspěšně ubránily a udržely si tak vedení 5:0.

Začátek druhé periody pokračoval ve stejném tempu a už po minutě hry zvýšila na  6:0 Veronika Balejová. O další 4 minuty později upravila na rozdíl 7 gólů Adriana Fricová. Domácí hráčky se ale odmítaly vzdát. V 31. minutě na 1:7 snížila Lucie Šindelářová. Po dalších 2 minutách korigovala Zubová na 2:7. Najednou hostující hráčky vypadly z tempa a po 8 vteřinách po vhazování inkasovaly potřetí, tentokrát z hole Pavlicové. Pětibrankový náskok vrátila Blekům v čase 34:49 Sabina Šnajberková.

Následovalo vyloučení na straně Panthers, za které si šla odpočinout bývalá hráčka BA Barbara Livorová za špatné střídání. I přesto, že si BLACK ANGELS vytvořily více šancí, tak nedokázaly přesilovku využít. Půl minuty před koncem třetiny se ale prosadila Zuzana Mervartová a do šaten se po 40 minutách šlo za stavu 9:3 pro BA.

V závěrečné části si na gólovou radost diváci museli počkat 10 minut a 58 vteřin, kdy na 4:9 upravila domácí Pavlicová. Na její branku rázem odpověděla za hosty Veronika Balejová, jež se přesně trefila 18 vteřin poté a zkompletovala tak svůj hattrick. Následovala další početní výhoda pro hostující BA, které ani tentokrát však výhodu nezužitkovaly. Nicméně v čase 57:15 uzavřela stav utkání na 11:4 Veronika Balejová svým čtvrtým gólem.

Holky si tak z víkendu odnášejí 3 body do tabulky, díky kterým si upevnily 1. pozici v tabulce 1. ligy žen a na druhý Chomutov drží náskok 2 bodů. Další zápas je čeká 24. listopadu, kdy se od 20 hodin postaví v SH ZŠ Nehvizdy místním Prague Tigers. Držte holkám palce do dalších utkání!