523_20231110_201552.jpg

PREVIEW: Ženy proti Plzni a Panthers

Ženské áčko se tento víkend postaví ke 2 zápasům. Nejprve v sobotu odcestují do Plzně, kde od 15:30 svedou souboj s místní Slavií. Následně se v neděli ve stejný čas utkají s Panthers Praha v SH ZŠ Rudná. Pojďme se společně podívat na víkendové preview.

BLACK ANGELS si na konci října díky výhře 15:3 nad Novým Strašecím a 4:3 po samostatných nájezdech nad Chomutovem pojistily první příčku v 1. lize žen, kterou momentálně zaujímají s celkovým počtem 28 bodů. Po 10 odehraných kolech drží dvoubodový náskok na druhý Florbal Chomutov.

Bodování pražského celku vede Veronika Balejová s 20 zápisy za 10 gólů a stejný počet asistencí. S 10 gólovými nahrávkami je zároveň nejlepší asistentkou BA. Pozici top kanonýrky zaujímá s 13 přesnými zásahy Markéta Baťková. 

Mezi třemi tyčemi se střídá dvojice Markéta Antalová a Šárka Černá. Dvaadvacetiletá Antalová zasáhla do 10 klání, ze kterých si odnesla úspěšnost zákroků 76,92 procent a průměr 5,35 inkasovaných branek na zápas. O něco lepší čísla má ze stejného počtu odchytaných zápasů Šárka Černá. Devatenáctiletá brankářka obdržela průměrně 3 góly na zápas a kryla 88 % střel soupeřek, což jí ve statistice mezi ostatními gólmankami v lize řadí na 3. místo.

FBŠ Slavia Plzeň se nachází s 20 body na 6. místě v tabulce 1. ligy žen. Kanadskému bodování týmu kraluje Victoria Binědová s 18 body za 12 branek a 6 asistencí. Devatenáctiletá Binědová je zároveň nejlepší střelkyní i nahrávačkou plzeňského týmu. Devět zápasů si rozdělil hned čtyřlístek brankářek - Kristýna Votýpková, Kateřina Valečková, Anna Urbanová a Kateřina Holečková. 

Po 3 utkáních odchytaly Votýpková a Valečková, které si odnesly 84,13 % a 82,35 % úspěšnost zákroků. Dva zápasy odehrála Urbanová, která odcházela se 75 % vykrytých střeleckých pokusů. Jedno utkání pak odchytala Holečková, která v duelu kryla 81,25 procent střel soupeřek.

Pokud bychom se blíže podívali na Panthers Praha, tak jejich hráčky se s 18 body nachází na 7. místě v rámci tabulky. Nejproduktivnější hráčkou je s 19 body za 8 branek a 11 asistencí Tereza Bočková, která je zároveň nejlepší asistentkou svého celku. Nejvíce vstřelených gólů má na kontě Jana Pavlicová, která rozvlnila síť hned ve 12 případech. 

V brance se střídá dvojice Štěpánka Neumanová a Kateřina Macounová. Jednadvacetiletá Neumanová naskočila do 5 zápasů, ze kterých odcházela s úspěšností zákroků 85,9 procent a průměrem 4,4 gólů na zápas. O dva roky mladší Macounová odchytala o zápas méně. Úspěšnost zásahů stlačila pod 84 procent a průměrně inkasuje 3,27 branek na zápas.

Zápasy holky odehrají v sobotu a v neděli od 15:30. Vývoj utkání budete moci sledovat prostřednictvím textového přenosu ČF. Držte holkám palce na cestě za dalšími body do tabulky.

DYCKY BLACK!